Etapa judeţeană a Olimpiadei de Limba şi Literatura Română

• publicat la: 22 February 2015
Etapa judeţeană a Olimpiadei de Limba şi Literatura Română

In acest sfârsit de săptămână a avut loc Olimpiada de Limba si Literatura română, etapa judeteană.

Vă redăm in continuare rezultatele finale la toate clasele participante:

NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 OROS PAULA116p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 116
2 BANCOȘ MARA111p V COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 111
3 ANDREICAN RARES108p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 108
4 BIRO  BRIANA,107,5 V LICEUL TEORETIC CAREI 107.5
5 BURA TEODORA,107,5 V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,,GRIGORE MOISIL” SATU MARE 107.5
6 MĂZGĂREAN PAULA,107p V COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 107
7 OSTATE FLAVIA,107p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 107
8 BARNIȘCA C. IOANA CARINA 106,5p V LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 106.5
9 POP PAULA,106p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 106
10 BĂBȚAN DAYANA,105,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 105.5
11 BLEDE KARINA,105p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 105
12 MIHAI EDUARD,105p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 105
13 RACHITA ALEXIA MARIA,105p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 105
14 LUNGU TEODORA,104p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 104
15 TRÎNC OANA,104p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 104
16 OBIS  CHRIS,103p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 103
17 BÎTE ALEXANDRA,102,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 102.5
18 BUTH SARA,102,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 102.5
19 DRAGOȘ I. DAIANA,102,5p V LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAȘ 102.5
20 CAPAC TEODORA,102p V LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „NICOLAE STEINHARDT” SATU MARE 102
21 ENGHEL INES,102p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 102
22 POP RAISA,102p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 102
23 TALA ALEXIA,102p V COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 102
24 TAT G. ALEXIA,102p V LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAȘ 102
25 ARDELEAN ANA,101p V COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 101
26 BABA MARIA,101p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 101
27 POP SEBASTIAN,101p V COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 101
28 DINDELEGAN MARIA100p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 100
29 KOCZ ARIANA,100p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 100
30 LIEB DENISA,100p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 100
31 MARIȚA C. DIANA MIRABELA,100p V LICEUL TEHNOLOGIC ”ANGHEL SALIGNY” TURȚ 100
32 PAŞCA LORENA,100p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 100
33 POP DIANA,100p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  DOBA 100
34 RAȚ ALEXIA,100p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 100
35 VRAJA MARCO,100p V COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 100
36 FARCAȘ NIKOLETT,98,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 98.5
37 HĂLBAC TANIA,96p V LICEUL DE ARTE “AUREL POPP”, SATU MARE 96
38 FUGEL ALEXANDRA,95p V COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 95
39 ROTAR CLAUDIA,95p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 95
40 BIGA TEODORA,94p V COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 94
41 TUPIŢĂ ŞTEFANIA IOANA,94p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 94
42 BOROS PAULA,93,5p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 93.5
43 TURC HOREA,93p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 93
44 UIFALUSI DARIAN,93p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  PIŞCOLT 93
45 BĂRBUŞ BIANCA,92p V COLEGIUL NAŢIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 92
46 COZMA CASIANA,91,5p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 91.5
47 SIMIONUC MARIA,90,5p V LICEUL DE ARTE “AUREL POPP”, SATU MARE 90.5
48 IGNAT VICTORIA,90p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 90
49 PETERI MARIA,90p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 90
50 POP CRISTINA,90p V COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 90
51 POPA ANDREEA,90p V COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 90
52 MIHALCA VIVIEN,88,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 88.5
53 FEDORCA ALEXANDRA,88p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 88
