Premierea perfomanţei la matematică a avut loc la Castelul din Carei

• publicat la: 6 June 2018
Premierea perfomanţei la matematică a avut loc la Castelul din Carei

Astăzi a avut loc la Carei ceremonia de decernare a premiilor pentru elevii din judeţul Satu Mare cu rezultate la Olimpiada de matematică. Inspectorul de specialitate, prof.dr.Doina Muntean a făcut oficiile de gazdă şi a avut alături susţinători ai performanţei în matematică. În acest an, faza naţională a Olimpiadei de Matematică a avut loc la Satu Mare iar trei elevi din judeţ au obţinut locul III.

Au fost premiaţi atât elevii cu rezultatela Olimpiada de matematică cât şi cei de la concursul de matematică Adolf Haimovici.

Momentele artistice au fost asigurate de soţii Lorincz şi de un  grup de dansatori.

Lista elevilor premiaţi

 

Nr.crt Nume prenume Școala Clasa participă DA/NU
1 BOITOR-SOCOLAN TEOFIL COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE V DA
2 RUSU LUCA LICEUL TEORETIC CAREI V
3 FRUNZAR ELA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MARE V DA
4 HOTEA OANA ALEXIA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE V DA
5 PLOSCAR ALEX ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MARE V DA
6 BALOGH  ROLAND PETER LICEUL TEORETIC CAREI V
7 LINI   MARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE V DA
8 DAN ALEXANDRA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE V DA
9 TURDEANU DANIEL ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MARE V DA
10 DAVID ALEX COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
11 SĂRBU LAURA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
12 LOHAN LARISA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
13 SZABÓ THALMEINER BALÁZS LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HÁM JÁNOS” SATU MARE VI DA
14 DRAGOȘ MATEI COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
15 SABĂU-SVEGLER HANNA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
16 GROȘAN-CERNEȘTEANU ALEXIA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
17 MATEȘ ANDRA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
18 MIC MIHNEA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VI DA
19 POPAN COSMIN COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VII NU
20 RĂCȘAN RAREȘ COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VII DA
21 CIORS CRISTINA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VII DA
22 LUCUȚ CRISTIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MARE VII DA
23 NAGY DORU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETÖFI” SATU MARE VII DA
24 CORNOC ROLAND ŞCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” SATU MARE VIII DA
25 POP SEBASTIAN COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE VIII DA
26 ÉLES JÚLIA COLEGIUL NAȚIONAL „KÖLCSEY FERENC” SATU MARE VIII Da
27 CORNOC DARIUS ŞCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” SATU MARE VIII DA
28 MIHAI EDUARD ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETÖFI” SATU MARE VIII DA
29 FEHER DARIUS COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE XI DA
30 BRĂNIȘTEANU BOGDAN COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE XI DA
31 PODINĂ TUDOR COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE XI DA
32 BORNEAS CRISTIAN COLEGIUL NAȚIONAL „KOLCSEY FERENC” SATU MARE XI DA
33 MIRON MIHNEA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE XI NU
34 TOMȘE COSMIN COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE IX DA
35 HOTCA VLAD COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE IX DA
36 ROATIȘ IRIS COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE XII DA
37 BAUMLI ORSOLYA LICEUL TEORETIC CAREI XII
38 HAN IOANA LICEUL TEORETIC CAREI XII
39 TAKACS DARIUS COLEGIUL NAȚIONAL „IOAN SLAVICI” XII da
40 LUPOU KRISZTIAN ROBERT COLEGIUL NAȚIONAL „IOAN SLAVICI” XII da
41 ROMAN IOANA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE X DA
42 CHEREJI IULIA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE X DA
