Victoria Carei – Spicul Mocira 0-4. Spicul Mocira câștigă! Victoria Carei rămâne în mocirla Diviziei Județene!

• publicat la: 15 June 2010

Victoria Carei: Cionca, Balogh, Alexuțan, Tabi, Gnandt, Sârca, Dascăl, Petzer, Roșu, Ozsvath, Hagen.

Spicul Mocira: Nicea, Mureșan, Mureșan, Chișiu, Mureșan, Pop, Rus, Pataky, Piroska.

Arbitrii: Unimătan Paul, Bârjan Gabriel și Tunyogi Francisc. Observator: Terheș Alexandru.

Minutul 1.

Victoria Carei evoluează în alb.

Spicul Mocira evoluează în roșu/negru.

Teren excelent, vreme perfectă, 300 de spectatori în tribune, dintre care 100 sunt careieni.

Minutul 5. Victoria a început curajos și domină teritorial.

Minutul 10. Spicul a echilibrat jocul. Piroska își dovedește clasa, prin câteva pase de efect, driblinguri fine și un șut exact, pe centrul porții lui Cionca.

Minutul 15. Victoria construiește simplu și eficient, dar lipsește clarviziunea ultimei pase. Acțiunile de atac se frâng în preajma careului advers!

Minutul 20. Victoria domină teritorial, dar Spicul pare foarte periculoasă pe contraatac. Fiecare minge recuperată de maramureșeni ajunge în preajma careului lui Cionca.

MINUTUL 22. OCAZIE VICTORIA! Balogh șutează de la distanță, iar portarul Spicului are o intervenție ezitantă, în doi timpi.

MINUTUL 24. OCAZIE SPICUL! Cionca respinge cu greu un șut din lovitură liberă. Portarul Victoriei e incomodat de soare! Mingea șters și bara!

MINUTUL 25. GOL SPICUL. Pataky a îndeplinit o simplă formalitate și a înscris cu un șut din careul mic, după ce Piroska și Rus au făcut șah mat apărarea Victoriei pe flancul stâng, unde Gnandt, Roșu și Tabi au fost depășiți ușor.

Minutul 30. Victoria domină în continuare, dar nu își creează ocazii clare!

Minutul 35. Joc anost, fără idei, din partea ambelor echipe.

Minutul 40. Clarviziunea celor două echipe a dispărut. Se joacă la nimereală. Echipele așteaptă, parcă, pauza.

Minutul 45. FINALUL PRIMEI REPRIZE. Spicul intră în avntaj la cabine, prin golul marcat de Pataky în minutul 25.

Pauză. Victoria a început curajosul meciul, a controloat prima jumătate a reprizei, dar nu a reușit să își creeze nici o ocazie clară de gol. Lipsește omul ultimei pase! Din nefericire o parte dintre tinerii fotbaliști ai Careiului sunt dominați de miza meciului. Roșu e ca și inexistent, Sârca a jucat și el mult sub nivelul său. Hagen și Ozsvath nu au beneficiat de mingi utile. Cei doi au coborât mult spre centru, dar nici asta nu a înviorat atacul.

REPRIZA A DOUA

Minutul 46. Echipele au început partea a doua în aceleași formule.

Minutul 50. Victoria presează steril. Spicul contraatacă periculos.

Minutul 55. Victoria nu reușește mai nimic. Spicul joacă mult mai relaxat, profitând de avantajul scorului.

Minutul 60. GOL SPICUL. Szaniszlo înscrie în urma unui contraatc școală, după o fază prelungită de atac a careienilor, profitând de degringolada din flancul drept al apărării noastre, und eevoluează Gnandt și Roșu.

Minutul 65. Schimbare Victoria: Kovacs intră în locul lui Roșu. Jocul curge într-o singură direcție. Piroska a început ”floricelele”: pase cu călcâiul, șuturi lobate și centrări ”din gleznă”!

Minutul 70. Spicul domină jocul mental. Maramureșenii își permit execuții spectaculoase, iar 2-0 nu pare deloc un scor periculos, în condițiile în care Victoria pare copleșită de scor!

Minutul 72. GOL SPICUL! Piroska a recuperat o degajare slabă a apărării careiene, face un dribling scurt, prin care trece de Petzer și Alexuțan, șutează de la 16 metri, în direcția opusă deplasării, iar Cionca nu are nici o șansă!

Minutul 75. GOL SPICUL! Pataky marchează al doilea său gol, după cursă de 40 de metri, pe axul central al terenului.

