Rezultate Olimpiada de Matematică – etapa locală Carei,liceu

• publicat la: 17 February 2014
Rezultate Olimpiada de Matematică – etapa locală Carei,liceu

Duminică, 16 februarie 2014, de la ora 10:00 a avut  loc etapa locală a Olimpiadei de Matematică. La această etapă a competiției  au participat  elevii calificaţi la etapa pe şcoală. Proba de concurs s-a  desfăşurat  pentru elevii din clasele IV – VI şi  pentru clasele VII – XII. Etapa locală a Olimpiadei de Matematică s-a derulat  în 17 unități de învățământ – centre de concurs – pentru un număr de 1.340 elevi.

Pentru ciclul liceal,rezultatele la nivel de municipiu Carei sunt urmatoarele:

 (pentru profilul matematică- informatică)

 

Nr

crt

Nume şi prenume elev

Unitatea

şcolară

            Clasa

  Secţia

Punctaj       obţinut

la faza locală

Numele şi prenumele

profesorului de la clasă

Obs.

1

Tarâţă Paul

Lic.Teoretic Carei

IX

R

26p

Tămîian Traian

 

2

Latiş Larisa

Lic.Teoretic Carei

IX

R

16p

Nilvan Sorin

 

3

Skolya David

Lic.Teoretic Carei

IX

R

15p

Nilvan Sorin

 

4

Sabău Daiana

Lic.Teoretic Carei

IX

R

15p

Nilvan Sorin

 

5

Spanci Andrada

Lic.Teoretic Carei

X

R

17p

Nilvan Sorin

 

6

Ilieş Elisei

Lic.Teoretic Carei

X

R

18p

Nilvan Sorin

 

7

Ardelean Patricia

Lic.Teoretic Carei

XI

R

16p

Tămîian Traian

 

8

Bara Valentin

Lic.Teoretic Carei

XI

R

17p

Tămîian Traian

 

9

Coneac  Alexandra

Lic.Teoretic Carei

XI

R

17p

Tămîian Traian

 

10

Nuna Raul

Lic.Teoretic Carei

XI

R

16p

Tămîian Traian

 

11

Papp Roland

Lic.Teoretic Carei

XI

R

14p

Tămîian Traian

 

12

Zaharie Iulia

Lic.Teoretic Carei

XI

R

15p

Tămîian Traian

 

13

Axinte Vasilică

Lic.Teoretic Carei

XII

R

14p

Tămîian Traian

 

14

Bonto Răzvan

Lic.Teoretic Carei

XII

R

14p

Tămîian Traian

 

15

Ciocotişan Alin

Lic.Teoretic Carei

XII

R

14p

Tămîian Traian

 

 

 

 ELEVII CALIFICAŢI  PENTRU FAZA JUDEŢEANĂ A CONCURSULUI  DE MATEMATICĂ HAIMOVICI din 8 martie 2014

 (pentru profilul ştiinţe ale naturii) 

Nr

crt

Nume şi prenume elev

Unitatea

şcolară

            Clasa

  Secţia

Punctaj       obţinut

la faza locală

Numele şi prenumele

profesorului

Obs.

1

Mateş Claudia

Lic.Teoretic Carei

IX

R

25p

Tămîian Traian

 

2

Oprea Iasmina

Lic.Teoretic Carei

IX

R

19p

Tămîian Traian

 

3

Oprea Sebastian

Lic.Teoretic Carei

IX

R

25p

Tămîian Traian

 

4

Rendeş David

Lic.Teoretic Carei

IX

R

20p

Tămîian Traian

 

5

Racolţa Teodora

Lic.Teoretic Carei

X

R

16p

Nilvan Sorin

 

6

Turcaş Alexandra

Lic.Teoretic Carei

X

R

15p

Nilvan Sorin

 

7

Drimuş Janet

Lic.Teoretic Carei

XI

R

16p

Tămîian Traian

 

8

Szabo Andrei

Lic.Teoretic Carei

XI

R

14p

Tămîian Traian

 

9

Şandor Denisa

Lic.Teoretic Carei

XII

R

16p

Nilvan Sorin

 

10

Ostatea Crina

Lic.Teoretic Carei

XII

R

15p

Nilvan Sorin

 

 

Lasati un comentariu