Concursul de Matematică Aplicată ”Adolf Heimovici” – etapa județeană

• publicat la: 9 March 2014
Concursul de Matematică Aplicată ”Adolf Heimovici” – etapa județeană

Concursul de Matematică Aplicată ”Adolf Heimovici” – etapa județeană – s-a desfășurat pe data de 8 martie, începând cu ora 10,00 la Colegiul Tehnic de Transporturi și Telecomunicații „Ion I. C. Brătianu” Satu Mare, pentru elevii din clasele IX-XII.

Au fost  înscriși pentru a participa la competițiile de matematică 600 de elevi.

Nr crt

Nume prenume

Clasa

Şcoala

Limba de predare

Profesor coordonator

Profil

Rezult Final

3

Oprea Iasmina

IX

Lic.Teoretic Carei

Română

Tămîian Traian

ştiinţe ale naturii

10.25

4

Oprea Sebastian

IX

Lic.Teoretic Carei

Română

Tămîian Traian

ştiinţe ale naturii

10

6

Rendeş David

IX

Lic.Teoretic Carei

Română

Tămîian Traian

ştiinţe ale naturii

9.5

9

Fortuna Vlad

IX

C. N. Mihai Eminescu

Română

Miclăuș Gheorghe

ştiinţe ale naturii

9

10

Veszprémi Henrietta

IX

Lic.Teoretic Carei

Maghiară

Czenter Enikő

ştiinţe ale naturii

6

15

CĂTĂLAN IOAN

IX

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

Română

Suba Ileana

servicii

6

17

MARC  ANDREEA

IX

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

Română

Suba Ileana

servicii

6

11

Mateş Claudia

IX

Lic.Teoretic Carei

Română

Tămîian Traian

ştiinţe ale naturii

5

18

BOLBA CĂTĂLIN

IX

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

Română

Silaghi Maria

servicii

4

12

Balázs Regina

IX

Lic. Teol. Rom-Cat Ham Janos

Maghiară

Polcz Zita

ştiinţe ale naturii

3.5

13

Elekes Evelin Erna Vivien

IX

Lic.Teoretic Carei

Maghiară

Czenter Enikő

ştiinţe ale naturii

3

16

Noje Alexandra

IX

Colegiul Național “Ioan Slavici”

Română

Botez Eva

uman-filologie

3

19

MARE ADRIANA

IX

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

Română

Iosif Livia

servicii

3

21

Negrea Georgiana

IX

Liceul Teoretic Negreşti Oaş

Română

Grec Gheorghe

ştiinţe ale naturii

3

20

MARIȚA  ANAMARIA

IX

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

Română

Suba Ileana

servicii

2

22

Sandrovicz  Maria

IX

COLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREI

Română

Farkas  Elisabeta

servicii

2

23

Barta Diana

IX

Lic.Teoretic Carei

Maghiară

Czenter Enikő

ştiinţe ale naturii

2

24

Kiss Nicoleta

IX

Colegiul Național “Ioan Slavici”

Română

Botez Eva

uman-filologie

2

29

Pintea Denisa

IX

Colegiul Național “Ioan Slavici”