Minutul 80. Spicul face spectacol. Fiecare atac al celor din Mocira e o mare ocazie! Cornel Dinu ar arunca prosopul!

Minutul 85. Spicul așteaptă finalul meciului. Antrenorul celor din Mocira rulează întreg lotul!

Minutul 90. Spicul umilește Victoria Carei. Meciul se închie cu victoria celor din Mocira, scor 4-0. Au înscris: Pataky, minutele 25 și 75, Szaniszlo, în minutul 60 și Piroska, în minutul 72.

comentarii

de oliko la 15 June 2010 - 15:50

poate la anul :( (

de Anonymous la 15 June 2010 - 16:11

Asta spunem de trei ani…..Poate La Anul :) ))

de comentariu la 15 June 2010 - 16:25

Din pacate nu a fost sa fie, din pacate toti stim sa comentam, sa aratam cu degetul. Probleme au fost deja si cu cei de la Homoroade, acte aici s-au acolo pe teren ne-au batut. Dar problema cea mai grea este ca stafful echipei nu au stiut sa atraga careienii langa echipa. Pana nu ai public care sa vina la meci achitand un bilet imi pare rau dar nu ai nimic.

de radu la 15 June 2010 - 16:42

oricum nici la baraj nu trebuia sa fiti,daca mergea Oar sau Cauas era altceva. Inca odata ati demonstrat ca nu aveti valoare. Is curios daca acum va mai vad prin Carei cu treninguri adidas cu numele victoria pe ele si mandri de voi dar nu stiu pt ce… in afara de hagen caruia nu ai ce sa ii reprosezi ca v-a scos in multe meciuri,sunteti varza,nu aveti voi treaba cu sportu asta. Acum veti avea o vara linistita plina de bautura cum ati avut si pana acum doar ca trebuia sa va mai si treziti ca mai erau si meciuri,de acum linistit consumati vodca 24 din 24. papa si bafta la Spicul Mocira in liga 3. Piroska RESPECT :) ))

de zsiga la 15 June 2010 - 16:55

capu sus baietii, trebuie tras mai tare pe viitor

de Erno la 15 June 2010 - 17:03

Nici o problema….oricum e mai fain la Joy Club,decat in diviza C :-)

de masa verde la 15 June 2010 - 17:04

nu se poate contesta? la masa verde putem castiga…!!!

de Anonym la 15 June 2010 - 17:26

“Pana nu ai public care sa vina la meci achitand un bilet imi pare rau dar nu ai nimic.”..Nui destul ca achit biletu la joy sa vad pe Fotbalistii nostrii?! >:))

de @Anonym la 15 June 2010 - 17:40

Anonym, eu fac referire la faptul ca in momentul in care vor avea public care sa plateasca bilet pentru a vedea o partida jucata de ei, inseamna ca vor avea si echipa. Ca lumea nu da bani pentru nimic. Nu trebuie sa-mi dai dreptate dar asa este cand Victoria a avut mii de spectatori platitori a avut si echipa. Cam atat.

de Anonym la 15 June 2010 - 18:13

ai dreptate ca joaca mai bine echipa daca are mai multi suporteri..dar sa ai suporteri tre sa joci bine..tre sa iti castigi suporterii..si asta se face cu rezultate..ma rog si 0-4 e un rezultat..dar nu la asta ma refer..stii tu..;)

de un Careian trist la 15 June 2010 - 20:09

Bravo fratilor comentatori. Cand cineva nu face nimic ci doar comenteaza eu zic “stai si spargi seminte pe marginea terenului si nu faci nimici”. Sa nu uitam, aveti si avem tot dreptul sa facem asta. Dar… Avea Careiul 4 miliarde de lei pt divizia superioare. Ăăă… Poi… Ăăă… Hmm…. Poi nu va-ti gandit. Stam si comentam lucrurile fara sa gandim pe termen lung. Astia suntem cu ei defilam. Cu o echipa neplatita, cu jucatori voluntari. Bravo baieti. Poate la anu’.

