Concurs de matematică Grigore Petkes la Liceul Teoretic Carei. Rezultate

• publicat la: 22 November 2014
Concurs de matematică Grigore Petkes la Liceul Teoretic Carei. Rezultate

Sâmbătă, 22 noiembrie 2014, la Liceul Teoretic Carei, a avut loc cea de-a VIII-a  editie a Concursului memorial de matematică “Petkes Grigore”. La această editie au participat 254  de elevi de la scolile gimnaziale si liceele judetului Satu Mare: C.N. “M. Eminescu”, C.N. “D-na Stanca”, C. N. “Kolcsey Ferenc”, Liceul Teologic romano-catolic “Ham Janos”, Scoala Grigore Moisil SM,Scoala gimnazială Mircea Eliade si Ion Creangă,Scoala gimnaziala din Mediesu Aurit,scolile din satele înconjurătoare si evident cele careiene.

Directorul liceului Teoretic,Zsido Sandor  a precizat pentru Buletin de Carei că a pregătit premii substantiale pentru câştigătorii concursului,concurs care s-a desfăşurat fără taxă de participare. In perioada  corectării lucrărilor si a deliberării comitetului de organizare,elevii participanti din alte localităţi au avut ocazia să se delecteze cu proiectii de film, in două locatii ale Liceului Teoretic,să viziteze obiective din oras sau să se relaxeze in sala de sport a liceului la un meci de baschet.

Organizatorii au hotărât ca nu numai câştigătorii primelor locuri să fie premiati ci si cei care au abordat cea mai frumoasă rezolvare a unui subiect chiar dacă nu este cea cuprinsă in barem si deasemenea pentru a incuraja si participantii de la scolile rurale,a fost acordat un premiu pentru elevul care a obtinut cel mai bun rezultat la această categorie de competitori.

Pentru Premiul 1  a fost acordată suma de 150 lei,pentru locul secund 100 lei iar pentru locul 3 50 de lei.Premiile speciale mentionate au fost în valoare de câte 100 lei fiecare.

Premiile  speciale:

 

Numele Prenumele Suma SCOALA Semnatura

1

FISCHER PATRICK 100 RON SCOALA CU CLASELE I-VIII  FOIENI 

2

KOSZMA MELINDA 100 RON SCOALA CU CLASELE I-VIII  FOIENI 

3

ÓBIS ALEXANDRA 100 RON SCOALA CU CLASELE I-VIII  BERVENI 

4

BRÉM BOTOND 100 RON SCOALA CU CLASELE I-VIII  FOIENI 

5

ROATIȘ IRIS 100 RON C.N.M.E.SATU MARE 

 

6

BEILAND ARNOLD 100 RON LICEUL TEORETIC CAREI 

 

 

COMISIA                                                                                                                                             DIRECTOR

GASKÓ GABRIELlA   CZENTER ENIKŐ                                                                                           ZSIDÓ SÁNDOR

NILVAN SORIN          TAMAIAN TRAIAN

 

