Karting: a doua poziţie pentru Clubul careiean la etapa I din CŞ

• publicat la: 9 iulie 2013

În perioada 5-7 iulie, cercul de Karting al Clubului elevilor din Carei, instructor Constantin Mille, împreună cu A.S. Kart Racing Carei au participat la prima etapă din cadrul noului sezon al Campionatului școlar de Karting.

Concursul, ajuns la ediția a IX-a, a avut loc la Șimleul Silvaniei și a adunat la start participanți de la Cluburile elevilor din Reșița, Hunedoara, Oradea, Târgu Mureș, Carei, Orăștie,Cluj Napoca, Rucăr, Marghita, Sebeș, Cugir, Satu Mare, Baia Mare și Sălaj.

Membrii echipei careiene au obținut rezultate care au propulsat-o pe locul doi.

Astfel, Schmidt Helmut a ocupat locul I la categoria Puffo, Varga Tamas, locul I la categoria 100 Senior. La aceeași categorie, Negru Norbert s-a clasat pe locul II. Rezultate frumoase au obținut și Selymesi David , Kaller Mark , Egli Cistian , Mille Janos  si  Gindele Emerich care au încheiat concursul cu mentiuni.