Cupa 25 Octombrie 2012 la Atletism
Vineri,26 octombrie,pe stadionul municipal s-a desfăşurat cea de-a 42-a editie a Cupei 25 Octombrie la atletism iar sâmbătă 27 octombrie a avut loc proba de cros susţinută in incinta parcului central.
Ca in fiecare an ,Cupa 25 Octombrie la atlestism aduce in oraşul nostru cei mai reprezentativi sportivi ai cluburilor şi liceelor sportive din nordul şi vestul ţării.
Peste două sute de participanţi s-au aliniat la startul competitiei,pe o vreme friguroasă dar senină,numai bună pentru atletism.Incepând cu ora 10,00 microbuzele şi maşinile cu care au făcut deplasarea sportivii au umplut curtea stadionului.
Dupa tatonarea terenului si schimbarea de tinuta,antrenorii au inceput programul de incalzire pentru concurs.
Unii au mai fost şi la celelalte editii iar alţii vin pentru prima oară la Carei .De la CSS Zalău au făcut deplasarea un număr de 16 elevi,insotiti de antrenorii prof.Ianchiş Nelian şi Rus Radu.
Şcoala Generală G.Coşbuc din Medieşul Aurit a venit cu 17 copii coordonaţi de prof.Adrian Meszaros,dintre care speră la un loc pe podium pentru Denisa Roman şi Raul Măgurean.
O delegatie mai consistenta a aliniat judeţul Arad prin LPS Arad cu 19 sportivi şi Gr.Sc. Atanasie Marienescu cu 13 sportivi.Si LPS Baia Mare a avut o delegaţie numeroasa,cu 41 de inscrişi la toate probele de concurs.
Au mai participat cluburi si licee cu profil sportiv din Tăşnad,Satu Mare,Sighetul Marmaţiei, Bistrita,Cluj,Lipova,Negresti Oas.
Careiul a fost reprezentat de CSS Liceul Teoretic care a fost şi organizatorul competitiei şi Scoala generală nr.3,cu 10 elevi,prof.Monea Tudorel.
Rezultate:
Copii II 50 m
Fete/loc 1 Chiorean Alexandra LPS Baia Mare
Băieti/loc 1 Balog Alexandru Vetis
Copii I 60 m
Fete/loc 1 Cozma Ioana CSS Zalău
Băieti/loc 1 Anitas Tudor LPS Baia Mare
Juniori III 100m
Fete/loc 1 Hancu Ioana LPS Baia Mare
Băieti/loc 1Sabo Cosmin LPS Baia Mare
Juniori II-I 100m
Fete/loc 1 Rusu Claudia CSS CAREI
Baieti/loc1 Muresan Raul- LPS Baia Mare
Oină B (2003 – 2004)
Băieţi/loc 1 Turcu Vlad -CSS Carei
Suliţă copii II
Băieţi /loc 1 Mărneanu Cătălin- CSS CAREI
Suliţă copii 1
Băieti /loc 1 Pirui Eduard -LPS Satu Mare
Suliţă Juniori II-I
Fete/loc 1 Bekes Regina CSS CAREI
Băieţi /loc1 Rusu Raul LPS Arad
Copii II 600m
Fete/loc 1 Chiorean Alexandra LPS Baia Mare
Băieti/loc 1 Balog Alexandru Vetiş
Copii 1 800m
Fete /loc1 Cozma Ioana CSS Zalău
Băieţi/loc 1 Nisipeanu Rareş -CSS Zalău
Juniori III 800m
Fete 1 Sonoi Denisa-CSS Zalău
Băieţi Uscan Raul -CSS Zalău
Juniori II-I
Fete 1 Bodor Beatrix LPS Arad
Juniori II-I 400m
Băieţi /loc1 Sabo Cosmin- LPS Baia Mare
Juniori II-I Disc
Fete /loc 1 Roman Alina LPS Baia Mare
Băieti 1Bobja Emanuel LPS Arad
Juniori II-I greutate
Fete 1 Dobrican Diana Sighet
Băieţi 1 Rohian Alexandru LPS Arad
Juniori III Disc
Fete/loc1 Secrieru Andrada CSS Bistrita
Rezultate Cros Cupa 25 Octombrie CAREI:
Cross
Fete copii II
1 Scrob Maria- LPS Cluj
2 Chiorean Alexandra- LPS Baia Mare
3 Sabo Diana – Petresti
Băieti copii II
1 Solomesi Ionut Negresti Oaş
2 Pop Moldovan LPS Cluj
3 Mărneanu Cătălin Marna
Fete copii 1
1 Alexia Hecico -LPS Baia Mare
2 Mateas Andrea- Negresti Oaş
3 Pop Alexandra -LPS Baia Mare
Băieti copii 1
1 Pop Moldovan- LPS Cluj
2 Medve David- Negresti Oaş
3 Sârba Andrei -LPS Cluj
Juniori fete
1 Marinescu Maria- LPS Cluj
2 Coman Cristina -LPS Baia Mare
3 Tineghe Claudia- CSS CAREI
Juniori baieti
1 Zsoldos Patrik– CSS CAREI
2 Matis Vlad LPS Cluj
3 Hotos Mihai- LPS Baia Mare
Juniori fete II-I
1 Mărneanu Cristina- CSS CAREI
2 Bura Cristina- Negresti Oas
3 Tineghe Daniela- CSS CAREI
Juniori baieti II-I
1 Cont Vasile- Negresti Oaş
2 Gal Tamas-CSS Zalău
3 Beşe Marius- LPS Baia Mare
www.buletindecarei.ro
comentarii
de Marian la 31 octombrie 2012 - 22:11
Felicitări organizatorilor, în special d-lui prof.Ioan Mărneanu pentru reuşita deplină a celei de-a 42-a ediţii a concursului,un adevărat,,regal” de atleism, felicitări sportivilor careieni