CONCURS MEMORIAL de MATEMATICA “GRIGORE PETKES”
Nr.crt. NUME ELEV PREMIUL Scoala CLASA
1 OSTATE   FLAVIA I SCOALA GIMNAZIALA MIRCEA ELIADE 5
2 ANDREICAN RARES II SCOALA GIMNAZIALA BALCESCU-PETOFI
3 LUNGU TEODORA III ŞCOALA CU CLASELE I-VIII “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”
4 MOLNAR PATRIC M LICEUL TEORETIC CAREI
5 BORHIDI KINGA M LICEUL TEORETIC CAREI
KEISZ  DENISA M SCOALA GIMNAZIALA MIRCEA ELIADE
6 MADARAS PAUL M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
7 DURLA PAUL M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
8 BALOG OCTAVIAN M SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CAREI
9 PETRIC MARCU M SCOALA GIMNAZIALA MIRCEA ELIADE
10 AKKERMAN ZOLTÁN M GR. SC. TEOLOGIC JOSEPHUS CALASANTIUS
11 BIRO BRIANA M LICEUL TEORETIC CAREI
12 KULIK VIVIAN M ŞCOALA CU CLASELE I-VIII “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”
13 SCHEFLER TAMÁS M LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS
1 MUSZKA CSABA I GR. SC. TEOLOGIC JOSEPHUS CALASANTIUS 6
2 REITLER ALEXANDRU II SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 CAREI
3 ILES RARES III SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
4 SUPURAN ALEX M ŞCOALA CU CLASELE I-VIII “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”
5 PAPP DENISA M SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CAREI
6 POP GABRIEL M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
7 MOROSANU TUDOR M SCOALA GIMNAZIALA MIRCEA ELIADE
8 COROIAN DAVID M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
9 KÁSA BAUMLI DÁVID M LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS
10 TURBUT ALEX M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
11 BUCSI MAYA M ŞCOALA CU CLASELE I-VIII “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”
12 KOSZMA MELINDA M SCOALA CU CLASELE I-VIII  FOIENI
13 GALIS CASIAN M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
14 BIGHE   IONUT M SCOALA GIMNAZIALA MIRCEA ELIADE
15 GOZNER ALEXANDRA M SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 CAREI
1 NEGRU ANTONIA I SC. GIMNAZIALA ION CREANGA 7
2 BUTUR MARK II SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
3 CHENGHE RITA III ŞCOALA CU CLASELE I-VIII “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU
4 BOROS CSABA M LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS
5 DAVID DAN M ŞCOALA CU CLASELE I-VIII “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU
6 ÓBIS ALEXANDRA M SCOALA GENERALA BERVENI
7 LAZAR RAZVAN M SC. GIMNAZIALA ION CREANGA
8 GITTINGER ANDRÁS M LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS
9 MAGUREANU STEFAN M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL”
1 CIOROGA RAREŞ I C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE 8
2 MIRON MIHNEA II C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE 8
3 GORBATÂI CRISTIAN III C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE 8
4 MIHAI MIRIAM M SCOALA GENERALA “GRIGORE MOISIL” 8
5 ONET GEORGE M C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE 8
6 VALCEANU OVIDIU M C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE 8
7 PETKES KINGA M SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 3 CAREI 8
8 BRÉM BOTOND M SCOALA CU CLASELE I-VIII  FOIENI 8
9 KRAKÓ RUDOLF M LICEUL TEOLOGIC REFORMAT 8
1 ROATIS IRIS I C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE 9
2 SKAPINYÁK SZILÁRD II LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS
3 CATERENCIUC CORINA III C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE
4 BARANYAI ISTVAN M COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC
5 RUS ANDREI M LICEUL TEORETIC CAREI
6 LUNGU ALEXANDRU M C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE
7 POP CIPRIAN M LICEUL TEORETIC CAREI
1 SCHEFLER BARNA I LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS 10
2 TĂRÎȚĂ PAUL EMANUEL II LICEUL TEORETIC CAREI
3 FOGEL PETER III COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC
4 LATIȘ LARISA LAURA M LICEUL TEORETIC CAREI
5 OPREA IASMINA M LICEUL TEORETIC CAREI
6 OPREA SEBASTIAN M LICEUL TEORETIC CAREI
1 SCHEFLER GERGŐ I LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS 11
2 KOVACS PATRIK II COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC
3 BOROS ZOLTÁN III LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC  HAM JANOS
4 ILIEȘ ELISEI M LICEUL TEORETIC CAREI
5 PUTOVITS ÁBEL M LICEUL TEORETIC CAREI
1 BEILAND ARNOLD I LICEUL TEORETIC CAREI 12
2 BURA LUCIA II C. N. MIHAI EMINESCU SATU MARE
3 LAZAR JANOS III COLEGIUL NATIONAL KÖLCSEY FERENC
4 HORVAY BALÁZS M LICEUL TEORETIC CAREI

comentarii

de Horia Mărieș la 23 November 2014 - 03:51

Felicitări sincere tuturor celor merituoși.

Incep deja să rețin niște nume: Beiland Arnold, Tărâță Paul (băieții ăștia doi se pare că sunt foarte buni la mate!), Latiș Larisa.

de Andra la 23 November 2014 - 08:47

Sa nu il uitam pe Elisei Ilies din clasamentele ce le intocmiti.
Si pe ceilalti careieni care au obtinut rezultate frumoase.
Pe Elisei il cunosc de mic copil si este premiat la toate concursurile la care participa ,la olimpiada de tehnologia informattiei,primul pe judet la olimpiada de fizica,si apoi olimpiadele de chimie din gimnaziu

de de Danikam la 23 November 2014 - 18:44

Desigur,felicitari ptr toti participantii la concurs chiar si celor care au obtinut mentiuni!Fiti siguri ca s-au pregatit temeinic!Si printe ei sunt elevi care au obtinut locuri fruntase la olimpiadele si concursurile de anul trecut.De! Nu intotdeauna poti fi fruntas!

de careian la 24 November 2014 - 07:46

TOTI PARTICIPANTII MERITA FELICITARI IAR CEI CARE AU SI OBTINUT REZULTATE FRUMOASE CLASANDU SE PE LOCURI FRUNTASE MERITA UN PLUS DE FELICITARI. SA NU UITAM PARINTII SI PROFESORII ELEVILOR.CONTEAZA SA VREI SA PARTICIPI SI SA TE PREGATESTI PENTRU CONCURS.

Lasati un comentariu