Română

Botez Eva

uman-filologie

2

Boros ZoltánXLic. Teol. Rom-Cat Ham JanosMaghiarăKoczinger Evaştiinţe ale naturii23
Pop ValentinaXC. N. Mihai EminescuRomânăBlaga Alexanduştiinţe ale naturii       21
Hendre LauraXC. N. Mihai EminescuRomânăBlaga Alexanduştiinţe ale naturii19
Szép MártonXLic. Teol. Rom-Cat Ham JanosMaghiarăKoczinger Evaştiinţe ale naturii14
Matioc CosminaXC. N. Mihai EminescuRomânăBlaga Alexanduştiinţe ale naturii12
Akkerman KingaXLic.Teoretic CareiMaghiarăGaskó Gabriellaştiinţe ale naturii          11
Heim LászlóXLic. Teol. Rom-Cat Ham JanosMaghiarăKoczinger Evaştiinţe ale naturii11
Mondoaca AnamariaXC. N. Mihai EminescuRomânăBlaga Alexanduştiinţe ale naturii9
Racolţa TeodoraXLic.Teoretic Carei RomânăNilvan Sorinştiinţe ale naturii  9
Turcaş AlexandraXLic.Teoretic CareiRomânăNilvan Sorinştiinţe ale naturii                8
Roszpapa DávidXLic. Teol. Rom-Cat Ham JanosMaghiarăKoczinger Evaştiinţe ale naturii 6
Sandrovicz  CristinaXC T “Iuliu Maniu” CAREIRomânăFarkas  Elisabetaservicii  5
SUPURAN IONELA,X,Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”,Română,Kerekes Antal,servici,i5
Fabian Narcisa,X,Liceul Teoretic Negreşti Oaş,Română,Bud Adrian,ştiinţe ale naturi,i5
Palai Dorottya,X,Lic. Teol. Rom-Cat Ham Janos,Maghiar,ăKoczinger Eva,ştiinţe ale naturii,4
Kiss DianaXColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăBotez Evauman-filologie4
PAL CINTIAXColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăState Olimpiaservicii4
Pinte IoanXLiceul Teoretic Negreşti OaşRomânăBud Adrianştiinţe ale naturii     4
REVESZ MARKXColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăKerekes Antalservicii  4
Butka GergoXColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăSabou Ritatehnic3
Bodea IanaXColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăPopescu Călinştiinţe ale naturii3
Pfeifer HanneloreXLic. Teol. Rom-Cat Ham JanosMaghiarăKoczinger Evaştiinţe ale naturii3
Erli IngridXColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăBotez Evauman-filologie2,5

Hiripan MihaelaXColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăPopescu Călinştiinţe ale naturii2

 

Berecz Gabriel,XI,C. N. Mihai Eminescu,Română,Marciuc Daly,ştiinţe ale naturii,22
BOLINTINEANU MARIAN VALER,XI,Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”,Română,Suba Ileana,servicii,16
Bobeanu Adrian,XI,Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini “UNIO”,Română,Albert Judith Maria,tehnic,15
VELE GINA,XI,Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”,RomânăSuba Ileanaservicii14
ARMAŞ LAURAXIColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăSuba Ileanaservicii12
UNGUR BETTINAXIColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăSuba Ileanaservicii11
Gherman LucianXILiceul tehnologic de Industrie Alimentară”G.E. Palade”RomânăPopa Florinatehnic10
Revai AlfonzXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăPopescu Manuelatehnic10
Hotca AndreiXILiceul Teoretic Negreşti OaşRomânăGrec Gheorgheştiinţe ale naturii10
BĂLĂCEANU SEBASTIANXIColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăIosif Liviaservicii9
Leitner ErwinXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic7
Dehenes AnamariaXILiceul Teoretic Negreşti OaşRomânăGrec Gheorgheştiinţe ale naturii7
Drimuş JanetXILic.Teoretic CareiRomânăTămîian Traianştiinţe ale naturii7
Szilagyi  NorbertXICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăPap-Czier Leventeservicii7
Dornea MihaiXIC. N. Mihai EminescuRomânăMarciuc Dalyştiinţe ale naturii6
Cionca MarcelXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic5
Balea ClaudiaXIC. N. Mihai EminescuRomânăMarciuc Dalyştiinţe ale naturii5
Ludescher EvelinXILic.Teoretic CareiMaghiarăGaskó Gabriellaştiinţe ale naturii5
Szabo AndreiXILic.Teoretic CareiRomânăTămîian Traianştiinţe ale naturii5
Ienci SamuelXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic4,5
Iloc DanielaXILiceul tehnologic de Industrie Alimentară”G.E. Palade”RomânăPopa Florinatehnic4,5
Toth NandorXIColegiul Tehnic “Traian Vuia” Satu MareMaghiarăAl-Akel Evatehnic4,5
Caița NarcisXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic4
Hevele LiliXILiceul Romano Catolic “Josephus Calasantius “ CareiMaghiarăSchlachter Kingaştiinţe ale naturii4
Juhász JácintXILic.Teoretic CareiMaghiarăGaskó Gabriellaştiinţe ale naturii4
FABIAN MĂDĂLINAXIColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăKerekes Antalservicii4
Lukacs ReginaXICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăPap-Czier Leventeservicii4
Tábori NikoletXILic.Teoretic CareiMaghiarăGaskó Gabriellaştiinţe ale naturii4
Horváth LídiaXILiceul Romano Catolic “Josephus Calasantius “ CareiMaghiarăSchlachter Kingaştiinţe ale naturii3
Knecht  RolandXICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăFarkas Elisabetaservicii3
Zdroba  AlinXICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăFarkas  Elisabetaservicii3
Bozai DanXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic2
Moldovan CasianXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic2
Polgar SzilardXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăPopescu Manuelatehnic2
Silaghi MinodoraXIC.T.Elisa ZamfirescuRomânăPop Vioricatehnic2
Tipuș CristianXIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic2
Șipoș RolandXIColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăLupou Agotaştiinţe ale naturii2

