Rezultatele Olimpiadei de Religie Ortodoxa

• publicat la: 5 March 2014
Rezultatele Olimpiadei de Religie Ortodoxa

OLIMPIADA JUDETEANA DE RELIGIE ORTODOXA-1 MARTIE 2014                              

Nr. Crt.Numele si prenumele  Clasa  Scoala de provenienta  Nota  Premiu

 

Clasa a V-a

 

1             Glodan Maria  V  Liceul Tehnologic Tarna Mare                           9,80  Premiul  I
2             Mesaroş Jennifer  V  Şcoala Gimnazială  Nr. 10, Satu Mare  9,30  Premiul  II
3             Grigoras Raluca  V  Liceul Teoretic Negresti Oas                       9,20   Premiul  III
4             Crisan Denisa    V  Şcoala Gimnazială ,,  Octavian Goga “   Satu Mare  9,00  Men.  I
5             Pop Teodor Gabriel  V  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”         9,00  Men.  II
6             Mocan Andreea  V  Scoala Gimnaziala,,Vasile Lucaciu „Carei  8,90  Men.  III
7             Gabor Katalina  V  Şcoala Gimnazială ,,George Coşbuc” Medieşu Aurit  8,80
8             Moldovan Lorena  V  Şcoala Gimnazială  Nr. 10, Satu Mare.      8,80         

 

9             Rit Natalia  V  Scoala Gimnaziala Nr.11 Satmarel  8,80

 

10           Domuta Maria  V  Şcoala Gimnazială ,,  Octavian Goga “   Satu Mare  8,70           

 

11           Moroşanu Tudor  V  Şc. Gimn. Mircea Eliade  8,70        

 

12           Silaghi Stefania  V  Şcoala Gimnazială ,,  Lucian  Blaga “   Satu Mare  8,70            

 

13           Ileş Rareş  V  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”  8,60
14           Seremi Marcela  V  Scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga” Satu Mare  8,60
15           Stan  I.  Felicia-Ioana  V  Scoala Gimnaziala Batarci  8,50

 

16           Bura Ioana  V  Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos                8,40   

 

17           Hoban Cristian  V  Scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga” Satu Mare  8,40   

 

18           Lenghel Bianca  V  Liceul Tehnologic Tarna Mare  8,10
19           Tomşe Cosmin  V  Colegiul Naţional Mihai Eminescu  8,10      

 

20             Ungur Flavia  V  Școala Gimnazială ”C. Brâncoveanu”   8,00
21           Cherechş Romina  V  Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos  7,90       

 

22             Mureșan Maria Teodora  V  Școala Gimnazială ”C. Brâncoveanu”  7,90               

 

23           Laszlo Denisa  V  Scoala Gimnaziala,,Vasile Lucaciu „Carei  7,80 

 

24           Leordean Casian  V  Școala Gimnazială Halmeu                 7,80      

 

25           Derşidan Diana  V  Colegiul Naţional Mihai Eminescu  7,60          

 

26           Chira Nadin  V  Şcoala Gimnazială ,,Petőfi Sándor”  Livada  7,50

 

27           Stan Andrei  V  Şcoala Gimnazială ,,Petőfi Sándor”  Livada  7,30
28           Paul Alexia  V  Scoala Gimnaziala nr.3 Carei  7,20        

 

29           Demian Denisa  V  Scoala Gimnaziala “Balcescu Petofi”Satu Mare  7,00
30           Tulbure Claudiu  V  Sc. Gimnaz. Nr. 3 Negresti Oas  7,00            

 

31           Bacso Luca  V  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”  6,90
32           Sasaran  Andrei  V  Şcoala Gimnazială ,,  Lucian  Blaga “   Satu Mare  6,90            

 

33           Pascu Ramona  V  Scoala Gimnaziala Nr.11 Satmarel  6,80           

 

 

 

Clasa a VI-a

 

1             Gros  Daniela  VI  Şcoala Gimnazială ,,V. Lucaciu“Apa         9,70   Locul  I
2             Paul Diana  VI  Liceul Tehnologic Tarna Mare                           9,50  Locul  II
3             Uhl Andrada  VI                Colegiul Naţional Mihai Eminescu  9,30  LOcul   III
4             Filimon Ioana  VI  Colegiul National Doamna Stanca               9,15  Men.   I
5             Stan Ioana  VI  Colegiul Naţional Mihai Eminescu                    9,05  Men.   II
6             Sabau Adrian  VI  Scoala Gimnaziala nr.3 Carei                            9,00  Men.   III
7             Bereș Iulia  VI  Școala Gimnazială ”C. Brâncoveanu”                           8,95         

 

8             Crismar Renato  VI  Şcoala Gimnazială ,,  Lucian  Blaga “   Satu Mare  8,90           

 

9             Negru Antonia  VI  Scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga” Satu Mare  8,90    

 

10           Zelic Octavia  VI  Scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga” Satu Mare  8,90         

 

11           Pereş Luca  VI  Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos  8,85    

 

