Elevi careieni la Naţionala de Matematică. Rezultate

• publicat la: 23 March 2016
Elevi careieni la Naţionala de Matematică. Rezultate

Sâmbătă, 19 martie 2016, a avut loc etapa judeţeană a Olimpiadei de Matematică.

Ca de obicei, municipiul Carei a fost bine reprezentat iar elevii de la Liceul Teoretic Carei au revenit cu rezultate deosebite. Şi în acest an, Liceul Teoretic Carei va fi prezent prin elevii săi la faza naţională a  concursurilor şcolare de matematică. Cel mai mare punctaj din judeţ la ciclul liceal a fost realizat de către elevii teoreticieni Claudia Mateş şi Rendeş David, ambii din cl. a XI-a, cu 24, respetiv  21 de puncte. Felicitări elevilor şi profesorilor care i-au  pregătit.

Rezultate  la concursul Haimovici-

Nume prenume Școala Clasa/Secția/Profil Punctaj
KIN ALARIC IULIAN Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 15
CÂŢCOVAN ADINA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 12
GNANDT KRISZTINA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 11
VESZPRÉMI TÍMEA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 11
SZÉP BENCE Liceul Teologic Romano Catolic „Ham Janos” IX ȘTIINȚE 11
TAMBA TANIA LORENA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 10
ZSIDÓ IMOLA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 9
TRIF DENISA GEORGIANA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 9
JUHOS ROLAND Liceul Teologic Romano Catolic „Ham Janos” IX ȘTIINȚE 7
KINAL KLAUDIA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 6
BISIOC PAULA Liceul Teoretic Carei IX ȘTIINȚE 5
CIULEAN DENISA Colegiul National „Ioan Slavici” IX ȘTIINȚE 3
ZELICSKOVICS ANDREA Colegiul National „Ioan Slavici” IX ȘTIINȚE 2

 

Nr.crt   Nume prenume   Școala  Punctaj

1SKAPINYÁK SZILÁRD Liceul Teologic Romano Catolic „Ham Janos” X ȘTIINȚE 19

2CHEREGI PAUL Colegiul Național „Mihai Eminescu” X ȘTIINȚE 16

3CÂNŢA TATIANA Liceul Teoretic Carei X ȘTIINŢE 5

4KERN JENNIFER Liceul Teoretic Carei X ȘTIINŢE 5

5SILAGHI ARDELEAN CASSIANA Colegiul National „Ioan Slavici” X ȘTIINŢE 5

6RUS ANAMARIA Colegiul National „Ioan Slavici” X ȘTIINŢE 5

7SZILAGYI CRISTINA Liceul Teoretic Carei X ȘTIINŢE 4

8 SCHEFLER PETRA Liceul Teoretic Carei X ȘTIINŢE 4

cl a XI-a

Nr.crt Nume prenume Școala  Punctaj

1.MATEȘ CLAUDIA Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE  24

2.RENDEŞ DAVID Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE 21

3.BERCI SARA C N „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 20

4.BARBUL MIHAI C N „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE19

5ELEKES EVELIN ERNA VIVIEN Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE 17

6SÁRVÁRI DÁNIEL LiceuTeologic RomanoCatolic „Ham Janos” XI ȘTIINȚE 17

7.HOLTBERGER CLAUDIA Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE17

8.TOROC IONUȚ Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 14

9.INDRE GEORGIAN Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE 12

10.ACIU RAUL Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 12

11.BORȘA MARIO Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 12

12.ȘCHIOP GEORGE Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE12

13.IAGHER OANA Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 11

14.DIUDE ALEXANDRA Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 11

15.NICOARĂ KARINA Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE11

16.COZORICI DERNIZA C N „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE  8

17.RUS MARIA C N„Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE   8

18.HANDRO DORIAN C N „Ioan Slavici” XI ȘTIINȚE 7

19.VONHAZ RICHARD Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE 6

20.ZSEBENYI BEATRIX Liceul Teoretic Carei XI ȘTIINȚE 5

21.FAZECAȘ BARBARA Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE 5

22.MARE ADRIAN Colegiul Național „Mihai Eminescu” XI ȘTIINȚE5

.

Nr.crt Nume prenume Școala  Punctaj

1.VÂLCU FRANCISC Colegiul Național „Mihai Eminescu” XII ȘTIINȚE 10

2.BODEA MOCAN IANA C N „Ioan Slavici” XII ȘTIINȚE 8

3.ȚURCAŞ LAURA Liceul Teoretic Carei XII ȘTIINȚE 7

4.RAUSZ ADRIENN Liceul Teoretic Carei XII ȘTIINȚE 4

5.CHERECHEȘ ALEXANDRA C N „Ioan Slavici” XII ȘTIINȚE 4

6.ENGI EMESE Liceul Teoretic Carei XII ȘTIINȚE 3

 

Nr.crt

Numeprenume

Școala

clasa

Punctaj

1

TORZSA GABRIELA ColegiulNațional „IoanSlavici”

