Primăria susţine participarea Clubului de karate la competiţii

• publicat la: 3 martie 2014
Primăria susţine participarea Clubului  de karate la competiţii

Campionatului Național de Karate Shotokan organizat de Federația Română de Karate, afiliată la WORLD KARATE FEDERATION, a fost găzduită, sâmbătă și duminică,(1-2 martie), de Sala Sporturilor Traian din Râmnicu Vâlcea, unde peste 550 de sportivi de la 37 de cluburi au luptat pentru medaliile de campioni naționali.

Sportivii: Abriham Amalia, Bács Máté, Bartincki Attila, Chelmu Eric, Fülöp Máté, Knecht Patrik, Knecht Vivien, MateșȘerban, Maurer Alex, Medvei Edvin, Ruje Antonio, conduși de antrenorul Dărăban Gheorghe și Bartincki Lajos vicepreședinte, au reprezentat cu onoare clubul sportiv Karate Do B.F.K.S. din Carei, și au  cucerit 11 medalii, o medalie de aur, cinci medalii de argint, cinci medalii de bronz, iar Fülöp Máté s-a clasat pe locul patru în categoria de kumite juniori +76 kilograme.

La Kumite (luptă cu adversar):

medalie de aur pentru: MateșȘerban, minicadet -55 kg,

medalie de argint pentru: Bács Máté, juniori -61kg, Knecht Vivien, minicadet +50kg,

medalie de bronz pentru: Abriham Amalia, cadet -54kg, Bartincki Attila, juniori -61kg, Ruje Antonio, minicadet -55 kg.

La Kata (luptă imaginară cu adversari imaginari):

medalie de argint pentru: Bartincki Attila, juniori, Knecht Patrik, copii 2, Medvei Edvin, copii 3,

medalie de bronz pentru: Abriham Amalia, cadet, Bács Máté, juniori.

Participarea la această competiție de mare anvergură a fost posibilă datorită sprijinului acordat de Primăria Municipiului Carei și SC Contitech Fluid Automotive România SRL Carei.