12           Pop Ioana  VI  Colegiul National Doamna Stanca  8,80   

 

13           Borsoszki Florena  VI  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”  8,75     

 

14           Tol Anastasia  VI  Scoala Gimnaziala nr.3 Carei  8,75        

 

15           Dutescu Darius  VI  Liceul Teoretic Carei                 8,70    

 

16           Tatar Alessia  VI  Şcoala Gimnazială ,,  Octavian Goga “   Satu Mare  8,60              

 

17           Pop Stefania Elena  VI  Scoala Gimnaziala Poiana Codrului   8,55              

 

18           Ardelean Rares  VI  Şcoala Gimnazială ,,  Lucian  Blaga “   Satu Mare  8,50           

 

19           Balog Denisa  VI  Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos  8,50

 

20           Ciocan Alessia-Giorgiana  VI  Şcoala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș  8,40              

 

21           Eros Alexandra  VI  Şc. Gimn. Mircea Eliade  8,30            

 

22           Robaş Denisa Maria  VI  Şcoala Gimnazială ,,George Coşbuc” Medieşu Aurit  8,30          

 

23           Bace Andrei  VI  Scoala Gimnaziala “Balcescu Petofi”Satu Mare  8,25
24           Meghișan Darius  VI  Școala Gimnazială ”C. Brâncoveanu”    8,25         

 

25           Turda Vlad  VI  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”  8,20              

 

26           Oros Adrian  VI  Şcoala Gimnazială ,,Petőfi Sándor”  Livada  8,10             

 

27           Racolţa Raul  VI  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”  8,00           

 

28           Ignat Laura  VI  Scoala Gimnaziala Doba                7,90
29           Bota Dragoş  VI  Liceul German     7,80
30           Bartha Vivien  VI  Şcoala Gimnazială Odoreu  7,70          

 

31           Hudac Mihai  VI                  Liceul German  7,60   
32           Chifor Claudiu  VI  Colegiul Naţional Mihai Eminescu  7,55     

 

33           Anton Flavia  VI  Liceul  Teoretic Negresti Oas  7,50      

 

34           Ţinca Larisa  VI  Scoala Gimnaziala Nr.11 Satmarel  7,50
35           Crişan Cristina Nadia  VI  Şcoala Gimnazială ,,George Coşbuc” Medieşu Aurit  7,40         

 

36           Zoicaş Daria  VI  Liceul German    7,40    

 

37           Maşniţă Daniel  VI  Şcoala Gimnazială ,,Petőfi Sándor”  Livada                   7,30     

 

38           Stet Antonia  VI  Sc. Gimn. Nr. 3 Negresti Oas  Fabian Gheorghe                7,25
39           Achim Horatiu  VI  Şcoala Gimnazială  Santau  7,20        

 

40           Einholcz Alex  VI  Scoala Gimnaziala Nr. 3 Negresti Oas  7,20

 

41           Baeur Eduard  VI  Școala Gimnazială Halmeu  7,15         

 

42           Iacob Ionut  VI  Şcoala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș  7,10          

 

43           Neamt Narcisa  VI  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”  7,10           

 

44           Oros Teodora  VI  Școala Gimnazială Halmeu  7,10          

 

45           Gatina Grigore  VI  Scoala Gimnaziala Doba         Pop Ionel  7,00 

 

 

Clasa a VII-a

 

 

1             Bandula Daria  VII  Scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga” Satu Mare  9,30  Premiul  I
2             Oros Constantin  VII  Școala Gimnazială Halmeu  9,10  Premiul  II
3             Mihalca Stefania  VII  Colegiul National Doamna Stanca  8,50  Premiul  III
4             David Paula  VII  Scoala Gimnaziala ,,Avram Iancu” Satu Mare  8,45         Men. I
5             Cotan Silvia  VII  Liceul Teoretic Negresti Oas     8,30       Men. II
6             Postole Xantia  VII  Şcoala Gimnazială ,,  Octavian Goga “   8,30                 Men. III
7             Szekely Florin  VII  Şcoala Gimnazială  Santau  8,30
8             Pop Carla  VII  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”  8,25
9             Cirnat Alexandra  VII  Colegiul National Doamna Stanca  8,00
10             Ilie Andrada  VII  Școala Gimnazială ”C. Brâncoveanu”  7,60
11           Pastor Andrada  VII  Şcoala Gimnazială ,,Petőfi Sándor”  Livada                7,60     
12           Rus Roxana Anamaria  VII  Şcoala Gimnazială ,,George Coşbuc” Medieşu Aurit  7,25
13           Uhl Laura  VII  Şc. Gimn. Mircea Eliade  7,25     
14           Crăciun Adela  VII  Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos  7,20
15           Domuta Marcian  VII  Scoala Gimnaziala “Balcescu Petofi”Satu Mare  7,10    

 

16           Papai Natalia  VII  Scoala Gimnaziala Doba  6,90
17           Ardelean Cristina  VII  Şc. Gimn. Mircea Eliade  6,80
18           Avorniciţi Georgiana  VII  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”  6,80         