IX

abs

2

GORBATÂI CRISTIAN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

14

3

CIOROGA RARES ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

12

4

MIHAI MIRIAM ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

11

5

BRĂNIȘTEANU BOGDAN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

9

6

TEMPFLI LEVENTE ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

IX

8

7

MIRON MIHNEA ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

8

8

PETKES KINGA LiceulTeoreticCarei

IX

8

9

BORNEAS CRISTIAN ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

IX

6

10

KRAKÓ RUDOLF Liceul Reformat

IX

6

11

GHEAŢĂ ALEXANDRU LiceulTeoreticCarei

IX

5

12

POP EMANUEL ColegiulNațional „IoanSlavici”

IX

5

13

ARTENI DAN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

5

14

EGLI CRISTIAN LiceulTeoreticCarei

IX

5

15

GÓZNER MÁRK LiceulTeoreticCarei

IX

5

16

SZABO EDUARD ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

5

17

ONEȚ GEORGE ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

4

18

TODEA   MIRUNA LiceulTeoreticCarei

IX

4

19

ULICS DANIEL ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

4

20

VÂLCEANU OVIDIU ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

4

21

IGNAT EDUARD ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

3

22

LAZAR DAVID ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

IX

3

23

MOLDOVAN THEODORA ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

3

24

PAŞCA ALEXANDRU LiceulTeoreticCarei

IX

3

25

ARCĂLEAN EDUARD LiceulTeoreticCarei

IX

3

26

IONAŞ LAURENŢIU LiceulTeoreticCarei

IX

3

27

MARINESCU ȘERBAN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

3

28

CIOCOTIŞAN RAUL COSMIN LiceulTeoreticCarei

IX

2

29

FEHER DARIUS ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

2

30

OFIMIAS SOFIA ColegiulNațional „IoanSlavici”

IX

2

31

PODINĂ TUDOR ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

2

32

STRETEA COSMIN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

IX

2

33

VARGA GABRIELLA Liceul Reformat

IX

2

34

ERDEI JÚLIA LiceulTeoreticCarei

IX

2

35

DINDELEGAN DANIEL LiceulTeoreticCarei

IX

1

36

VERZEŞ ADRIAN VASILE LiceulTeoreticCarei

IX

1

37

SZOMMER PETRA LiceulTehnologicTășnad

X

abs

38

ROATIȘ IRIS ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

X

20

39

MAXIM GEORGIANA ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

X

8

40

MUSZKA ZSUZSA LiceulTeoreticCarei

X

8

41

BARANYAI ISTVAN ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

X

7

42

HÖLCZLI VALTER LiceulTeoreticCarei

X

7

43

CATERENCIUC CORINA ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

X

6

44

BALOG TAMARA LiceulTeoreticCarei

X

5

45

BAUMLI Orsolya LiceulTeoreticCarei

X

5

46

GABOR TANIA LOREANA LiceulTeoreticCarei

X

5

47

COSTEA NICOLAE LiceulTeoreticCarei

X

4

48

LUNGU ALEXANDRA ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

X

4

49

PATAKI KRISZTINA ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

X

3

50

TAKACS DARIUS ColegiulNațional „IoanSlavici”

X

3

51

RUS ANDREI LiceulTeoreticCarei

X

3

52

MAGOSI ADRIANA ColegiulNațional „IoanSlavici”

X

2

53

GYŐRI TAMÁS LiceulTehnologicTășnad

XI

abs

54

HUS GEORGE LiceulTehnologicTășnad

XI

abs

55

MAN CĂTĂLIN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

XI

abs

56

LATIŞ LARISA LiceulTeoreticCarei

XI

10

57

SCHEFLER BARNA LiceulTeologic Romano-Catolic „Ham Janos”

XI

7

58

TĂRÎŢĂ PAUL LiceulTeoreticCarei

XI

4

59

FOGEL PETER ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

XI

3

60

KOVÁCS ADÉL Liceul Reformat

XI

2

61

BREDA GABRIEL LiceulTehnologicTășnad

XI

1

62

MIHAI MARCIAN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

XI

1

63

ILIEŞ ELISEI LiceulTeoreticCarei

XII

abs

64

MALI IMRE ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

XII

abs

65

SCHEFLER GERGŐ LiceulTeologic Romano-Catolic „Ham Janos”

XII

14

66

KOVACS PATRIK ColegiulNațional „KolcseyFerenc”

XII

6

67

MOCAN RĂZVAN ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

XII

4

68

GROZA SERGIU ColegiulNațional „Mihai Eminescu”

XII

3

69

POP DIANA LiceulTehnologicTășnad

XII

1

70

VIG MARIAN LiceulTehnologicTășnad

XII

1

comentarii

de Luca la 24 March 2016 - 12:03

Felicitari pentru astfel de rezultate!!!!

Lasati un comentariu