de tzutzy la 15 June 2010 - 21:04

acuma din sezonu ce urmeaza puteti sa veniti
este loc in echipa cei care comentati aici veniti
sa faceti miscare sa putem comenta sh noi despre voi!!!scz suporterilor care au fost la meci si cred k cei care comenteaza pe site aici nu au fost sa sustina echipa
ei doar critica…:-J

de gabi la 15 June 2010 - 22:14

mai tzutzy, astia care comenteaza nu prea au pus piciorul pe minge, asta e adevarul. ei nu s-au uitat la MTV 1 mai demult, la NB 1, ca sa stie cine este, sau a fost Piroska; ei stiu doar de Piroska es a Farkas! povestita de bunici, inainte sa adoarma. tie personal nu pot sa-ti reprosez multe, fiind un jucator tanar ce inca mai are de invatat fotbal; poate doar faptul ca, fundas central fiind, ar trebui sa fii mai decis in interventii, sa tai lemne pe atacanti, cum se spune, nu sa fii finutz! in rest, eu ca suporter adevarat al victoriei nu sunt suparat, si va voi urmari cu acelasi interes si la anul, pt ca eu nu vin la meciuri doar cand echipa e in C, ca multi careieni. felicitari pt ca ati luat campionatul, si la anul sa faceti la fel, poate sa si promovati. per total, cine se pricepe la fotbal, stie ca in timp, jucatori ca gnandt, hagen, mos, balogh sau chiar tu, puteti deveni fotbalisti la un nivel mai ridicat. iar cei care spun ca nu aveti valoare, trebuie sa ii intelegem, pt ca pe ei atat ii duce capul, nu le poti pretinde mai mult. ei nu inteleg ca un fotbalist se formeaza in timp, in meciuri tari, etc. bafta la anul, si nu uitati, mai sunt suporteri care oricum sunt mandri de voi, si au incredere in voi!

de ABC la 16 June 2010 - 09:59

Tabi DEMISIA !!!

de ioooooooiiiiiiiiiiiiiiii la 16 June 2010 - 10:23

Felicitariii DASCAL TABI MINI AJF…..ati mai reusit inca o data sa va faceti de cACATTTTTTTTTTTTTTTTTTTT…sa va umileasca juc. de peste 35 ani nu va e rusine penibililor.

de dani la 16 June 2010 - 10:28

da ce va mai plangeti ma atata daca asta le e valoarea..?????????????????????????????despre care ei nu au auzit pacat ca primaria cheltuie bani cu acesti BETIVI fara bun simt…acesti penibili nu ar trebuie sa puna picioru la stadionu din carei ca si peste un secol se va rade lUMEA DE EIIII dupa fiecare meci e chef de chef va dati seama cum stiu astia sa se distreze se aduna prin cartiere se urca in masini pline de alcool si se ascund prin paduri si viii si se inbata asta e marea lor distractie.???????????????????????

de vasi la 16 June 2010 - 10:30

bravo daschel esti cel mai …mai mare jucator vai de mama ta frate cat de penibil pot fii uniiiiiiiiiiiiii.

de alin la 16 June 2010 - 10:32

bai TZUTZY tu nu vezi cum coti afara mai ai tupeu sa com. vezi sa nu iti rupi capu cand dai cate o pasa smechereasca..de mare vedeta ce te crezi poate iti gasesti odata OMU?????

de suporteru la 16 June 2010 - 10:36

penibyly com de ei mama e parasute au ajuns sa joace la CAREI si tot ei sa com. dupa ce ii bat juc. de 35 ani care nu se antreneaza..credc ca va fi plin strandu de vedete sa vedeti cum incearca sa joaceei tenis cu picioru si acolo se rade lumea de ei adica intrun cuvant daca vrei sa te razi la CAREI tre sa te afliiunde sant mariiii fotbalisti antrenati de marele TABI

de zsiga la 16 June 2010 - 11:46

haideti sa dam vina pe minge, ca jucatorii careieni sunt niste jucatori exceptionali, cuminti, isi vad fiecare de lungul nasului, se antreneaza mult, nu pierd noptile prin cluburi si multe altele. Daca disciplina nu e, nimic nu e. Imi pare rau ca nu am vazut meciul, am citit “meciul live” pe site, dar din cate am citit au jucat precum ceapa. Nu poti sa faci nimic daca jucatorii nu isi dau silinta, adica antrenorul vrea sa faca o echipa si “vedetele” gen tzutzinho si restu isi baga pixu in antrenor, ce le mai poti zice? In loc sa vada si ei ca unora le pasa de echipa, si sa isi dea seama ca de aia sunt luati peste picior ca isi pierd noptile in cluburi si ca sunt fitosi si ca beau ca ultimii drojdieri…unora le pasa si nu le convine sa isi vada jucatorii echipei locale in halu asta. Chiar daca unul are o zi proasta, careianul va zice “pai asta o baut toata noaptea, sa-l ia naiba, etc…”. Dupa mine ar fi ca antrenorul sa ia o masura, deoarece asa nu se mai poate. Iar in ce priveste cheltuiala care ar fi avut-o primaria, nu cred ca ar fi fost o problema ca s-au rezolvat si alte lucruri chiar daca se zicea ca nu sunt bani. Pana la urma ar fi fost spre bucuria orasului sa vada echipa locala ca s-a reintors in divizia C dupa ani buni de jucat pe helestee