 

19           Lenghel Alin  VII  Scoala Gimnaziala nr.3 Carei  6,80
20           Indrea Raul  VII  Scoala Gimnaziala,,Vasile Lucaciu „Carei  6,60
21           Silvăşan Bărbânţă și Rareş Aurelian  VII  Şcoala Gimnazială ,,Gheorghe Bulgăr“ Sanislău  6,60
22           Lipcei Coralia  VII  Şcoala Gimnazială ,,  Octavian Goga “   6,30    

 

23           Muchi Diana  VII  Liceul German  6,30   

 

24           Pal Adela  VII  Şcoala Gimnazială ,,V. Lucaciu“Apa  6,20 

 

25           Toth Ioana  VII  Liceul Teoretic Negresti Oas  6,20           

 

26           Ardelean Catalina  VII  Scoala Gimnaziala Doba                 6,00      

 

27           Erdei Denisa  VII  Școala Gimnazială ”C. Brâncoveanu”                 5,85      

 

28           Bliderean Carla  VII  Scoala Gimnaziala,,Vasile Lucaciu „Carei  5,80          

 

29           Turdean Catalin  VII  Scoala Gimnaziala nr.3 Carei  5,80 

 

 

 

 

 

 

Clasa a VIII-a

 

1             Gabor Tania  VIII  Scoala Gimnaziala nr.3 Carei                                                         9,40  Premiul   I
2             Rednic Alexandra  VIII  Şcoala Gimnazială ,,  Octavian Goga “   Satu Mare  9,20   Premiul   II
3             Neamt Gratian  VIII  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”                           9,10  Premiul   III
4             Roman Ioana  VIII  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”                           8,90  Men. I
5             Caterenciuc Corina  VIII  Scoala Gimnaziala ,,Ion Creanga” Satu Mare             8,80       Men. II
6             Lisca Alexandra  VIII  Liceul Teoretic Negresti Oas                                               8,70  Men. III
7             Chira Anamaria-Daniela  VIII  Scoala Gimnaziala Poiana Codrului  8,50
8             Utan Paula  VIII                  Școala Gimnaziala Nr.11 Satmarel  8,50           

 

9             Maşniţă Valentina  VIII  Şcoala Gimnazială ,,Petőfi Sándor”  Livada  8,00            

 

10           Chiş Florentina  VIII  Şcoala Gimnazială Odoreu  7,90
11           Brânză Alexandru  VIII  Colegiul Naţional Mihai Eminescu  7,80
12           Varodi Alexandru  VIII  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”  7,50          

 

13           Guiaş Ioana-Andreea  VIII  Şcoala Gimnazială ,,V. Lucaciu“Apa                  7,20
14           Cheregi Paul  VIII  Liceul Tehnologic “Petru Cupcea” Supuru de Jos       6,70             

 


           

 

19           Marias Ioana  VIII  Scoala Gimnaziala Nr.11 Satmarel   6,20         

 

20           Gorgan Flaviu  VIII  Şcoala Gimnazială ,,V. Lucaciu“ Carei  6,00   

 

 

Clasa a IX-a

 

1             Dragoman Diana Alexandra  IX  Colegiul Naţional M. Eminescu                 9,30  Premiul  I
2             Florescu Alexandra Roxana  IX  Colegiul National “Ioan Slavici” Satu Mare  8,90  Premiul  II
3             Mates Claudia  IX  Liceul Teoretic Carei                                                            8,70  Premiul III
4             Biba Mark  IX  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”                            8,10      Men. I
5             Lăcătuș Florin Vasile  IX  Liceul Teoretic „Unirea”                                 7,40   Men, II
6             Mihaly Roxana  IX  Liceul Teoretic Carei                                                   7,40  Men. III
7             Ciocan Antonia IX  Liceul Teoretic Negresti Oas                                   7,20
8             Torz Elisa  IX  Liceul Teoretic Negresti Oas                                               7,20

 

 

               

 

Clasa a X-a

 

1             Groza Sergiu  X  Colegiul Naţional Mihai Eminescu                   10,00  Premiul  I
2             Kovaci Patric  X  Liceul Teologic Ortodox ,, N. Steinhardt”   9,00  Premiul   II
3             Gliga Petra  X  Liceul German                                                            8,50  Premiul  III
4             Nagy Evelyn  X  Liceul Teoretic Carei                                                 8,50   Men. I
5             Mone Mădălina                 X  Colegiul Naţional Mihai Eminescu  8,00  Men. II
6             Supuran Ionela  X  Colegiul Economic ,,G. Dragoş”                    8,00  Men. III
7             Balogh Iulia  X  Liceul Teoretic Carei                                     7,50         

 

8             Botoş Raluca  X  Colegiul Economic ,,G. Dragoş”                7,50    

 

 

 

Clasa a XI-a

 

1             Savianu Bianca  XI  Colegiul National Doamna Stanca  9,60 Premiul  I
2             Screment Diana  XI  Liceul Teoretic Carei                          9,50  Premiul  II

 


Lasati un comentariu