Silaghi DavidXILiceul tehnologic de Industrie Alimentară”G.E. Palade”RomânăPopa Florinaservicii2

Ostatea CrinaXIILic.Teoretic CareiRomânăNilvan Sorinştiinţe ale naturii13

Mezősi AdrienXIILic.Teoretic CareiMaghiarăCzenter Enikőştiinţe ale naturii12
Hegyesi AndreaXIILic.Teoretic CareiMaghiarăCzenter Enikőştiinţe ale naturii11
Schek ÁdámXIILic.Teoretic CareiMaghiarăCzenter Enikőştiinţe ale naturii10
Talpos StefaniaXIILiceul Teoretic Negreşti OaşRomânăMan Simonaştiinţe ale naturii10
Veres JanettXIILiceul Romano Catolic “Josephus Calasantius “ CareiMaghiarăSchlachter Kingaştiinţe ale naturii10
Alec SergiuXIIColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăLupou Agotaştiinţe ale naturii9
Borota LauraXIIColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăLupou Agotaştiinţe ale naturii9
Câcău TudorXIIColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăLupou Agotaştiinţe ale naturii9
Maxim RăzvanXIIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic6
ERDEI EVELINXIIColegiul Economic “Gheorghe Dragoş”RomânăIosif  Liviaservicii6
Bréda RichárdXIILiceul Romano Catolic “Josephus Calasantius “ CareiMaghiarăSchlachter Kinga,stiinţe ale naturii  6
Sóvári GellértXIILiceul Romano Catolic “Josephus Calasantius “ CareiMaghiarăSchlachter Kingaştiinţe ale naturii6
Szabó Madácsi EdvardXIILic.Teoretic CareiMaghiarăCzenter Enikőştiinţe ale naturii   6
Şandor Denisa XIILic.Teoretic CareiRomânăNilvan Sorinştiinţe ale naturii       6
Moisa  StelianaXIICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăPap-Czier Leventeservicii  4
Lendeczki AnamariaXIIColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăLupou Agotaştiinţe ale naturii  4
Sike RudolfXIIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic3
Tași AndreiXIIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic3
Ardelean ClaudiuXIIColegiul Național “Ioan Slavici”RomânăLupou Agotaştiinţe ale naturii3
Papp BiancaXIICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăPap-Czier  Leventeservicii  2
Dohi BelyaminXIIColegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu MareRomânăJurge Horea Adriantehnic2
Pop LaviniaXIICOLEGIUL TEHNIC “Iuliu Maniu” CAREIRomânăPap-Czier  Leventeservicii  1,5

Lasati un comentariu