Argint şi bronz pentru atleţii careieni la Piteşti

• publicat la: 20 iunie 2016

Pe stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti a avut loc etapa finală a Campionatului National de atletism la categoria juniori 2.   Delegaţia atleţilor careieni a fost condusă de către antrenorul Florin Turcu. Evoluţia lor a fost una deosebită, rezultatele cu care s-au reîntors vorbind de la sine.

Astfel, la aruncarea suliţei, Denis Ţicle a obtinut locul II cu o aruncare de 63,10 m iar Cătălin Scremenţ locul III cu o aruncare de 58,18m.

La aruncarea discului, Balog Olimpiu s-a clasat pe locu IX  iar Natalia Tegzes la înaltime pe locul VII. O comportare meritorie a avut si Bekes Rebeca la 400m  si la 800m.  Având în vedere că vorbim de un Campionat Naţional de atletism, clasările  sportivilor careieni  confirmă încă o dată valoarea şcolii de atletism careiene.