“Rally Sprint” 2013. Gala campionilor!

• publicat la: 17 November 2013
“Rally Sprint” 2013. Gala campionilor!

Sâmbătă, 16 noiembrie, pe pista ACR din Satu Mare s-a desfășurat etapa a V-a (ultima din acest an) al Campionatului de “Rally Sprint” 2013. Competiția a fost organizată de ACR Satu Mare, Clubul Sportiv “Auto Karting Rider’s” și Primăria municipiului, reședință de județ.

Gala campionilor în cadrul căreia au fost înmânate diplomele și medaliile a fost organizată în Sala “Esedra” de pe strada Gorunului nr. 6.

În continuare vă prezentăm lista câștigătorilor etapei a V-a pe categorii:

Grupa JN1:
Locul 1
Alex Balogh: 14 ani (Satu Mare, Mazda)
Locul II
Pintye Balázs: 11 ani (Satu Mare, Honda)
Locul III
David Tarța: 11 ani (Baia Mare, Suzuki Swift)

Grupa JN2
Locul I
Laurențiu Kira: 17 ani (Satu Mare, Honda)
Locul II
Flaviu Purgui: 15 ani (Satu Mare, Peugeot)
Locul III
Emilian Pereș: 17 ani (Satu Mare, Mazda)

ON1
Locul I
Tiberiu Füstös (Dej, Mitsubishi)
Locul II
Laurențiu Kira (Satu Mare, Honda)
Locul III
Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Honda)

ON2
Locul I
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul II
Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Honda)
Locul III
Alex Balogh (Satu Mare, Mazda)

ON3

Locul I
Raul Bakonyi (Satu Mare, BMW)
Locul II
Kovács Levente (Satu Mare, BMW)

OOP1
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Mihai Vezendan (Satu Mare, Honda)
Locul III
Florin Stecka (Satu Mare, BMW)

OPEN 1
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul III
Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Honda)

Câștigătorii fiecărei grupe a Campionatului Național de “Rally Sprint” 2013:

Grupa JN1:
Locul I
Alex Balogh, 14 ani (Satu Mare, Mazda)
Locul II
Pintye Balázs, 11 ani (Satu Mare, Honda)
Locul III
David Tarța, 11 ani (Baia Mare, Suzuki Swift)

Grupa JN2
Locul I
Laurențiu Kira, 17 ani (Satu Mare, Honda)
Locul II
Flaviu Purgui, 15 ani (Satu Mare, Peugeot)
Locul III
Emilian Pereș, 17 ani (Satu Mare, Mazda)

Grupa ON1:
Locul I
Tiberiu Füstös (Dej, Mitsubishi)
Locul II
Kis Kasza Szilard (Satu Mare, Honda)
Locul III
Andrei Füstös (Dej, Mitsubishi)

Grupa ON2:
Locul I
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul II
Edgard Balogh (Satu Mare, Mitsubishi)
Locul III
Kis Kasza Szilard (Satu Mare, Mazda)

Grupa ON3
Locul I
Cătălin Farcău (Satu Mare, BMW)
Locul II
Raul Bakonyi (Satu Mare , BMW)
Locul III
Kovács Levente (Satu Mare, BMW)

Grupa ONLY OPEN 1:
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Mihai Vezendan (Satu Mare, Honda)
Locul III
Kui Ferenc (Satu Mare, Seat)

Grupa ONLY OPEN 2
Locul I
Florin Stecka (Satu Mare, BMW)
Campioana grupei “FEMININ”
Natalia Ramona Iocsak (Livada, Suzuki)

Grupa Open
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul III
Florin Stecka (Satu Mare, BMW)

   Din acest an organizatorii promoveaza acest sport in randul tinerilor care nu au implinit varsta de 18 ani , cu un success nesperat de mare, cu scopul de a promova noi talente.

Organizatorii multumesc sponsorilor: ALIBABA TRANS,MILAN srl,MEDIA PRINT,SCHEFLER RICSI,CARR 4 ALL  .

Lasati un comentariu