Rezultatele Olimpiadei la disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii”-etapa județeană

• publicat la: 4 March 2014
Rezultatele Olimpiadei la disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii”-etapa județeană

Elevii care au reușit să obțină minim 50 puncte la proba scrisă din cadrul Olimpiadei la disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii”, au susținut în perioada 24-27 februarie proba practică. Această probă a fost decisivă pentru desemnarea elevilor care participă la etapa națională a competiției, având în vedere faptul că jumătate din media finală este reprezentată de nota obținută la proba practică.

În conformitate cu rezultatele finale obținute la etapa județeană, elevii calificați pentru etapa națională a olimpiadei sunt după cum urmează :

 

Domeniul

Numele și prenumele elevului

Clasa

Școala de proveniență

Mecanică

Pudner Jozsef

XI

Liceul Tehnologic Construcții de Mașini ”Unio” Satu Mare

Filimon Sorin

XII

Liceul Tehnologic Construcții de Mașini ”Unio” Satu Mare

Construcții, instalații și lucrări publice

Ciorba Gabriel Nicu

XI

Colegiul Tehnic ”Traian Vuia”

Satu Mare

Silaghi Laurențiu Mihai

XII

Liceul Tehnologic ”Simion Bărnuțiu” Carei

Electronică, automatizări, telecomunicații

Leitner Ervin

XI

Colegiul Tehnic de Transporturi și Telecomunicații ”Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

Malancaș Alin Nicolae

XII

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Electric, electrotehnic, electromecanic

Silaghi Robert

XI

Liceul Tehnologic “George Barițiu” Livada

Industrie textilă și pielărie

Silaghi Minodora

XI

Colegiul Tehnic ”Elisa Zamfirescu” Satu Mare

Kovacs Mihai

XII

Colegiul Tehnic ”Elisa Zamfirescu” Satu Mare

Fabricarea produselor din lemn

Reszler Raymond

XI

Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Satu Mare

Bretan Cristian Cătălin

XII

Liceul Tehnologic ”Petru Cupcea” Supuru de Jos

Economic, administrativ, comerț

Morar Maria Florentina

XI

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Rosus Maria

XII

Colegiul Economic ”Gheorghe Dragoș” Satu Mare

Turism și alimentație

Boitan Anamaria

XI

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Agricultură – cultura plantelor

Varga Tamas

XII

Liceul Tehnologic ”Simion Bărnuțiu” Carei

Protecția mediului

Șuteu Lavinia

XI

Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Satu Mare

Rădulescu Adrian

XII

Liceul Tehnologic ”Ioniță G. Andron” Negrești Oaș

Industrie alimentară – analize produse alimentare

Iloc Daniela

XI

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Forgaciu Vagner Bernadette

XII

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Industrie alimentară – industrie alimentară

Lukacs Erzsebet Brigitta

XI

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară ”George Emil Palade” Satu Mare

Educație tehnologică

Săsăran Andrei

V

Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Satu Mare

Zelic Octavia

VI

Școala Gimnazială ”Ion Creangă” Satu Mare

Ardelean Lorena Paula

VII

Școala Gimnazială ”Grigore Moisil” Satu Mare

Păun Tudor

VIII

Școala Gimnazială nr.1 Carei

 

 

Etapa națională a Olimpiadelor la disciplinele din aria curriculară Tehnologii se va desfășura în perioada    8-12 aprilie 2014, având ca județe organizatoare: Argeș pentru domeniul Mecanică, Dâmbovița pentru domeniul Construcții, Bistrița-Năsăud pentru domeniile Electronică și Electric, Brașov pentru domeniul Industrie textilă, Caraș Severin pentru domeniul Fabricarea produselor din lemn, Constanța pentru domeniile Economic și Turism, Teleorman pentru domeniul Agricultură, Buzău pentru domeniul Protecția mediului, Galați pentru domeniul Industrie alimentara și Satu Mare pentru Educația tehnologică.

 

comentarii

de promeserie la 10 March 2014 - 14:07

Felicitari !!

Lasati un comentariu