Rezultate la Olimpiada de biologie, faza județeană

• publicat la: 5 March 2014
Rezultate la Olimpiada de biologie, faza județeană
 151 de elevi calificați după desfășurarea etapei pe școală au participa pe data de 1 martie la  Olimpiada de biologie, faza județeană.
Rezultate
Clasa a VII-a
                                                                                             
Nr.Crt  Nume si prenume  Scoala de provenienta  Clasa  Limba de predare         Punctaj
1             Homorozan Teodora  Liceul Teoretic Negresti Oas  VII  Romana   74
2             Sabau Ioana Gabriela  Scoala Gimnaziala Tasnad  VII  Romana   67
3             Dan Teodora  Liceul Teoretic Negresti Oas   VIIRomana  64
4             Domuţ Andreea Luminiţa  Şcoala Gimnazială Bălcescu-Petofi Satu Mare              VII  Română  62
5             Indre Ana Beatrix  CNDStanca  VII  Romana  61
6             Pándi Dóra  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  VII  Maghiara    61
7             Ghisan-Reszler Hannelore  CNDStancaVII  Romana  60
8             Doda Diana  Sc. Gimn Grigore Moisil  VII  Romana  59
9             Moldovan Oana  Liceul Teoretic Negresti Oas  VII  Romana  58
10           Scheitli Krisztina  Liceul Teologic Romano-Catolic”Hám János”  VII  Maghiara  58
11           Varna Kristof  Scoala Gimnaziala Nr.3 Carei  VIIMaghiara   58
12           Ardelean Denisa  Sc.Gimn. C.Brancoveanu  VIIRomana  56
13           Korcsmaros Akos  Liceul Reformat  VII  Maghiara  56
14           Bodea Stefan Luca  Scoala Gimnaziala Halmeu  VII  Romana  54
15           Pasca Mihaela  Liceul Teoretic Negresti Oas  VII  Romana  53
16           Kegyes Dávid  Colegiul Național Kölcsey Ferenc VII  Maghiara  53
17           Ciocan Călin Ciprian  Şcoala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș  VII  Romana  52
18           Linzenbold  Walter  Scoala Gimnaziala ,,Mihai Viteazul,, Moftinu Mic  VII  Romana  51
19           Osan Denisa Andrada  Scoala Gimnaziala “Avram Iancu” Satu Mare  VII  Romana  50
20           Ruba Adela  Sc. Gimn Grigore Moisil  VII  Romana  Silaghi Ionel  50
21           Ardelean Paula  Sc. Gimn Grigore Moisil  VII  Romana  48
22           Chilintan  Madalina  Scoala  Gimnaziala Valea  Vinului  VII  Romana  48
23           Mehi Mihai  Col.Nat. M. Eminescu  VII  Romana  48
24           Bojin Helga  Liceul Teologic Romano-Catolic”Hám János”  VII  Maghiara  48
25           Gherman Gabriela  Liceul Tehnologic Anghel Saligny  VII  Romana  47
26           Asztalos Andrea  Scoala Gimnaziala “Avram Iancu” Satu Mare  VII  Maghiara  47
27           Toth Cristina Sztefania  Sc.Gimn. G. Cosbuc  Mediesu Aurit   VII  Romana  46
28           Christian Darius Mihai   CNDStanca  VIIRomana  45
29           Bota Laurentiu  Liceul Tehnologic Anghel Saligny  VII  Romana  44
30           Hendre Cristina  Sc.Gimn. G. Cosbuc  Mediesu Aurit,Iojib  VII  Romana  44
31           Omer Cezar  Liceul Teoretic Negresti Oas  VII  Romana                 44
32           Roatiş Ştefania  Col.Nat. M. Eminescu  VII  Romana  44
33           Kispal Nandor  Scoala Gimnaziala Halmeu  VII  Maghiara  44
34           Marian  Bianca Scoala  Gimnaziala Valea  Vinului  VII  Romana  43
35           Paul Adrian  Scoala Gimnaziala Octavian Goga  VII  Romana  43
36           Pop Mihaela Irina  Sc. Gimn. Nr.3 Negresti Oas  VII  Romana  43
37           Rus Bianca Alina  Sc.Gimn. G. Cosbuc  Mediesu Aurit  VII  Romana   43
38           Kortvelyesi Bianka  Sc.Gim.V.Lucaciu Carei  VII  Maghiara  43
39           Mois Vladut  Liceul Teoretic Negresti Oas   VII  Romana  42
