Programul Teatrului de Nord – Decembrie

• publicat la: 25 November 2010
Programul Teatrului de Nord – Decembrie

Joi 2 decembrie, ora 12.00 – Sala Mare

baltagul după Mihail Sadoveanu

regia artistică Andrei Mihalache, scenografia Cristian Gătina

distribuţia: Gabriela Dorgai, Sergiu Tăbăcaru, Carmen Frăţilă, Sorin Oros, Carol Erdös, Ştefan Bordea, Marcel Mirea, Stelian Roşian, Vlad Mureşan, Dorina Nemeş, Adriana Vaida, Andreea Mocan, Tibor Székely, Cosmin Domnişan

Joi 2 decembrie, ora 17.00 – Sala Mare

mincinosul după Carlo Goldoni

adaptarea şi regia artistică Ovidiu Caiţa

distribuţia: Ciprian Vultur, Alina Negrău, Diana Turtureanu, Dorin C. Zachei, Camelia Rus, Vlad Mureşan, Mihai Dămăcuş, Ionuţ Oprea, Vlad Chico, Renata Heidel

Vineri 3 decembrie, ora 18.00 – Sala Studio

BUFONUL REGELUI

one-man-show cu RADU BOTAR

Luni 6 decembrie, ora 10.00 – Sala Mare

scufiţa roşie muzical pentru copii

adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume Alexandru Radu

distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă, Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu

Luni 6 decembrie, ora 16.00 – Sala Mare

mincinosul după Carlo Goldoni

adaptarea şi regia artistică Ovidiu Caiţa

distribuţia: Ciprian Vultur, Alina Negrău, Diana Turtureanu, Dorin C. Zachei, Camelia Rus, Vlad Mureşan, Mihai Dămăcuş, Ionuţ Oprea, Vlad Chico, Renata Heidel

abonament „I.L. Caragiale”

Marţi 7 decembrie, ora 16.00 – Sala Mare

mincinosul după Carlo Goldoni

adaptarea şi regia artistică Ovidiu Caiţa

distribuţia: Ciprian Vultur, Alina Negrău, Diana Turtureanu, Dorin C. Zachei, Camelia Rus, Vlad Mureşan, Mihai Dămăcuş, Ionuţ Oprea, Vlad Chico, Renata Heidel

abonament „C. Miron”

Joi 9 decembrie, ora 11.00 – Sala Mare

scufiţa roşie muzical pentru copii

adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume Alexandru Radu

distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă, Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu

Duminică 12 decembrie, ora 19.00 – Sala Mare

STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian

regia artistică Andrei Mihalache, scenografia Alexandru Radu

distribuţia: Sorin Oros, Alina Negrău, Adriana Vaida, Vasile Blaga, Vlad Mureşan, Marcel Mirea, Dorina Nemeş, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru

Premieră – abonament „Ştefan Mareş”

Luni 13 decembrie, ora 17.00 – Sala Mare

STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian

regia artistică Andrei Mihalache, scenografia Alexandru Radu

distribuţia: Sorin Oros, Alina Negrău, Adriana Vaida, Vasile Blaga, Vlad Mureşan, Marcel Mirea, Dorina Nemeş, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru

abonament „I. Slavici”

Luni 13 decembrie, ora 20.00 – Sala Studio

TALK SHOW – Invitaţi speciali: Nichita Stănescu şi Emilian Onciu

cu participarea lui: Radu Botar

realizator: Carol Erdös

Premieră

Marţi 14 decembrie, ora 11.00 – Sala Mare

scufiţa roşie muzical pentru copii

adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume Alexandru Radu

distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă, Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu

Marţi 14 decembrie, ora 17.00 – Sala Mare

STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian

regia artistică Andrei Mihalache, scenografia Alexandru Radu

distribuţia: Sorin Oros, Alina Negrău, Adriana Vaida, Vasile Blaga, Vlad Mureşan, Marcel Mirea, Dorina Nemeş, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru

abonament „M. Eminescu”

Joi 16 decembrie, ora 11.00 – Sala Mare

scufiţa roşie muzical pentru copii

adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume Alexandru Radu

distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă, Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu

Joi 16 decembrie, ora 18.00 – Sala Mare

spectacol caritabil

Lasati un comentariu