Concurs judeţean TIC

De obicei ,Ziua Copilului este un bun prilej pentru părinţi de a face cadouri copiilor lor. Se intâmplă insă ca şi copii să ofere de 1 Iunie,părinţilor lor,satisfacţii prin rezultatele obţinute la diferite concursuri.
Unul dintre acestea,concursul Judetean de Informatică ,a avut loc joi,31 mai 2012,la Şcoala cu Clasele I-VIII “Octavian Goga” din Satu Mare.
Din Carei au participat elevii de la Şcoala cu Clasele I-VIII Nr.1,la două dintre secţiunile concursului,reuşind in final să obţină rezultate valoroase.
La secţiunea PowerPoint :
– Voinescu Cinthya cls. a VIII-a A – 98 pct.- locul I
La secţiunea Word :
– Ciutã Aurora cls. a VIII-a A – 99 pct.- locul I
– Ilieş Elisei cls. a VIII-a A – 97 pct.- locul II
Ne-au fãcut fericiţi ieri,ne-au fãcut fericiţi azi,ne vor face şi în viitor …….sunt sigur,vor confirma şi la liceu.
Elevii au fost pregătiţi de prof.Motişan Ovidiu,cel care timp de şase ani i-a iniţiat in tainele informaticii.
Pentru un cadru didactic nu este bucurie mai mare decât confirmarea muncii prin rezultatele obţinute de elevii sãi.
redacţia
comentarii
de Mihai la 1 iunie 2012 - 16:17
Felicitari pentru rezultatele excelente!
de careian la 2 iunie 2012 - 08:33
Felicitari si succese tot mai mari!