de xyz la 16 June 2010 - 12:13

ceva trebuie schimbat la Victoria!! ce se intampla momentan cu fotbalul din Carei,este o rusine. mai bine abandonati acest sport,iar consiliul local sa investeasca in alt sport(handbal,baschet…),sau sa finanteze in totalitate tenisul de masa,care,anul trecut,cu jun I,s-a calificat din 8 echipe prezente la baraj,pe locul 2,iar in div B din tot din 8 echipe au terminat campionatul pe locul 5 !!! Oare de ce a abandonat Podoaba div.B ???? de ce nu doreste Consiliul Local ca,Careiul sa fie reprezantat de un sport la nivel de seniori intr-o divizie nationala??? daca fotbalul tot nu poate,cel putin sa ne mandrim cu ceea ce avem momentan!!!! NU ???

de Cionca la 16 June 2010 - 13:01

Imi cer scuze suporterilor pentru meciul de ieri

de zsiga la 16 June 2010 - 13:36

stimate domn gratis (moca) de la juniori, asta e adevarul si te doare rau, dar foarte rau in p… inclusiv. Daca asa incepi si tu atunci mai bine lasa-te de fotbal, lumea n-are nevoie de oameni ca tine

de zsiga la 16 June 2010 - 13:39

si pt domnul cionca, e rau ca toata povara cade pe portar ca “el a primit golurile”, dar jucatorii de camp unde sunt? la distractie, nu le pare rau de infrangere. Pentru viitor cat mai putine goluri domnule Cionca si mult succes in tot ceea ce faceti

de pax la 16 June 2010 - 13:40

forza Moca, nu te lasa stresat, esti tare!

de ... la 16 June 2010 - 14:32

pfu…Victoria = echipa 0 . mi mila de saracu Cionca… si mai is vreo doua pesoane la victoria care joaca bine…in rest…:-J campioni la Joy…vineri sambata duminica… si cand ii mai vad cu echipamentul de la victoria plimbandu-se prin orash in loc sa mearga la antrenament….:)) si asteapta si rezultate…. Trezirea Baieti!!!! Cionca fi tare si dute la alta echipa…nu ai cu cn sa faci echipa…sa joci singur contra 11…greu…

de mine:) la 16 June 2010 - 15:10

gnandt si rosu o jucat pe stanga gicule:))……..la care meci teai uitat???:)))))))

de Missogin la 16 June 2010 - 16:09

CIONCA tu nu ai ce cauta la o echipa “PENIBILA” tu pui prea mult suflet si se vede ca iti pasa, dar nu ai cu cn ! pa

de eu la 16 June 2010 - 20:21

nu te scuza, Cionca! singur nu poti impotriva tuturor!

de pax et bonum la 17 June 2010 - 02:28

forza Cionca, esti tare!!!

de but la 17 June 2010 - 06:14

Cionca esti penibil,un portar care la Camin a fost rezerva,e mare titular la Victoria,decat Puha…..,mai bine jucati la anul cu juniorii si peste cinci ani incercati din nou promovarea.Betivi ce sunteti si voi vorbiti de Cauas……

de Sarca la 17 June 2010 - 06:45

hei but??? il cunosti personal pe cionca???sau de ce vb asa?
are putine ezitari,da iti spun eu ca ii un super portar..
si cu mai multa concentrare ar putea juca s in C
daca nu sti ce vorbesti mai bine taci si asista la comentari!
la camin a fost rezerva,pt ca la sat merge cu pile…nu cu valoarea ;)
o zi buna sa ai..!

de Daniel (din "SQUAD" Carei( la 17 June 2010 - 06:50

unde esti tu Fabiane…? (Florin) vremuri…

de fabian la 17 June 2010 - 06:51

aici. tu unde esti?

