Cupa 25 Octombrie la atletism şi-a desemnat câştigătorii

• publicat la: 24 October 2010
Cupa 25 Octombrie la atletism şi-a desemnat câştigătorii

Vineri  dimineaţa ,Complexul Sportiv Victoria  din Carei a fost animat de prezenţa a numeroşi sportivi  care au venit să-şi demonstreze aptitudinile  la cea de-a 40-a ediţie a  Cupei  25 Octombrie la atletism . 

La start s-au aliniat echipe venite din toată Transilvania.Vremea plăcută  a permis  sportivilor să concureze in condiţii optime.   CSS Carei, gazda competiţiei , s-a pregătit intens pentru acest eveniment astfel că totul s-a desfăşurat in cele mai bune condiţii fără niciun fel de incidente.

Ora 11 ii găseşte aliniaţi la start pe primii concurenţi ,  cei mai mici, la proba de viteză 50m.Urmează  apoi ,rând pe rând  celelalte  probe cuprinse in program.

La final, organizatorii au oferit participanţilor posibilitatea de a-şi reface energiile pierdute  servind  o masă caldă in incinta Liceului Teoretic. 

Clasamentul final pe probe de concurs 

50m, copii II

Fete   1.Druţă Diana -LPS Baia Mare; 2.Csilik Gabriela- CSS Sighet;3.Popescu Raluca LPS Cluj 

Băieţi 1.Pop Moldovan Tudor LPS Cluj;2.Turos Norbert – Satu Mare;3.Legman Răzvan- LPS Cluj

 60m,C  I ,

Fete 1.Moca Naomi – LPS Cluj;2.Almăşan Adina- LPS Cluj;3.Paşca Alina – LPS Zalău 

Băieţi 1.Szabo Cosmin – CSM Baia Mare;2.Axiniuc Gabriel – CSS Sighet;3.Moraru Zeno – LPS Cluj

 100m, J III

Fete 1.Mureşan Gabriela – LPS Zalău;2.Ropotean Adelina – LPS Cluj;3.Dobrican Diana -CSS Sighet 

Băieţi 1.Flontaş Daniel – LPS Baia Mare;2.Maghiar Cristian – CSS Zalău;3.Szabo Cosmin – CSS Baia Mare 

100m J II

 Fete 1.Lang Bianca CSS Sighet;2.Burmia Bianca – CSS Zalău;3.Toma Diana – CSS Carei 

Băieţi  1.Vidican Mihai – Arad;2,Bujor Daniel  – Arad;3.Turba Ioan – LPS Baia Mare

 600m, C II

 Fete 1.Risko Anette – Csenger; 2.Tiplea Erika – LPS Baia Mare; 3.Cosma Ioana – LPS Zalău

 Băieţi 1.Pop Moldovan Tudor – LPS Cluj;2,Legmar Răzvan -LPS Cluj;3.Nisipeanu Rareş – Zalău

 800m , C I

Fete 1.Paşca Alina – LPS Zalău; 2.Marinescu Maria – LPS Cluj; 3.Almăşan Marina – LPS Cluj 

Băieţi 1.Crecan Raul – CSS Zalău; 2.Zsoldos Patrik – CSS Carei;3.Szabo cosmin –CSS Baia Mare

800m, J III

Fete 1.Gudea Ioana  – CSS Zalău; 2.Mureşan Gabriela -CSS Zalău; 3.Drîmba Ioana -Vişeu de sus

Băieţi 1.Santa Dumitru  – Sighet; 2.Horvath Andrei – LPS Cluj; 3.Paskui Gergely- Csenger

3.Staficiu Vasile – Tg Lăpuş 

800m, J II,băieţi

1.Mirşidan Dan  – CSS Zalău;2.Gal Tamas     -   CSS Zalău;  3.Simoc Stefan — CSS Zalău 

Fete 1.Dan Ioana – CSS Zalău; 2.Lang Bianca  – Sighet;   3.Magocs Monica – Arad 

Greutate J III,fete

1.Suteu Daiandra – CSS Baia Mare

Băieţi  : 1. Mat Sebastian -CSM Oradea 

Greutate Open, Fete

Ploşniţă Larisa -CSS Sighet

Băieţi    Rohian Alexandru – LPS Arad 

Suliţă J III, Fete     1.Bologa Ioana – LPS Oradea

Băieţi     Rusu Raul – CSM Arad 

Suliţă Open,  Fete

Buruian Bianca -CSS Zalău

Băieţi     Gherman Constantin – CSM Arad

 Disc Open , Fete

Suteu Daiandra – CSM Baia Mare

Disc, J III,Băieţi     1.Mat Sebastian – CSM Oradea

Disc Open Băieţi   1.Babjak Emanuel – CSM Arad

                                                                                                                                                                     Daniela Ciută

comentarii

de Suteu Daiandra la 9 December 2010 - 13:26

Buna Ziua! Am participat la acest concurs si as dori sa ma puneti in legatura cu fotograful care a facut aceste poze.Multumesc!

Lasati un comentariu