Olimpiada de Informatică,faza judeţeană

• publicat la: 3 March 2014
Olimpiada de Informatică,faza judeţeană

În acest sfârșit de săptămână a avut loc la Satu Mare Olimpiada de Informatică, faza județeană. Și de această dată elevii careieni au avut rezultate frumoase, obținând calificarea la faza națională la clasele a XI-a și a XII-a,prinHeinrich Deniel  si Beiland Arnold . Rezultatele obținute de participanți au fost următoarele:

Clasa a IX-a

1. Jucan S. Raluca   CN “Mihai Eminescu” Satu Mare       65 p.

2. Fógel Péter   CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare               60 p.

3. Tărâță Paul-Emanuel Liceul Teoretic Carei                       55 p.

4. Csereoka    Nandor   CN “Mihai Eminescu” Satu Mare 40 p.

5. Botos Barbara  CN „Kölcsey Ferenc” Satu Mare           35 p.

6. Kiss Máté CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare                     35 p.

7. Sámi  Réka CNațional “Kölcsey Ferenc” Satu Mare      20 p.

8. Tempfli Péter  CNațional “Kölcsey Ferenc” Satu Mare  20 p.

9. Latiș Larisa-Laura       Liceul Teoretic Carei                       5 p.

10.Sikolya David-Istvan Liceul Teoretic Carei                      5 p.

Clasa a X-a

1 Hütter  Vince CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare  155 p.

2  Kovács  Patrick  CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare  115p.

3 Rațiu Cosmina  CN “Mihai Eminescu” Satu Mare          55 p.

4 Kiraly                 Alexandru  CN “Mihai Eminescu” Satu Mare      30 p.

5 Ilieș    Elisei-Ștefan      Liceul Teoretic Carei                      15 p.

6 Simon Norbert  CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare           15 p.

7 Boldan Roxana  Colegiul Național “Ioan Slavici” Satu Mare       5 p.       

8 Oros   Bogdan    Colegiul Național “Doamna Stanca” Satu Mare, 5 p.

9 Spanci Andrada-Oana                  Liceul Teoretic Carei                    5 p.

10 Tămaș Ionuț-Florin   Liceul Teoretic Carei                      5 p.

Clasa a XI-a

1 Beiland Arnold  Liceul Teoretic Carei                   100 p.

2 Stanciu Alexander ,Colegiul Național “Mihai Eminescu”    55 p.     

3 Vass   Péter    Liceul Teoretic Carei                       35 p.

4 Kassai Tamas  Colegiul Național “Ioan Slavici” Satu Mare  ,25 p.

5 Horváth Lóránd CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare           20 p.

6 Mărginean      Ana        C N “Mihai Eminescu” Satu Mare   . 10 p.

7 Pop    David    CN “Mihai Eminescu” Satu Mare              5 p.

8 Nuna                 Raul-Simion       Liceul Teoretic Carei        4 .

Clasa a XII-a

1 Heinrich Deniel     Liceul Teoretic Carei               75 p.

2 Maier-Kurpé Erik        CN “Kölcsey Ferenc” Satu Mare   68 p.

3 Bărbuș Răzvan  CN “Mihai Eminescu” Satu Mare          33 p.

4 Doloczki  Dalma  CN“Kölcsey Ferenc” Satu Mare           33 p.

5 Gătina Claudiu CN “Mihai Eminescu” Satu Mare               33 p.

6 Marinescu  Alexandru  CN “Mihai Eminescu” Satu Mare    28 p.

7 Andreica Răzvan  CN “Ioan Slavici” Satu Mare                   20 p.

8 Buze Andrei  CN“Mihai Eminescu” Satu Mare               20 p.

9 Laslo Marian Liceul Teoretic Carei                     20 p.     

10 Pop Cătălin  CN“Ioan Slavici” Satu Mare         5 p.       

11 Terheș  Raul C N “Mihai Eminescu” Satu Mare            5 p.       

12 Axinte Vasilică  Liceul Teoretic Carei                 2 p.

comentarii

de szokeresz la 3 March 2014 - 20:05

Da CT ala maniuu nyimnyica?
Nyici meserii nyici TIC TAC !

Lasati un comentariu