Cupa Moţilor de câmpie la atletism, Marna Nouă ediţia a V-a

• publicat la: 25 septembrie 2017

Duminică 24 septembrie 2017 a avut loc cea de-a V-a ediţie a Cupei Moţilor de câmpie de la Marna Nouă.  Concursul de atletism a fost deschis tuturor categoriilor de vârstă şi s-a desfăşurat în cadrul Săptămânii sportului european.

Organizator a fost profesorul Ioan Mărneanu susţinut de către Direcţia judeţeană de sport şi tineret Satu Mare, Asociaţia  ,,Sportul pentru toţi,,  din Satu Mare şi SC Ianculeşti SRL.

Sportivi din tot judeţul  s-au aliniat la start  în încercarea de a câştiga  primul premiu. Moţii din Marna Nouă au dovedit că sunt buni nu numai la cântat şi la jucat ci şi la atletism. La grupa piticilor  au alergat alături de ei chiar şi bunicuţele sau mămicile. Competiţia sportivă a fost şi un bun prilej de relaxare şi distracţie pentru toţi cei prezenţi la Marna Nouă.

Clasament final

Locul 1

600m, categoria 9-10 ani – Roşu Serena, Marna Nouă la fete şi Denke Edward din  Carei la băieţi

categoria Pitici

400m – Fuzi Octavian , Roşu Francesca Ştefania , Roşu Timotei , Coman Sofia , Tămăşan Matei, Răcăşan Miruna

Felicitări antrenorului de campioni Ioan Mărneanu şi sportivilor pentru premii şi pentru participare!