40           Pop Ionel Liceul Teoretic Negresti Oas  VII  Romana  42
41           Saghin Andrea  Scoala Gimnazial Nr1 Carei  VII  Romana  42
42           Balaj Ionuţ Dumitru  Şcoala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș  VII  Romana  41
43           Deac Cretu Adina  Sc.Gim.V.Lucaciu Carei  VII  Romana  41
44           Ostate Cristina  Scoala Gimnaziala Octavian Goga  VII  Romana  41
45           Smid Adrian  Scoala Gimnaziala ,,Mihai Viteazul,, Moftinu Mic  VII  Romana  41
46           Zele Mădălina  Sc.Gimn. G. Cosbuc  Mediesu Aurit,Iojib  VII  Romana  41
47           Batin Gratiela  Sc.Gimn. C.Brancoveanu  VII  Romana  40
48           Zelicskovics Andrea   CNIS  VII  Romana  40
49           Handrau Lorena Anamaria  Scoala Gimnaziala “Avram Iancu” Satu Mare  VII  Romana  39
50           Boér Erik  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  VIIMaghiara  Sárándi Annamária  39
51           Gyöngyösi Márk  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  VII  Maghiara  39
52           Szabo Kitti  Scoala Gimnaziala Tasnad  VII  Maghiara  39
53           Telegdy Áron  Liceul Teologic Romano-Catolic”Hám János”   VII  Maghiara  38
54           Redai Adam  Liceul Reformat  VII  Maghiara  37
55           Bereş Karla  Col.Nat. M. Eminescu  VII  Romana  36
56           Chira Andreea  Scoala Gimnaziala Andrid  VII  Romana                  36
57           Doros Bogdan  Liceul Tehnologic Anghel Saligny  VII  Romana  36
58           Nemet   Ioana   Scoala  Gimnaziala Valea  Vinului  VII  Romana  36
59           Pana Jessica  Sc. Gimn Grigore Moisil  VII  Romana  36
60           Talos Roxana Denisa  Scoala Gimnaziala “Avram Iancu” Satu Mare  VII  Romana  36
Clasa a IX-a
Nume si prenume  Scoala de provenienta  Clasa                Limba de predare  Punctaj  Premiu
1.       Chiş Rafael  Col.Nat. M. Eminescu  IX  Romana                                 72        I
2.       Popa Andrea  Liceul Teoretic Negresti Oas  IX  Romana                67           II
3.       Toroc Ionuţ        Col.Nat. M. Eminescu    IX            Romana               66           III
4.       Diude Alexandra  Col.Nat. M. Eminescu  IX         Romana                            64             M
5.       Sándor Zsófia  Colegiul Național Kölcsey Ferenc                 IX  Maghiara    60           M
6.       Berci Sara  Col.Nat. M. Eminescu             IX            Romana              57            M
7.       Feher Alina   Liceul Teoretic Negresti Oas  IX      Romana               54          
8.       Man Cătălin  Col.Nat. M. Eminescu         IX            Romana               53          
9.       Elekes Vivien    Liceul Teoretic Carei       IX            Maghiara            53          
10.   Belbe Ana Monica          CN D.Stanca       IX            Romana               52          
11.   Jula Diana  Liceul Teoretic Negresti Oas  IX  Romana       52          
12.   Gherman Andrada Ioana  CNDStanca  IX  Romana  Fecske Manuela  51               
13.   Poliac Teodora  Col.Nat. M. Eminescu  IX  Romana  49  
14.   Fortuna Vlad  Col.Nat. M. Eminescu  IX  Romana  48      
15.   Urs Horea  Col.Nat. M. Eminescu  IX  Romana  48           
16.   Boros Denisa  CNDStanca  IX  Romana  45           
17.   Micle Alex  Col.Nat. M. Eminescu  IX  Romana  45           
18.   Nagy Cristian  Col.Nat. M. Eminescu  IX  Romana  43     
19.   Rob Natalia  CNIS  IX  Romana  41          
20.   Ghiz Simina Mariana  CNDStanca  IX  Romana  40            
21.   Băbuţ Mălina  Col.Nat. M. Eminescu  IX   Romana  39    
22.   Rezmuves Iosif Gheorghe  Liceul Teoretic Unirea  IX  Română  34          