54 BALOG OCTAVIAN,87,5p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAREI 87.5
55 CORNOC ROLAND,87p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 87
56 IUHOS PETRA,87p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 87
57 MURESAN  LUCA,87p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 87
58 APATI IULIA,85p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 85
59 GRIGORUȚ A. OCTAVIAN,85p V LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 85
60 TOMA MIRUNA,85p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 85
61 CHERECHEŞ ALICE,84,5p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 84.5
62 POP DARIANA-BEATRICE,84,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 84.5
63 POPESCU C. AIDA,84p V LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 84
64 CULCEAN LUCA,81,5p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 81.5
65 SZABO ATENA,79p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 79
66 DĂNUȚ V. DENISA,76p V LICEUL TEHNOLOGIC ”ANGHEL SALIGNY” TURȚ 76
67 CIORBA G. MARIO,72p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 NEGREȘTI OAȘ 72
68 CORNOC DARIUS,72p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 72
69 DAVID  ANDA,72p V LICEUL TEORETIC CAREI 72
70 BOTOS STEFANIA,70,5p V ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” LUCĂCENI 70.5
71 VASILE ȘTEFANIA,69,5p V ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 69.5
72 IACOBUT  MIHAI,54 V LICEUL TEORETIC CAREI 54
NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 SATMARI SANZIANA,116p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 116
2 SIMION AMALIA MARIA,111p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 111
3 POP MIRUNA,107p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 107
4 MOROSANU TUDOR,105p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „MIRCEA ELIADE„ SATU MARE 105
5 BÂRLE SIMINA,104,5p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 104.5
6 CIONCA C. ANDREEA,103,5p VI LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 103.5
7 GRIGORAȘ R. RALUCA,103p VI LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAȘ 103
8 MOISA CEZARA,102,5p VI COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 102.5
9 BOZNEA CRISTINA,101,5p VI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 101.5
10 GROZA RAUL,101p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAREI 101
11 NASTAI MIHNEA,101p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 101
12 SILAGHI ȘTEFANIA,100p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 100
13 HANDRĂU RAUL,99p VI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 99
14 URSU ȘTEFANA,98p VI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 98
15 SZAUFTMAN KARINA,96,5p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 96.5
16 OROS BEATRICE,96p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 96
17 BANDI O. BEATRICE,95p VI LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 95
18 HUREZAN SERGIU,94,5 VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 94.5
19 ARDELEAN IOANA,94p VI COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 94
20 BUCŞI MAYA,94p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 94
21 ŞUTA DIANA,94p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 94
22 CHEREGI ANTONIA,93 VI COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 93
23 MOCAN GIORGIA,93 VI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 93
24 DANCIU DIANA,92 VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 92
25 SAVINESCU MARA,92 VI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 92
26 VOROPCIUC IZABELA,91,5p VI LICEUL DE ARTE “AUREL POPP”, SATU MARE 91.5
27 FEIER M. MARIA DANIELA,91p VI LICEUL TEHNOLOGIC ”ANGHEL SALIGNY” TURȚ 91
28 STEFANICS LAVINIA,91p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 91
29 GAVRIȘ I. CASIAN,89,5p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  CĂLINEȘTI OAȘ 89.5
30 PAP DENISA,89p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAREI 89
31 ARDELEAN ANDREI,88p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR.1 CAREI 88
32 DERDSKSKI-KALKAN MELISSA,86,5 VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” SATU MARE 86.5
33 GAVRILĂ A. ANDREEA,86p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR 3 NEGREȘTI OAȘ 86
34 MATEI MAYA,86 VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 86
35 MOLDOVAN RADU STELIAN,86 VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR.1 CAREI 86
36 ROMAN TIMOTEI,85p VI SCOALA GIMNAZIALA ,,VASILE LUCACIU,, LUCĂCENI 85
37 TURA EMANUELA,85p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU,, LUCĂCENI 85
38 VERES IZABELA,85p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 85
