Karting: 9 medalii pentru careieni

• publicat la: 5 decembrie 2014

În 29 noiembrie 2014 a avut loc la Marghita ,,Gala Campionilor 2014”, organizată cu scopul de evaluare a rezultatelor obţinute în urma unei serii de concursuri de karting C.N.K.S. din acest an.

La acest concurs de karting a participat echipa comună a Clubului Copiilor Carei şi a asociaţiei AS Kart Racing Carei. Echipa careiană a obţinut locul V la această competiţie. Cele mai bune rezultate le-au obţinut Saerli Francisc, care a ocupat merituosul loc II şi Dobai Csaba a ocupat poziţia a treia a podiumului.

Kartiştii Egli Cristian, Hund Csaba şi Schmidt Roland au obţinut locul IV, iar Verdes Mark, locul V. Selymesi David, Nagh Patrik şi Paszti Csongor s-au poziţionat pe locul VI. Rihard Mark , Schimdt Helmut , Keller Mark, Kadar Emanuel, Lang Lenard , Papp Adam, Mille Janos, Varga Tamas au luat menţiuni. Instructori au fost  Mille Ioan şi Hund Csaba.