În finală şi cu juniorii!!!

• publicat la: 2 iunie 2010

Echipa de juniori a Victoriei Carei a bătut, azi, la Oar, Energia Negreşti, scor 3-1 (1-1) şi s-a calificat în finala campionatului, în care va întâlni Someşul Oar.

După ce echipa mare a obţinut biletele pentru finală,la masa verde, juniorii Victoriei Carei au reuşit o performanţă similară, dar pe teren. Azi, de la ora 15.30, pe terenul din Oar, echipa antrenată de Marius Botan a trecut de Energia Negreşti, scor 3-1 (1-1), şi va întâlni în finala de sâmbătă Someşul Oar, care a bătut Olimpia Satu Mare cu 4-2.

Meciul a început prost pentru careieni, pentru că în minutul 4 oşenii au deschis scorul. Juniorii au reuşit să egaleze,însă, până la pauză, prin Roşu. După odihnă Kopriva Tamas a adus Victoria în avantaj, cu execuţie frumoasă din lovitură liberă, iar Ţicle a stabilit scorul final.

„Ne bucurăm, normal, dar din păcate în finala de sâmbătă voi avea şapte jucători la echipa mare. Lotulva fii cam subţirel, în consecinţă.” a declarat imediat după meci antrenorul Marius Botan.

Victoria Carei: Mitraşca – Negea, Madaras, Moca, Ţicle – Kovacs, Peczer, Wiezer, Kopriva T. – Roşu, Stier. Au mai jucat: Dragoş, Kopriva Zs. şi Alexuţan. (jucătorii trecuţi cu litere îngroşate vor face parte din lotul echipei mari, sâmbătă).

Finala campionatului de juniori se va dsiputa sâmbătă, înaintea meciului echipelor mari, pe stadionul Olimpia. Victoria Carei este deţinătoarea titlului.