de Daniel (din "SQUAD" Carei( la 17 June 2010 - 06:52

gabi,nu te prosti… :) )

de but la 17 June 2010 - 09:03

Sarca spui tu ca la Camin se intra pe pile,pai asta tremura in poarta numai cand auzea un spectator vociferand,panarama de portar,il cunosc astia de la Camin au vreo 3 portari mult mai valorosi ca Cionca.Ori cum dupa cat stiu Schwabi l-au lasat doar in retur.Trebuie sa mearga inapoi,pe postul ded rezerva:)))

de eu... la 17 June 2010 - 16:45

,,but,, la mata-n pizda:*

de eu... la 17 June 2010 - 16:47

,,but,,= oarice handicapat de pe la Cauas sau alte echipe de valoare gen OAR :) )=)) ce om…pardon ANIMAL =)))

puscata-r freza…,,but,,

de florentina la 17 June 2010 - 16:56

Pai daca caminul are 3 portari asa buni de ce nu a cistigat seria? si de ce nu l-au dat definitiv? but, fi macar corect de ai coloana vertebrala, tu ataci pe cine de fapt? erau 11 pe teren. ESTI ANIMAL MAI BUT SI FRUSTRAT PE CIONCA

de florentina la 17 June 2010 - 16:57

BUT AS VREA SA TE INTREB SI EU CE E AIA PANARAMA? NU AI GRESIT ADRESA?

de MISTER la 17 June 2010 - 17:06

EU AM FOST LA MECI SI NU MI SE PARE CA CIONCA A GRESIT CU CEVA, EU IL CUNOSC E UN SUFLETIST SI A PUS SUFLET IN CEEA CE FACE. CULMEA E CA ACEST BUT( CARE E INVIDIOS) ATACA PE CINE NU TREBUIE. rusine but, sa te uiti la tine, mai frustratule.

de mister la 17 June 2010 - 17:27

MAI BUT CRED CA TI-AI DORI UN PORTAR CA …., LINGETE PE BOT.IS MAI BUNI VAD AIA CARE NU TRENURA, CARE NU LE PASA, CARE STAU IN CLUBURI SA PIARDA NOPTILE… POATE DACA GAFA CIONCA CA SI ZAPATA ERA MAI BUN, CA LA VOI ASTEA SUNT MAI BUNI. EU CRED CA IL INVIDIEZI PE CIONCA

de MARAMURES la 17 June 2010 - 17:37

CIONCA NU UITA: CE NU TE DOBOARA, TE RIDICA! EXCEPTIA INTARESTE REGULA!ESTI PREA FIN PENTRU O LUME ASA PARSIVA! NU TE LASA ARATA-LE CE POTI SI STIU CE POTI! ORCE SUT IN FUND E UN PAS INAINTE! TU AI EDUCATIE, ARATA-LE CA ESTI DESTEPT SI CA AI CEI 7 ANI DE ACASA. SUNT MINDRA DE TINE SI ITI MAI SPUN: FAPTUL CA AICI SE VORBESTE DE TINE INSEAMNA CA AI VALOARE

de MARAMURES la 17 June 2010 - 17:50

FOTBALUL E UN SPORT DE ECHIPA. E F GREU sa faci performanta cu niste copii care nu au vointa si sunt pasivi. ATITA DAI, ATIT OFERI. DACA NU SUNT BANI NU POTI CERE PERFORMANTA UNOR OAMENI CARE DACA AR TRAII DIN ASTA AR MURI DE FOAME.
CA SA AI PERFORMANTE AR TREBUII SA FACI DOAR ASTA, APOI POTI CERE.
Fotbalisti DE LA MOCIRA ERAU MOTIVATI MORAL, PROVENEAU DIN ALTA GENERATIE
TINERII DE AZI AU ALTE PREOCUPARI. SI E DEE PLINS.
CIONCA HAIDE LA MOCIRA CA TE ASTEPTAM

de suporter mocira la 17 June 2010 - 19:45

Aurelian Cionca a făcut un j9oc excelent. Portarul, revenit în retur, de la Cămin, a avut câteva ieşiri greşite în primele 45 de minute, dar după pauză a închis poarta. A scos incredibil în cel puţin patru faze clare de gol, dintre care două în faze de unu contra unu cu adversarii. În plus, Cionca a apărat două lovituri de departajare, fiind, practic, cel ce a decis soarta campionatului.
ASTA AM VAZUT EU IN NUMERELE TRECURTE IN BULETINUL DE CAREI CIND M-AM INTERTESAT DE VICTORIA CAREI
INVIDIOSULE, ESTI CUMVA DE LA HOMOPROADE SAU OAR? RUSINE BUT!