 

Clasa a X-a
1             Mondoacă Mălina  Col.Nat. M. Eminescu  X  Romana  79              locul I
2             Nilvan George  CND.Stanca  X  Romana  70  locul II
3             Vida Anisoara  Liceul Teoretic Negresti Oas  X  Romana  70  locul II
4             Fiat Cristina  CNDStanca  X  Romana  65  locul III
5             Man Paula  Col.Nat. M. Eminescu  X  Romana  65  locul III
6             Racolta Teodora  Liceul Teoretic Carei  X  Romana  65  locul III
7             Oros Amalia  Liceul Teoretic Negresti Oas   X   Romana  57  Mențiune
8             Akkerman  Kinga  Liceul Teoretic Carei  X  Maghiara  55  Mențiune
9             Manţa Alexandra  Col.Nat. M. Eminescu  X  Romana  54              
10           Pinte Ioan Gigi   Liceul Teoretic Negresti Oas  X  Romana  54      
11           Prém Mátyás  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  X  Maghiara  52             
12           Bodea Frezia Iana  CNIS                 X  Romana  51
13           Czenke Beatrix  Liceul Teoretic Carei  X  Romana  48      
14           Matias Larisa Beatrix  CNDStanca  X  Romana  47             
15           Engi Emese  Liceul Teoretic Carei  X  Maghiara  46           
16           Fehér Ádám  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  X  Maghiara  46
17           Ciuta Aurora  Liceul Teoretic Carei  X  Romana  45           
18           Fedorca Mihaela Diana  Liceul Teoretic Negresti Oas  X  Romana  44      
19           Véber Noémi  Liceul Teoretic Carei  X  Maghiara  43       
20           Brisc Bianca  Liceul Teoretic Carei  X  Romana  42             
21           Czeginyi Beatrix  Col.Nat. M. Eminescu  X  Romana  41 
22           Fabian Cristina  Liceul Teoretic Negresti Oas  X  Romana  40       
23           Mezei Nicoleta  CNIS  X  Romana  38     
24           Gnándt Alexandra  Liceul Teoretic Carei  X  Maghiara  38             

 

Clasa a XI-a
1             Moldovan Madalina Patricia  Liceul Teoretic Negresti Oas  XI  Romana  96  locul I
2             Bud Denisa  Liceul Teoretic Negresti Oas  XI  Romana  83  locul II
3             Toma Irina  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  Groza Laura  83  locul II
4             Dehenes Anamaria  Liceul Teoretic Negresti Oas  XI  Romana  Pal Monica   78  locul III
5             Demian Adelina  CNDStanca  XI  Romana  78  locul III
6             Hotca Ioan Andrei  Liceul Teoretic Negresti Oas  XI  Romana  77  Mențiune
7             Drimus Janet  Liceul Teoretic Carei  XI  Romana  76  Mențiune
8             Boldan Ruxandra  Liceul Teoretic Carei  XI  Romana  71  Mențiune
9             Marchiş- Hund Elisabeth Antonia  Liceul Teoretic German ,,Johann Ettinger”Satu Mare  XI         Romana  68  Mențiune
10           Szabo Andrei  Liceul Teoretic Carei  XI  Romana  67        
11           Czundel Angéla  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  XI  Maghiara  Bartha Helga  67           
12           Iojiban Marcela  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  64 
13           Mészáros Emőke  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  XI  Maghiara  63    
14           Palcou Horatiu  CNIS  XI   Romana  62    
15           Puiu Mara  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  60           
16           Silaghi Camelia  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  59  
17           Moigradean Andrea  Liceul Teoretic Carei  XI  Romana  57          
18           Ordace Gabriela  Liceul Teoretic Negresti Oas  XI  Romana  56  
19           Rusu Roberto  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  53    
20           Popovici Denisa  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  51
21           Dreve Tudor  CNDStanca  XI Romana  50             
22           Şeulean Edina  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  47    
23           Csordás Levente  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  XI  Maghiara  42     
24           Mezőfényi Noémi  Liceul Teoretic Carei  XI  Maghiara  42            
25           Nagy Heléna Denisza  Colegiul Național Kölcsey Ferenc  XI  Maghiara  38            
26           Sogor Monika   Liceul Teoretic Carei  XI  Romana  37      
27           Kiss Rebeka  Liceul Teoretic Carei  XI  Maghiara  Suta Kinga  37 
28           Istrate Andra  Col.Nat. M. Eminescu  XI  Romana  33     

 Clasa a XII-a

Ştefanca Roxana  Col.Nat. M. Eminescu  XII  Romana   52  Mențiune
Botea Eliza  Col.Nat. M. Eminescu  XII  Romana                     46        
Mărcuş Raluca  Col.Nat. M. Eminescu  XII  Romana  Groza Laura  37       

comentarii

de properformanta la 10 March 2014 - 14:02

Bravo ,felicitari si la mai mare!

de capatulviilor la 10 March 2014 - 15:51

decat droguri si altecele…..vicele stie de ce….sau decat evaziune si construit fabricuta la robika cand taticul are retinere pe salar si fetita face lucrari in apartament cu muncitorii de la dominium pe gratis….si sediul udmr tot pe gratis renovat deodata cu lucrarile de la castel….

Lasati un comentariu