Rezultate Olimpiada de Matematică – etapa locală Carei,gimnaziu

• publicat la: 16 February 2014
Rezultate Olimpiada de Matematică – etapa locală Carei,gimnaziu

Duminică, 16 februarie 2014, de la ora 10:00 a avut  loc etapa locală a Olimpiadei de Matematică. La această etapă a competiției  au participat  elevii calificaţi la etapa pe şcoală. Proba de concurs s-a  desfăşurat  pentru elevii din clasele IV – VI şi  pentru clasele VII – XII. Etapa locală a Olimpiadei de Matematică s-a derulat  în 17 unități de învățământ – centre de concurs – pentru un număr de 1.340 elevi.

Pentru ciclul gimnazial,rezultatele la nivel de municipiu Carei sunt urmatoarele:

clasa a IV-a

Biro Briana – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 19,50 p.

Haller Sebastian – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 19p.

Gorgan Iasmina – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 18,50 p.

Racolta George – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,17,50 p.

Sabau Alexandra -Scoala Gimnaziala nr. 3, 16,50 p.

Lieb Denisa – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 16,00 p.

Trinc Oana – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 16,00 p.

Pop Alexia – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 15,50 p.

Pataki Edina – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,14,00 p.

Sabou Miriam – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,13,50 p.

Martelli Luca – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,  13,00 p.

Iacobut Mihai – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,12,50 p.

Uifalusi Ionut – Școal Gimnaziala nr.3,12,00 p.

Fodor Vlad – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 11,50 p.

Balog Octavian -Scoala Gimnaziala nr.3, 9,00 p.

Clasa a V-a

Onodi Bianca -Scoala gimnaziala nr.3, 21,00 p.

Reitler Alex -Scoala Gimnaziala nr.3,  21,00 p.

Moldovan Radu – Scoala Gimnaziala nr.1, 20,00 p.

Pap Denisa -Scoala Gimnaziala nr.1, 20,00 p.

Gozner Alexandra -Scoala Gimnaziala nr.3, 18,00 p.

Muszka Csaba-Liceul Romano-Catolic “ Josephus Calasantius”/ 17 p

Molnar Andreea – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,16,00p.

Lang Blanka -Scoala Gimnaziala nr.3, 14,00 p.

Pop Cristina – Scoala Gimnaziala nr.3,14,00 p.

Veres Izabela -Scoala Gimnaziala nr.3, 12,00 p.

Zahari Daniel – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 12,00 p.

Pop Denisa -Scoala Gimnaziala nr.3, 11,00 p.

Hurezan Sergiu – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 10,00 p.

Medvei Edvin – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 9,00 p.

Nilvan Roxana -Scoala Gimnaziala nr.3, 9,00 p.

Onodi Blanka -Scoala Gimnaziala nr.3, 9,00 p.

Toth-Viezer Blanka,Liceul Romano-Catolic “ Josephus Calasantius”/ 9 p

Csobi Adrien – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 8,00 p.

Ferenczi Kitty -Scoala gimnaziala nr.3, 7,00 p.

Kuglis Sebastian – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,7,00 p.

Han Denisa -Scoala Gimnaziala nr.3,/4,00 p.

Schuller Istvan – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 4,00 p.

Cziemerman-Giurgiu Dominik,Liceul Romano-Catolic “ Josephus Calasantius”/ 4 p

Schek Dalma -Scoala Gimnaziala nr.3,3,00 p.

Tátrai Andrea -Scoala Gimnaziala nr.3, 3,00 p.

clasa a VI-a 

Demko Kitty – Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 10,00 p.

Pal Attila -Scoala Gimnaziala nr.3, 8,00 p.

Belbe Ruxandra  -LTC, 4,00 p.

Nilvan Cristina -LTC, 4,00 p.

Stirbuj Vanessa -Scoala Gimnaziala nr.3, 3,00 p.

Abrihan Viviana -LTC,3,00 p.

Acălfoaie Emanuel -Scoala Gimnaziala nr.3,2,00 p.

Bontea David -Scoala Gimnazială nr.3, 2,00 p.

Fink Cintia -LTC, 2,00 p.

Latiş Mălina -LTC, 2,00 p.

Silaghi Patrisia -Scoala Gimnaziala nr.3, 2,00 p.

Batou Evelin -Scoala Gimnaziala nr.1, 1,00 p.

Bolba Denisa -Scoala Gimnaziala nr.1, 1,00 p.

Duţescu Darius -LTC, 1,00 p.

Lăţa Petra -LTC, 1,00 p.

Zdroba Darius -Scoala Gimnazială nr.1,  1,00 p.

Clasa a VII-a

Gheaţă Alexandru -Scoala Gimnaziala nr.1,/ 11,00 p.

Arcălean Eduard -Scoala Gimnaziala nr.3, /8,00 p.

Pop Niculina -Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,/8,00 p.

Baumli Iulia -Scoala Gimnaziala nr.1, /7,00 p.

Egli Cristian -Scoala Gimnaziala nr.1, /7,00 p.

Borz Bianca -Scoala Gimnaziala nr.3, /6,00 p.

Muth Larisa -Scoala Gimnaziala nr.3,/5,00 p.

Pasca Alexandru -Scoala Gimnaziala nr.1, /5,00 p.

Petkes Kinga -Scoala Gimnaziala nr.3,/ 5,00 p.

Todea Miruna-Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, /5,00 p.

Bucur Ionut -Scoala Gimnaziala nr.3, /4,00 p.

Serban George-Scoala Gimnaziala nr.1, / 4,00 p.

Hendea Matei -Scoala Gimnaziala nr.1, /3,00 p.

Preg Dániel -Scoala Gimnaziala nr.3, /3,00 p.

Rencz Ingrid -Scoala Gimnaziala nr.3,/ 3,00 p.

Axinte Cristian -Scoala Gimnaziala nr.3,/ 2,00 p.

Hevele Dominik-Scoala Gimnaziala nr.3, / 2,00 p.

Boldizsar Dominik -Scoala Gimnaziala nr.3,/ 1,00 p.

Clasa a VIII-a

Baumli Orsolya -Scoala Gimnaziala nr.1, 9,00 p.

Balog Tamara -Scoala Gimnaziala nr.3, 6,00 p.

Gabor  Tania -Scoala Gimnaziala nr.3, 6,00 p.

Drutas Diana -Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu,5,00 p.

Kunlimeberger Anett -Scoala Gimnaziala nr.3,5,00 p.

Costea Nicusor -Scoala Gimnaziala nr.3,4,00 p.

Sucală Cătălin -Scoala Gimnazială nr.1, 4,00 p

Schlachter Kincso -Scoala Gimnaziala Vasile Lucaciu, 3,00 p.

Kricsfalusi Norbert -Scoala Gimnaziala nr.3, 1,00 p.

 

Etapa judeţeană a Olimpiadei de Matematică va avea loc în data de 8 martie 2014, iar etapa naţională în perioada 7-11 aprilie 2014 la Cluj Napoca.

Lasati un comentariu