de eu... la 17 June 2010 - 20:12

cum plm spui tu de cionca ca e panarama de portar? daca ai cv cu el personal (asta e evident) rezolva cu el altercatiile dar nu il fcae panarama si penibil pentru e chiar o mare valoare a judetului !

de Missogin la 17 June 2010 - 20:14

pentru BUT: enumera 3 portari mai buni ca Cionca din judetul SM si vb dupa :)

de suporter mocira la 17 June 2010 - 20:25

pt eu….., cred si eu ca but asta are ceva personal cu cionca. E DECLARAT DE PRESA PORTARUL JUDETULUI! BRAVO CIONCA. Nu e civilizat si respectos din partea ta sa faci penibil si panarama un portar( pt ca tu ai ceva cu el=atac la persoana). esti consitient ce grave afirmatii faci? CERETI SCUZE URGENT INVIDIOSULE, AUZI? LASULE?

de MISTER la 17 June 2010 - 20:29

Cred ca but asta nu cunoaste 3 portari la nivel national sa iti dea decum la nivel de judet satu mare

de MISTER la 17 June 2010 - 20:33

poate are el la oar unu mai bun>………….rusine! ca nu stiu de ce am impresia ca de acolo e.

de Daniel (din "SQUAD" Carei( la 21 June 2010 - 08:11

Am vazut meciul la tv… slab de ambele parti…forta disproportionata de obicei in favoarea Mocirei… s-a vazut experienta si lipsa emotiilor la cei de la Mocira. Ratari au fost de ambele parti,mai multe pentru Mocira.Cam asta-i concluzia mea…echipa e prea tanara (inca) pentru a promova.Succes in continuare! Cionca nu baga de seama ce zice lumea rea,plus ca as recomanda fotbalistilor sa nu mai intre pe buletin de carei,pentru ca doar ii demoralizeaza lumea… . Iar cei care vor sa certe jucatorii (si prin asta poate considera ca-i motiveaza) ar fi bine sa o faca dupa fiecare meci,la stadion… asa vor intelege mai bine jucatorii.Parerea mea… Salutari de la Satu Mare! Doar Victoria!

de Daniel (din "SQUAD" Carei) la 21 June 2010 - 08:17

p.s. lumea ar trebui sa inteleaga ca daca tot scrie urat de jucatorii astia tineri sezonu urmator va fi si mai greu pentru Victoria…ca ei nu au mentalul juniorilor de la Ajax (de exemplu) ca sa reziste atacurilor presei/suporterilor. Cat e media de varsta a echipei? (fara Tabi) v-ati gandit vreodata? Plus ca la ce “salarii” se dau la Victoria nu se baga nimeni matur si cu experienta ca sa traiasca din fotbal …atata timp cat granitele europei sunt deschise,daca intelegeti ce vreau sa spun. pace!

de Daniel (din "SQUAD" Carei) la 21 June 2010 - 08:18

p.s.2 : merita criticati,intradevar,recunosc…dar prin asta mai mult rau facem acestei echipe

de de la moca la 21 June 2010 - 12:28

zsiga vad ca tare smecher esti:))))))))….hai la stadion si zine in fata la toti …nu sa ne vorbesti pe buletindecarei…zine in fata:))

de zsiga la 21 June 2010 - 12:46

Se vede ca esti “junior” si nu intelegi unele lucruri. Citeste te rog toate commenturile aduse la adresa echipei(aici nu ma refer la commenturi date de coechipieri, ci de la suporteri sau simpli sustinatori ai echipei locale) si mai vorbim de smecheriile mele. Asta e numai una, dar daca chiar vrei ar fi o chestie sa se adune toti careienii si sa avem toti o discutie cu “marile sperante ai fotbalului romanesc” si pun pariu cu tine ca numai cuvinte de lauda ati avea :) )

de mircea la 15 February 2012 - 03:30

fara suparare,is in intarziere cu comm da la momentul ala nu cred ca ne putea bate nimeni din judetele astea la ce echipa aveam si cum jucam,degeaba gasiti vinovati,ca toti pateau la fel,jucam un fotbal frumos,cu piri dirijor,sunt si eu jucator la mocira si am jucat in meciul ala,baieti aia erau speriati,si din cate imi aduc aminte antrenorul era fundas central,o paine de mancat era cu 2 viteze in minus,nu aveau ce sa faca baieti atunci degeaba ii criticati