Olimpiada de Chimie,etapa județeană.Rezultate

• publicat la: 23 February 2014
Olimpiada de Chimie,etapa județeană.Rezultate

Olimpiada de Chimie,etapa județeană,s-a  desfășurat  în data de 22 februarie 2014, începând cu ora 9.30, la Colegiul Național „Mihai Eminescu” din Satu Mare. Au participat un numar de 61 de elevi  din clasele VIII-XII,calificati la fazele locale.

Nr.  Nume si prenume                       Scoala                                    Clasa  Punctaj   Profesor pregatitor            Clasament

 

Clasa a VIII-a

 

1          Couti NadineSc. Gimnaziala G. Moisil SM,   55,5            Simion Carmen,Premiul I

2          Pop Ciprian   Scoala Gimnaziala Tasnad              51,5     Buzgau Sorina,Premiul II

3          Varga Maria   Sc.  Gimnaziala G. Moisil SM          45,5     Simion Carmen,Premiul III

4          Baumli Orsolya,Scoala Gimnaziala Nr.1 Carei, 36,1         Petrusca Irina,Mentiune

5          Stefan Cosmin Sc. Gimnaziala L. Blaga SM          22,9     Gozar Maria   Mentiune

 

 

Clasa a IX-a

 

1          Iager Oana Alina, C. N. M. Eminescu SM   26,2    Domut Bianca          Mentiune

2          Nagy Peter,Lic. Teoretic Carei                   23        Kiss Ildi Eva             Mentiune

3          Berci Sara,C. N. M. Eminescu Satu Mare  20,6     Domut Bianca           

4          Holtberger Claudia,  Lic. Teoretic Carei   19,6     Macec Sorina Daniela         

5          Szabo Katalin            Lic. Teoretic Carei   16        Kiss Ildi Eva 

6          Sándor Zsófia, C.N. Kölcsey Ferenc Satu Mare   15,1     Fülöp Gizella

7          Borbely LidiaLic. Teoretic Carei              15        Kiss Ildi Eva 

8          Oprea Iasmina           Lic. Teoretic Carei   12       Macec Sorina Daniela         

9          Oprea Sebastian       Lic. Teoretic Carei   10        Macec Sorina Daniela         

10        Ciuclea George        C. N. M.Eminescu Satu Mare         9          Domut Bianca           

11        Oláh     Krisztián C.N. Kölcsey Ferenc S M          8,6       Fülöp Gizella

12        Sável    István       CN Kölcsey Ferenc SM            8,6       Fülöp Gizella

                       

 

Clasa a X-a

 

1          Dan Paula,Liceul Teoretic Negresti Oas  84        Gergely Francisc,Premiul I

2          Matioc Cosmina, C. N. M. Eminescu S M  68        Domut Bianca  ,  Premiul II

3          Pop Valentina,C. N. M. Eminescu S M      58         Domut Bianca , Premiul III

4          Orha Anca      C. N. M. Eminescu S M  ,     20        Pop Claudia        Mentiune

5          Spanci Andrada         Lic. Teoretic Carei   12,5     Macec Sorina Daniela         

6          Bodea Mocanu IanaC. N. I.Slavici S M     12        dr. Atyim Paul           

7          Turcas Alexandra     Lic. Teoretic Carei   12        Macec Sorina Daniela         

 

Clasa a XI-a

 

1          Demian Atanasiu,C. N. M. Eminescu  83,5Domut Bianca, Premiul I

2          Dehenes Anamaria   L. T. Negresti Oas,   52        Gergely Francisc, Premiul II

3          Grebur Kinga                   ,      L TC                          30,3     Kiss Ildi Eva,    Premiul III

4          Seulean Edina, C. N. M.Eminescu SM       25,5     Domut Bianca, Mentiune

5          Lang Alexandra,  LTC                                  20,7     Kiss Ildi Eva    , Mentiune

6          Szabo Henrietta        Lic. Teoretic Carei   13,25   Kiss Ildi Eva 

7          Sandor Mark              Lic. Teoretic Carei   13        Kiss Ildi Eva 

8          Kiss Rebeka  ,  Lic. Teoretic Carei                      11,25     Kiss Ildi Eva 

 

Clasa a XII-a

 

1.         Orha Tudor    Col. Nat. M. Eminescu ,        50        Domut Bianca,Premiul I

2          Szabo Madacsi Edvard        L. T C  i                   XII           11        Kiss Ildi Eva 

 

 

comentarii

de flaconul la 10 March 2014 - 21:30

Felicitari!
La mai mare!

Lasati un comentariu