39 ERDEI SERGIU,84,5p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 84.5
40 GOZNER ALEXANDRA,84,5p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR.3 CAREI 84.5
41 MOCAN ANDREEA,84p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 84
42 DOBIE D. DENISA,83,5p VI LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 83.5
43 STEGARU BIANCA,83p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 83
44 BUMBA OANA,82p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 82
45 MESAROS JENNIFER,82p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 10 SATU MARE 82
46 NILVAN ROXANA,82p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR.3 CAREI 82
47 LAZA DENISA,80p VI SCOALA GIMNAZIALA „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 80
48 MARCU RUXANDRA,78,5p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 78.5
49 SILAGHI MELISA,77p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIŞCOLT 77
50 SAS LARISA,75p VI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 75
51 STEF IRISZ,66,5p VI ŞCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 66.5
NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 ROMAN IOANA VII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 120
2 CULIC IULIA VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 118
3 BOJUC  MIRUNA VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 114
4 CIOBANU IULIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 112
5 BELBE  RUXANDRA VII LICEUL TEORETIC CAREI 111.5
6 CHEREJI IULIA VII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 111.5
7 RUBA SILVIA VII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 111
8 TARTA MIRUNA VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 110
9 ANTON BIANCA,109p VII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 109
10 MOIȘ G. GEORGIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 NEGREȘTI OAȘ 108
11 TEPFENHART BARBARA VII SCOALA GIMNAZIALA „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 107
12 TIVADAR IULIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 107
13 REDICA ANDREA VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 106.5
14 FELDI ANCA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 105.5
15 SANISLAI-URSU TEODORA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 104
16 UHL ANDRADA VII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 104
17 TOCACI DARIA VII COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 103
18 NEGRU ANTONIA VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 102
19 HANDRĂU D. CRISTIANA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 NEGREȘTI OAȘ 101
20 COVACI LIGIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU” APA 100
21 GOJE D. VICTORIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 NEGREȘTI OAȘ 100
22 PASCA  DIANA VII LICEUL TEORETIC CAREI 100
23 SABAU ADRIAN VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 100
24 SARCA G. GABRIELA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 NEGREȘTI OAȘ 100
25 TINEGHE ANA-MARIA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU,, LUCĂCENI 100
26 CRASMAR RENATO,99,5p VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 99.5
27 PUSTAI GABRIELA,97,5p VII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 97.5
28 BALOG DENISA RALUCA,97p VII LICEUL TEHNOLOGIC PETRU CUPCEA SUPURU DE JOS 97
29 EROS ALEXANDRA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 97
30 BOGDAN ALINA VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 96.5
31 PORUMBĂCEAN ANDA,96p VII COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 96
32 VARIU DARIA,95,5p VII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 95.5
33 VEREŞ GABRIELA,95,5p VII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 95.5
34 MURESAN BIANCA,94,5p VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU’ APA 94.5
35 MAGUREANU ANDREI,94 VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 94
36 BOARIU IULIA,93p VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 93
37 BOLBA DENISA,93p VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAREI 93
38 PLESCA EVELIN,92,5p VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 92.5
39 ACALFOAIE EMANUEL VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 92
40 COSTEA ADRIAN VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DR. VASILE LUCACIU” SATU MARE 88.5
41 DUTESCU DARIUS VII LICEUL TEORETIC CAREI 87.5
42 LAZĂR RĂZVAN VII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 87
43 CIULEAN IARINA,82p VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 82
44 VAS S. MAIA,76p VII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 NEGREȘTI OAȘ 76

