Rezultatele concursului EuroJunior la Şcoala Gimnazială nr.3 Carei

• publicat la: 18 April 2014
Rezultatele concursului EuroJunior la Şcoala Gimnazială nr.3 Carei

Concursul  este destinat elevilor de clasă gimnazială pentru evaluarea cunoştiinţelor  dobândite. Această competiţie are şi varianta în limba engleză- ,,ENGLISH, MY LOVE!

Această evaluarea interdisciplinară este apreciată ca  fiind cea mai completă prin aceea că în viaţa reală suntem nevoiţi să rezolvăm probleme diverse, precizează organizatorul, Carmen Dindelegan.

 ,, EuroJunior evaluază într-un singur test grilă cultura generală a elevilor noştri: comunicare, matematică, istorie, geografie, chimie.Evaluarea multidisciplinară fiind ceva mai dificilă,  reflectă  într-un fel realitatea. Fişa de concurs cuprinde 17 întrebări, din care una  despre Uniunea Europeană, apoi prin proba de baraj se face departajarea premianţilor cu punctaj maxim’’. mai  adaugă tot organizatorul.

 Elevii înscrişi primesc o revistă  cu întrebări grilă şi apoi întrebări de baraj, la fiecare  participare cu toţii primesc  din partea Asociaţiei  OLIMP câte o diplomă de participare şi câte un joc interactiv.

Şcoala Gimnazială nr. 3 participă la acest concurs naţional  interdisciplinar   din anul 2005. S-au înscris pentru  ediţia de toamnă  135 elevi, mulţi obţinând  rezultate  bune, recent comunicater, dintre care cei  premiaţi sunt cei din listă.

Rezultatele de la Concursul Național  EUROJUNIOR,

ediția noiembrie 2013

Școala Gimanzială nr. 3 ,  Carei

Clasa  pregătitoare

Premiul  I național – Medalia de aur       cu      103 PUNCTE

MATEȘ LUCA                     – Medalia de aur       -

ACSAI PATRICK                  -– Medalia de aur

BONTEA MARK                     – Medalia de aur

OLARIU MAYA                 – Medalia de aur

VARIU ANDREI                    – Medalia de aur

SUSAN ALEXANDRA       – Medalia de aur

 BLAGA RAUL                  – Medalia de aur

MITICUS INA                    – Medalia de aur

CARAMBA GEORGE           – Medalia de aur

MATYAS KAREN               – Medalia de aur

GASPAR PAUL                       – Medalia de aur

MATYAS MICHELLE               – Medalia de aur

ERDEI ERIK                                   – Medalia de aur

UILAKI DAVID                                 – Medalia de aur

 NAGY CRISTIAN                            – Medalia de aur

MARCSO ALEXANDRA                      – Medalia de aur

BORZ TEODORA                           – Medalia de aur

DANDOS  JULIA                              – Medalia de aur

FECHETE RAUL                                  – Medalia de aur

NYIRI KRISZTIAN BARNA          – Medalia de aur

CALTLAN CATALIN                           – Medalia de aur

ȚÎNȚAR IOANA                                  – Medalia de aur

LACZO DAVID ATTILA                      – Medalia de aur

SAVA ALICE                                           - Mențiune pe  școală  -  98 puncte

SIKOLYA ANNA REGINA                      - Mențiune pe  școală  -  98 puncte

CHIOREAN CASIAN                                   – Medalia  de aur

POP CARINA                                                Mențiune pe școală   –   98 puncte

Clasa  I

MICULAS  ALBERT -Mențiune pe  școală  -98 puncte

DANCIU ALEXANDRA MARIA  - Mențiune pe  școală 98 puncte

POP NATALIA  DANA     – Mențiune pe  școală –  98puncte

Clasa  a  II –a  

TĂMÎIAN ZORAN TRAIAN   -Medalia de  argint     Premiul II pe  școală – 98 puncte

HERMAN ERIK   –  Mențiune națională  - ENGLISH MY LOVE  - 96 puncte

TĂMÎIAN ZORAN  TRAIAN     –  Mențiune  națională  -  ENGLISH MY LOVE -96 p

Clasa a III –a   

MAKSZIM ADRIAN  ANDREI  - Medalia de  bronz   Premiul III  pe școală –  94 puncte

Clasa  a  I V –a

BORHIDI KINGA                - Mențiune pe  școală   – 96 puncte

REBELES VIVIEN               – Mențiune pe  școală  -  96 puncte

AVRAM  VALERIA              - Mențiune pe școală    -  96 puncte

CHIOREAN  RAUL                 – Mențiune pe școală   –  96 puncte

Cadrele didactice implicate şi îndrumători ai elevilor sunt:

GROZA  LUCIA MARIA  -  clasa  pregătitoare

BUCIU ANGELA  LIA      -  clasa pregătitoare

TĂMÎIAN MARIANA  VIRGINIA  - clasa pregătitoare

TERȚAN RODICA              - clasa I

MICOVSCHI EMILIA MARIA   -clasa a II –a

MOISA ADELA MARIA      - clasa  a III-a

CALAGIU  MARIA          -   clasa  a  IV-a

 redactia

Lasati un comentariu