43 RÎPAN GEORGE COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE X DA
44 GAVRIȘ ANTONIU COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE X DA
45 MICU TUDOR COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE X DA
46 KOVÁTS ÁLMOS BOTOND LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HAM JANOS” IX NU
47 BOROS CSABA LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HAM JANOS” X DA
48 GITTINGER ANDRÁS LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HAM JANOS” X NU
49 UHL ANDRADA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” X DA
50 PAL ATTILA LICEUL TEORETIC CAREI X
51 NAGY ZSOLT LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HAM JANOS” X DA
52 MIKLOSI MARTINA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI DA
53 ERDOS LUANA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI DA
54 DOMUȚ ANDREEA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI DA
55 HAIDUC DANIELA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI DA
56 GNANDT KRISZTINA LICEUL TEORETIC CAREI XI
57 POP CARLA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI NU
58 PRAJA TEODORA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI NU
59 BREBAN PATRICIA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XI DA
60 CIULEAN DENISA COLEGIUL NAȚIONAL „IOAN SLAVICI” XI da
61 VESZPREMI TIMEA LICEUL TEORETIC CAREI XI
62 CHEREJI PAUL COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” XII DA
63 MURESAN FLORINA LICEUL TEORETIC NEGREȘTI-OAȘ XII DA
64 MICLEA RĂZVAN COLEGIUL ECONOMIC „GHEORGHE DRAGOŞ” XI DA
65 POLGAR ATTILA COLEGIUL ECONOMIC „GHEORGHE DRAGOŞ” XI DA
66 ŞIPOŞ GABRIELLA ILDIKO COLEGIUL ECONOMIC „GHEORGHE DRAGOŞ” XI DA
67 OSTATEA PAULA COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU” CAREI XII
68 SECAN  LAURA COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU” CAREI XII
69 RÁK RICHARD COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU” CAREI X
70 MARCIUC DALY COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE PROFESOR DA
71 STEȚ ANCA LICEUL TEORETIC CAREI PROFESOR DA
72 CIORDAȘ CLAUDIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MARE PROFESOR
73 KISS SANDOR LICEUL TEORETIC CAREI PROFESOR DA
74 TULVAN  EMILIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” SATU MARE PROFESOR DA
75 KOCZINGER ÉVA LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HÁM JÁNOS” SATU MARE PROFESOR DA
76 BLAGA ALEXANDRU COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE PROFESOR NU
77 DURLA CĂLIN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” SATU MARE PROFESOR DA
78 VANDICI FLORIAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BĂLCESCU-PETÖFI” SATU MARE PROFESOR NU
79 REBIC CAMELIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” SATU MARE PROFESOR DA
80 POP OVIDIU COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE PROFESOR NU
81 TEMPFLI GABRIELLA COLEGIUL NAȚIONAL „KÖLCSEY FERENC” SATU MARE PROFESOR Da
82 MICLĂUȘ GHEORGHE COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE PROFESOR NU
83 VANYI EMESE COLEGIUL NAȚIONAL „KOLCSEY FERENC” SATU MARE PROFESOR DA
84 TĂMÎIAN TRAIAN LICEUL TEORETIC CAREI PROFESOR DA
85 POPESCU CĂLIN COLEGIUL NAȚIONAL „IOAN SLAVICI” PROFESOR da
86 POLCZ ZITA LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „HAM JANOS” PROFESOR DA
87 MAIORESCU DAN COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” PROFESOR NU
88 NILVAN SORIN LICEUL TEORETIC CAREI PROFESOR DA
89 GASKO GABRIELA LICEUL TEORETIC CAREI PROFESOR DA
90 FĂRCAȘ MIRCEA COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” PROFESOR NU
91 MAN SIMONA LICEUL TEORETIC NEGREȘTI-OAȘ PROFESOR DA
92 SILAGHI MARIA COLEGIUL ECONOMIC „GHEORGHE DRAGOŞ” PROFESOR DA
93 ȘUBA ILEANA COLEGIUL ECONOMIC „GHEORGHE DRAGOŞ” PROFESOR DA
94 FARKAS ELISABETA COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU” CAREI PROFESOR DA
95 PAP-CZIER LEVENTE COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU” CAREI PROFESOR DA

Lasati un comentariu