 

 

NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 BOTIȘ BOGDAN,120p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 120
2 STAN ANDREEA VIII SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 SATU MARE 118
3 SURDU BIANCA VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 116
4 BOTA TEODORA VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 114
5 DOMUT ANDREEA,114p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 114
6 MULCUTAN VLAD,114p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 114
7 BREBAN PATRICIA VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 113
8 COȚAN  ANDREEA VIII COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 113
9 VIDA CARLA VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 113
10 FAUR BOGDANA VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 112
11 STAN IASMINA VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 111.5
12 UHL LAURA VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 111.5
13 DAN V. TEODORA VIII LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 110.5
14 BUCȘENEANU SORANA,110p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 110
15 HĂRCĂIAN ANDREI,109,5p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 109.5
16 ALBU ALEXANDRA,109p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 109
17 CÂȚCOVAN ADINA,109p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 109
18 GHIRASIN ADRIENNE,109p VIII LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „NICOLAE STEINHARDT” SATU MARE 109
19 BODO BIANCA,108,5p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 108.5
20 ARDELEAN DENISA,108p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 108
21 DUCAI DAVID,108p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 108
22 SABĂU IOANA,108p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 108
23 SPRINGEAN COSMINA,108p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 108
24 STAN GEANINA,107p VIII SCOALA GIMNAZIALA PIŞCOLT 107
25 GHETINA VLAD,106,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 106.5
26 RUS BIANCA,106,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,GEORGE COSBUC” MEDIEŞU AURIT 106.5
27 IUGA MARIA,106p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 106
28 POŞTEANU AGATA,106p VIII LICEUL TEHNOLOGIC PETRU CUPCEA SUPURU DE JOS 106
29 MIHALCA ŞTEFANIA,105p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 105
30 GHEAŢĂ ALEXANDRU,104,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAREI 104.5
31 SAGHIN ANDREA,104p VIII SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CAREI 104
32 MOLDOVAN THEODORA,103,5p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 103.5
33 OLTEANU LETIŢIA,103,5 VIII LICEUL DE ARTE “AUREL POPP” SATU MARE 103.5
34 BORZ BIANCA,103p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 103
35 BUZAS ANDREEA,103p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ PIŞCOLT 103
36 BUZE FLORENTINA,103p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 103
37 MAIOR ALISSIA,102,5 VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 102.5
38 PULBERE V. DIANA ROXANA,102,5 VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ CĂLINEȘTI OAȘ 102.5
39 TODEA MIRUNA,102,5p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 102.5
40 CURTA ANDRA,102p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 102
41 DEAC CREȚU ADINA,102p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 102
42 HENDRE CRISTINA,102p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ,,GEORGE COSBUC” MEDIEŞU AURIT 102
43 MĂRCUȘ G. ADELINA FELICIA,102p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR 1 NEGREȘTI OAȘ 102
44 TAMBA TANIA,102p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂȘNAD 102
45 RADU I. IULIA,100,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR 3 NEGREȘTI OAȘ 100.5
46 MAROȘAN ANDREEA,100p VIII COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 100
47 GHIŞAN HANNELORE,98p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 98
48 FRĂȚILĂ I. FLORINA ROXANA,97,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „AUREL HAIDUC„ TRIP 97.5
49 ROATIȘ ȘTEFANIA,97,5p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 97.5
50 HANDRĂU LORENA,96,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” SATU MARE 96.5
51 COSTAŞI RAREŞ VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAREI 96
52 MARSEGLIA CORINNE,96p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 96
53 POP NICULINA,96p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE LUCACIU” CAREI 96
54 ARCALEAN EDUARD,95p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 95
55 RĂCĂUŢANU IOANA,95p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, GRIGORE MOISIL” SATU MARE 95
56 BATIN GRAŢIELA,94p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 94
57 BUCUR IONUT,94p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CAREI 94
58 IGNAT EDUARD,94p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA“ SATU MARE 94
59 MANOLIU MARA,94p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 94
60 RUS I. LAVINIA,93,5p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ CĂLINEȘTI OAȘ 93.5
61 CĂRNAT ALEXANDRA,93p VIII COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 93
62 OŞAN DENISA,92p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” SATU MARE 92
63 BUFTEA AMANDA,91p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE 91
64 COSTEA BIANCA,91p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU,, LUCĂCENI 91
65 MIHOC C. CARMEN,91p VIII LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 91
66 CONSTANTINOVICI SORANA,90p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE 90
67 TALOŞ ROXANA,90p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” SATU MARE 90
68 MANIȚA MANUELA,89p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 89
69 BĂNDULĂ DARIA,87p VIII ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SATU MARE 87
70 CIARNĂU Ș CRISTINA,86p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 NEGREȘTI OAȘ 86
71 ILIE ANDRADA,85p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SATU MARE 85
72 FETT MARIUS,84p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU,, LUCĂCENI 84
73 HORNAR GEORGE,74p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „BĂLCESCU-PETOFI” SATU MARE 74
74 TRIF DENISA,70p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU,, LUCACENI 70
75 CIOCOTISAN COSMIN,58p VIII ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,VASILE LUCACIU,, LUCĂCENI 58

 

 

NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 LUNGU ALEXANDRA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 118
2 MAXIM GEORGIANA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 116
3 DAN ALEXANDRA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI EMINESCU” SATU MARE 110
4 GABOR TANIA IX LICEUL TEORETIC CAREI 110
5 CONTRAȘ OANA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 105.5
6 LUNG DIANA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 104.5
7 BOTA MARIAN IX COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 103
8 ROATIȘ IRIS IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 101
9 BURA DENISA IX LICEUL TEORETIC GERMAN “JOHANN ETTINGER” SATU MARE 100
10 CADAR ADELINA IX COLEGIUL NAȚIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE 100
11 CAPOTA ALEXANDRA IX LICEUL TEHNOLOGIC TĂŞNAD 100
12 GROZA ANDRADA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 96
13 KOCH KATHARINA IX COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 93
14 SZUCS  REBECA IX LICEUL TEORETIC CAREI 91
15 JURGUȚ LUIZA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 87.5
16 BAUMLI ORSOLYA IX LICEUL TEORETIC CAREI 80
17 GHERȚAN A. SILVIA IX LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAȘ 78
18 PIȘCORAN ROXANA IOANA IX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 74

 

 

NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 OPRIȘ TANIA X COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 118
2 LATIS LARISA X LICEUL TEORETIC CAREI 112
3 FEHER A. ALINA RUXANDRA X LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 111
4 SURDU CRISTINA X COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 107
5 BURA T. IRINA ANDREEA X LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 104.5
6 POP ALEXANDRA X COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 102
7 BAKK MELISA X COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 100
8 NEGREA G. GEORGIANA X LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 99
9 POP ALEXANDRA X LICEUL TEORETIC GERMAN “JOHANN ETTINGER” SATU MARE 96
10 DRAGOMAN DIANA X COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 95
11 TRIPON ANDREEA X COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 91
12 BUD ANTONIO X LICEUL TEORETIC GERMAN “JOHANN ETTINGER” SATU MARE 89
13 MITERICI ADINA X LICEUL TEHNOLOGIC TĂŞNAD 88
14 MAIER FLAVIA X LICEUL TEHNOLOGIC TĂŞNAD 87
15 BĂBȚAN ANTONIA X COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 84
16 MIHALY ROXANA X LICEUL TEORETIC CAREI 72

 

 

 

NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 CORODAN ALEXANDRA,116p XI LICEUL TEORETIC GERMAN “JOHANN ETTINGER” SATU MARE 116
2 ARDELEAN EMANUELA PATRICIA,112p XI COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 112
3 FILIMON GEORGIANA,100p XI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 100
4 MIHĂILĂ M. BIANCA,90p XI LICEUL TEORETIC NEGREŞTI OAȘ 90
5 COVACIU MARA XI LICEUL TEHNOLOGIC TĂŞNAD 89
6 DANCIU DAMARIS XI LICEUL TEORETIC GERMAN “JOHANN ETTINGER” SATU MARE 83
7 GOIE ANAMARIA XI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 80
8 TARLEA FLORINA XI LICEUL TEHNOLOGIC TĂŞNAD 67

 

 

NR NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA DE PROVENIENTA PUNCTAJ
1 BĂRBUȘ DENISA XII COLEGIUL NAȚIONAL ”IOAN SLAVICI” SATU MARE 112
2 BALEA CLAUDIA ALEXANDRA XII COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE 98
3 STRUTA LAURA XII LICEUL TEHNOLOGIC TĂŞNAD 94.5

 

 

 

 

 

 

comentarii

de S. Robert la 22 February 2015 - 19:32

Rezultatele elevilor de la minoritati de ce nu le publicati. Şovinisti împ…

de monika la 22 February 2015 - 21:27

da boros nu mai publica si nici nagykarolyi???….sovinu de jeno si de fotbalist spumega in baie de ciuda ca nu stie scrie si te pune pe tine???

de Aurelia la 23 February 2015 - 09:30

Felicitari profesorilor si elevilor care au participat. Rezultate foarte frumoase !!!!

Lasati un comentariu