Olimpiada de Matematică, ciclul gimnazial- etapa locală 2015

• publicat la: 28 February 2015
Olimpiada de Matematică, ciclul gimnazial- etapa locală 2015

Sâmbătă, 28 februarie 2015, a avut loc Olimpiada de Matematică, etapa locală. In acest an, au existat două locatii pentru participanţi. Astfel, gazda Olimpiadei de Matematică pentru ciclul gimnazial a fost Scoala Gimnazială  “Vasile Lucaciu” iar pentru liceeni, etapa locală s-a desfăşurat la Liceul Teoretic.

Găsiti în continuare rezultatele de la ciclul gimnazial.

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Punctaj obtinut

Clasa/Sectia

1

Petcu Tudor Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

25

4r

2

Danciu Alex Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

22.25

4r

3

Maier Maia Maria Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

20.5

4r

4

Robotin Cosmina Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

19.25

4r

5

Marcu Emanuel Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

17

4r

6

Makszim Adrian Școala Gimnazială nr. 3 Carei

12.5

4r

7

Farcau Patricia Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

12.25

4r

8

Suth Carla Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

12.25

4r

9

Dranga Iulia Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

10.75

4r

10

Oros Carla Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

8

4r

11

Szakola Jasmin Școala Gimnazială nr. 3 Carei

6.25

4r

12

Varga Marius Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

6

4r

13

Tejan Alina Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

5.5

4r

14

Buzas Marina Școala Gimnazială Pişcolt

5.25

4r

15

Dan Nicola Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

5.25

4r

16

Papp Szabolcs Şcoala Gimnazială Foieni

5.25

4m

17

Zdroba Denisa Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

5.25

4r

18

Barar Daniela Școala Gimnazială Pişcolt

5

4r

19

Modovan Mauro Școala Gimnazială ,,Mihai Viteazul,, Moftinu Mic

5

4r

20

Csaba Kevin Școala Gimnazială nr. 3 Carei

4.75

4r

21

Erdei Kristóf Şcoala Gimnazială Foieni

4.5

4m

22

Onet Denisa Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

4.5

4r

23

Țol Adrian Școala Gimnazială nr. 3 Carei

4.25

4r

24

Varga Raul Școala Gimnazială Pişcolt

4.25

4r

25

Menesi Alex Școala Gimnazială nr. 3 Carei

4

4r

26

Kiss Veronika Școala Gimnazială ,,Mihai Viteazul,, Moftinu Mic

3.5

4r

27

Sas Attila Școala Gimnazială Pişcolt

3.5

4r

28

Găbudean Bianca Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

3

4r

29

Kovacs Lorant Școala Gimnazială Pişcolt

3

4r

30

Şaitoş Teodora Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

3

4r

31

Borhidi Fabian Școala Gimnazială Pişcolt

2.5

4r

32

Jakab Kamilla Școala Gimnazială nr. 3 Carei

2.5

4r

33

Mozer Jenifer Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

2.5

4m

34

Uveghes Michelle Școala Gimnazială Pişcolt

2.5

4r

35

Hárás Martin Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

2

4m

36

Sălăjan Flavia Școala Gimnazială nr. 3 Carei

2

4r

37

Benze Devon Școala Gimnazială nr. 3 Carei

1.5

4r

38

Kaplonyi Vivien Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

1

4m

39

Pasca Adrian Școala Gimnazială Pişcolt

1

4r

40

Preg Andrea Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

1

4m

41

Antal Gergő Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

0.5

4m

42

Prean Cristian Școala Gimnazială nr. 3 Carei

0.5

4r

 

 

