Rezultatele Olimpiadei de Geografie-etapa judeţeană

• publicat la: 16 March 2014
Rezultatele Olimpiadei de Geografie-etapa judeţeană

Olimpiada de Geografie – etapa județeană – s-a  desfășurat sâmbătă,15 martie, la Școala Gimnazială „Avram Iancu” Satu Mare. Au fost  înscriși 53 de participanți din clasele VIII-XII. Competiția a constat într-o probă scrisă cu durata de trei ore și o probă practică cu durata de 60 minute.

REZULTATE

                                                                                         teorie / practică / nota finală

1.Mihai Henrietta,CN Mihai Eminescu,clasa a IX-a,    8,40-     10,00-    8,80

2.Schiop Dumitru,CN Mihai   Eminescu                            5,60         9,40       6,55

3.Toth Bernadette,CN Mihai Eminescu                             5,10       10,00      6,33

4.Manolache Adelina,CN Ioan Slavici                               4,90        9,20       5,98

 CLASA a X-a

1.GOIE V. ANAMARIA,CN “MIHAI EMINESCU”,  6,10       6,80        6,28

2.HALMI  RAYMOND,CN “IOAN SLAVICI”           4,80       7,70       5,53

3.IANOS ABIGEL BETTINA,CN KÖLCSEY FERENC,5,50   5,40       5,48

4.SMOLNAR KARINA,L TEORETIC  Carei,              4,70     6,50        5,15

Nr.crt

Nume si prenume elev

Şcoala de provenienţă

Clasa

Limba română/maghiară

Nota proba teoretică

Nota proba practică

Media finală

1

FULOP MATE

LICEUL TEORETIC CAREI

XI

MAGHIARA

7.85

10.00

8.39

2

MARC D. PAUL EMANUEL

COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI EMINESCU”

XI

ROMÂNĂ

6.60

9.00

7.20

3

DARÓCZY ENIKŐ

COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC

XI

MAGHIARA

5.80

9.00

6.60

4

SZABÓ BETTINA ALIZ

COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC

XI

MAGHIARA

4.45

9.70

5.76

Nr.crt

Nume si prenume elev

Şcoala de provenienţă

Clasa

Limba română/maghiară

Nota proba teoretică

Nota proba practică

Media finală

1

KEREKES ANNA HAJNALKA

COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC

XII

MAGHIARĂ

9.15

7.80

8.81

2

TODIKA  RAUL

COLEGIUL NATIONAL “IOAN SLAVICI”

XII

ROMÂNĂ

8.00

8.50

8.13

3

CRISAN CATALIN

LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD

XII

ROMÂNĂ

6.90

8.00

7.18

4

MARITA  FLORINA

COLEGIUL NATIONAL “IOAN SLAVICI”

XII

ROMÂNĂ

7.00

7.50

7.13

5

FLONTA ALINA

LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD

XII

ROMÂNĂ

5.80

9.20

6.65

6

RATIU ADRIAN

LICEUL TEOLOGIC ORTODOX ”N. STEINHARDT”

XII

ROMÂNĂ

5.45

8.80

6.29

7

CHIS MADALINA

LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD

XII

ROMÂNĂ

6.40

5.20

6.10

8

SABAU LORENA

LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD

XII

ROMÂNĂ

4.65

5.50

4.86

9

SAVA MARIA

COLEGIUL ECONOMIC ,,GHEORGHE DRAGOŞ”

XII

ROMÂNĂ

5.00

3.30

4.58

10

ERDEI EVELIN

COLEGIUL ECONOMIC ,,GHEORGHE DRAGOŞ”

XII

ROMÂNĂ

4.35

4.70

4.44

11

GORDEA MELINDA STEFANIA

COLEGIUL NATIONAL “IOAN SLAVICI”

XII

ROMÂNĂ

3.70

3.90

3.75

comentarii

de goagle-earth la 18 March 2014 - 10:42

ma da cu metodica ce i?
doxologia
docimastica
ramai socat
am fost si metodist……..

Lasati un comentariu