Olimpiada de Limbi romanice – etapa județeană

• publicat la: 16 March 2014
Olimpiada de Limbi romanice – etapa județeană

Olimpiada de Limbi romanice ( franceză, spaniolă și italiană) – etapa județeană – s-a  desfășurat, începând cu ora 9, la Colegiul Național „Doamna Stanca” Satu Mare,in data de 15 martie 2014. Au participat  la competiție 61 de elevi  din clasele VII-XII.

 REZULTATE

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

CLASA

TOTAL

UNITATEA DE INVATAMANT

PROFESOR INDRUMATOR

LB

1

Torz Loredana

IX

96

Liceul Teoretic Negresti Oas

Durau Cristina

FR

2

Berci Sara

IX

91

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

3

Diude Alexandra

IX

89.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Lenarth Gheorghe

FR

4

DARABAN ALEX

IX

85

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Ciupac Adina

FR

5

Pop Livia

IX

84.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

6

Simoniak Denisa

IX

82.5

Col. National Ioan Slavici

Chioreanu Adriana

FR

7

GHERMAN ANDRADA

IX

77.5

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Ciupac Adina

FR

8

Borsa Mario

IX

76.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Lenarth Gheorghe

FR

9

Goje Alexandra

IX

76.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

10

Necse Karina

IX

75

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

11

Dragoman Diana

IX

74.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

12

MENEGON LAURA

IX

67

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Ciupac Adina

FR

13

DEHENES  MELISA

IX

61

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Ciupac Adina

FR

14

Padurean Patricia

IX

59.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Lenarth Gheorghe

FR

15

Iagher Oana

IX

57

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

16

Oros Gabriela

IX

47

Liceul Teoretic Negresti Oas

Pop Adriana

FR

17

Ciocan Antonia

IX

41.5

Liceul Teoretic Negresti Oas

Pop Adriana

FR

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

CLASA

TOTAL

UNITATEA DE INVATAMANT

PROFESOR INDRUMATOR

LB

1

MARCUS DAIANA

X

25

CN DOAMNA STANCA

SZILAGYI EDITH

FR

2

CORNEA ADELA

X

25

CN DOAMNA STANCA

SZILAGYI EDITH

FR

3

MOISE DENISA

X

25

LIC. TEORITIC TASNAD

ANDRISCA DINU

FR

4

SUCITU EMANUEL

X

24

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Rusu Mirela

FR

5

DOBRESCU MATEI

X

23

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Ciupac Adina

FR

6

LIBOTEAN ALEXANDRA

X

21

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Rusu Mirela

FR

7

BARATA OANA

X

20

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Rusu Mirela

FR

8

Radu Alexandra

X

20

Col. National Mihai Eminescu SM

Lenarth Gheorghe

FR

9

BLAGA BIANCA ECATERINA

X

19.5

LICEUL TEORETIC CAREI

INDREA VIOREL

FR

10

Mone Madalina

X

15.5

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

11

GRAD-BIRTOC SUNITA

X

15

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Ciupac Adina

FR

12

Danciu Daniela

X

15

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară “George Emil Palade”

Ghirasin Marina

FR


NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

CLASA

TOTAL

UNITATEA DE INVATAMANT

PROFESOR INDRUMATOR

LB

1

MARISCA PATRICIA

XI

85.2

CN DOAMNA STANCA

SZILAGYI EDITH

FR

2

Puskas Mihai

XI

84.3

Col. National Mihai Eminescu SM

Lenarth Gheorghe

FR

3

Cireap Iulia

XI

79.2

Col. National Mihai Eminescu SM

Lenarth Gheorghe

FR

4

Bud Denisa

XI

74.8

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

5

Pop Silvia

XI

74.3

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

6

Szilaghi Radmila

XI

73.9

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

7

PENCEA ALEXANDRA

XI

73.5

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Rusu Mirela

FR

8

RACOLTA RALUCA

XI

72

Col. Nationala Mihai Eminescu

Kiraly Irina

IT

9

GRIGOR ANCA

XI

69.5

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Rusu Mirela

FR

10

Dragoş Mircea Remus

XI

68.3

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară “George Emil Palade”

Minulescu Aura

FR

11

Călimanu Mihaela

XI

61.5

Col. National Ioan Slavici

Peres Laura

FR

12

Salajan Sorin

XI

58.3

Col. National Mihai Eminescu SM

Molnar Mariana

FR

13

Mihoc Delia

XI

56.8

Liceul Teoretic Negresti Oas

Pop Adriana

FR

14

TODERAS ANISOARA

XI

53.9

COL.EC. GH. DRAGOS

POP ADINA

FR

15

Bura Mariana

XI

53.4

Liceul Teoretic Negresti Oas

Pop Adriana

FR

16

MERCEA IULIA

XI

43

COL. EC. GH. DRAGOS

POP ADINA

FR

17

UIVAROSAN DALIDA

XI

42.4

COL. EC. GH. DRAGOS

POP ADINA

FR

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

CLASA

TOTAL

UNITATEA DE INVATAMANT

PROFESOR INDRUMATOR

LB

1

KISS ALEXANDRA TIMEA

XII

95

Colegiul National “Doamna Stanca”Satu Mare

Rusu Mirela

FR

2

Pop Izabela

XII

79.5

Col. National Ioan Slavici

Chioreanu Adriana

FR

3

HANDRO MARIA

XII

78

Col. Nationala Mihai Eminescu

Kiraly Irina

IT

Lasati un comentariu