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Punctaj obtinut

Clasa/Sectia

1

Akkerman Zoltan Liceul Romano Catolic “Josephus Calasantius” Carei

16

5m

2

Biro Briana Lic. Teoretic Carei

15

5 r

3

Gorog Anita Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu”Carei

14

5m

4

Balog Octavian Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

8

5r

5

Racolta George Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

8

5r

6

Boldan Alina Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

7

5r

7

Chiorean Raul Lic. Teoretic Carei

7

5 r

8

Fodor Vlad Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

7

5r

9

Majer Alexandra Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

7

5g

10

Schrepler Evelyn Școala Gimnazială Tiream

6

5m

11

Borhidi Kinga Lic. Teoretic Carei

5

5 r

12

Gorgan Iasmina Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

5

5r

13

Tranc Oana Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu”Carei

5

5r

14

Bartha Natalia Şcoala Gimnazială Ciumeşti

4

5m

15

Covaci Kevin Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

4

5g

16

Engsli Izabella Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

4

5m

17

Haller Sebastian Lic. Teoretic Carei

4

5 r

18

Donuţiu Axel Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

3

5r

19

Hager  Cristian Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

3

5g

20

Mihalca Teodora Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

3

5g

21

Pap-Czier Johanna Liceul Romano Catolic “Josephus Calasantius” Carei

3

5m

22

Plesa Mihai Sc. Gimn. Piscolt

3

5r

23

Somogyi Aliz Lic. Teoretic Carei

3

5 m

24

Uifaluși Ionuț Școala Gimnazială nr. 3 Carei

3

5r

25

Benze Mark Lic. Teoretic Carei

2

5 m

26

Culda Vlad Școala Gimnazială nr. 3 Carei

2

5r

27

Lieb Denisa Școala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu” Carei

2

5r

28

Molnar Patrik Lic. Teoretic Carei

2

5 r

29

Argyelan Adriana Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

1

5m

30

Baumli Anita Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

1

5m

31

Chis Dalia Sc. Gimn. Piscolt

1

5r

32

Darida Raluca Sc. Gimn. Piscolt

1

5r

33

Orosz Ludescher Gerhard Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

1

5g

34

Papp David Lic. Teoretic Carei

1

5 m

35

Rak Gergo Liceul Romano Catolic “Josephus Calasantius” Carei

1

5m

36

Sabou Alexandra Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

1

5r

 

 

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Punctaj obtinut

Clasa/Sectia

1

Muszka Csaba Liceul Romano Catolic “Josephus Calasantius” Carei

25

6m

2

Reitler Alex Școala Gimnazială nr. 3 Carei

15

6r

3

Moldovan Radu Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

14

6r

4

Pap Denisa Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

14

6r

5

Onodi Bianca Școala Gimnazială nr. 3 Carei

8

6r

6

Fischer Mátyás Şcoala Gimnazială Foieni

7

6m

7

Schlachter Kristof Liceul Romano Catolic “Josephus Calasantius” Carei

6

6m

8

Gozner Alexandra Școala Gimnazială nr. 3 Carei

4

6r

9

Sajtos Armella Școala Gimnazială Berveni

4

6m

10

Lang Blanka Școala Gimnazială nr. 3 Carei

3

6r

11

Pop Cristina Școala Gimnazială nr. 3 Carei

3

6r

12

Silagihi Melisa Sc. Gimn. Piscolt

2

6r

13

Erdei Sonia Școala Gimnazială ,,Mihai Viteazul,, Moftinu Mic

1

6r

14

Hanciș Bogdan Școala Gimnazială nr. 3 Carei

1

6r

15

Letényi Gergely Şcoala Gimnazială Cămin

1

6m

16

Veres Izabela Școala Gimnazială nr. 3 Carei

1

6r

  Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Punctaj obtinut

Clasa/Sectia

1

Pleșca Evelin Școala Gimnazială nr. 3 Carei

14

7r

2

Zahari Alexandra Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

9

7r

3

Bolba Denisa Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

6

7r

4

Heinrich Martina Şcoala Gimnazială Ciumeşti

6

7m

5

Óbis Alexandra Școala Gimnazială Berveni

6

7m

6

Pal Attila Școala Gimnazială nr. 3 Carei

5

7r

7

Danciu Alxandru Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

4

7r

8

Dutescu Darius Liceul Teoretic Carei

4

7 r

9

Morent Lenart Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

4

7r

10

Pasca Diana Liceul Teoretic Carei

4

7r

11

Silaghi Patrisia Școala Gimnazială nr. 3 Carei

4

7r

12

Todea Mihai Școala Gimnazială nr. 3 Carei

4

7r

13

Zsebenyi Dora Şcoala Gimnazială Ciumeşti

4

7m

14

Budusan George Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

3

7r

15

Fink Cintia Liceul Teoretic Carei

3

7 r

16

Acălfoaie Emanuel Școala Gimnazială nr. 3 Carei

2

7r

17

Mălinici Nicole Școala Gimnazială “Gheorghe Bulgăr” Sanislău

2

7r

18

Zdroba Darius Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

2

7r

19

Belbe Ruxandra Liceul Teoretic Carei

1

  7r

20

Nilvan Cristina Liceul Teoretic Carei

1

7 r

21

Onet Sergiu Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

1

7r

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Punctaj obtinut

Clasa/Sectia

1

Pasca Alexandru Şcoala Gimnazială nr.1 Carei

15

8r

2

Arcălean Eduard Școala Gimnazială nr. 3 Carei

14

8r

3

Egli Cristian Şcoala Gimnazială Nr. 1 Carei

14

8r

4

Brém Botond Şcoala Gimnazială Foieni

8

8m

5

Heinrich Helga Şcoala Gimnazială Foieni

8

8m

6

Sinca Patricia Şcoala Gimnazială Ciumeşti

3

8m

7

Buzas Andrea Sc. Gimn. Piscolt

2

8r

 

 

 

 

comentarii

de angela la 1 March 2015 - 10:25

bravo elevilor pentru participare si profesorilor pentru ca se ocupa de ei!

Lasati un comentariu