Concursul de matematica “Adolf Haimovici” 2015. Rezultate etapa judeţeană

• publicat la: 16 March 2015
Concursul de matematica “Adolf Haimovici” 2015. Rezultate etapa judeţeană

Concursul Național de Matematică Aplicată ”Adolf Haimovici” este destinat elevilor de liceu, la etapa națională de la Iași urmând să se califice  cei  de la profilurile matematică informatică, științele naturii, tehnologic și uman. Etapa judeteană a avut loc sâmbătă, 14 martie 2015, la Satu Mare.

Rezultate:

Profil servicii

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Clasa

Punctaj

1

Ardelean Paul

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

9

3,00

2

Butka Denisa

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

9

2,50

3

Giurgiuman Anamaria

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

9

5,00

4

Laczko David Nikolett

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

9

6,00

5

Secan Laura

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

9

14,00

1

Marc Andreea

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

14,00

2

Titea Denisa

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

7,00

3

Ignat Madalina

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

3,00

4

Cătălan Ioan

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

4,00

5

Herman Patricia

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

5,00

6

Bolba Catalin

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

1,00

7

Tamutan Mate

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

7,50

8

Sandrovicz  Maria

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

10

4,00

9

Lucuţ Ruth

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

10

8,00

1

Supuran Ionela

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

11

8,00

2

Mone Maria

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

11

8,50

3

Ghirastau Gabriela

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

11

4,00

4

Paul Anamaria

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

11

2,00

5

Simon Erzsike

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

11

4,50

6

Sandrovicz  Cristina

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

11

1,50

7

Sima  Lavinia

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

11

4,00

8

Apan  Lorena

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

11

1,50

1

Bolintineanu Marian Valer

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

22,00

2

Ahmed Amani

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

8,50

3

Ungur Betina

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

9,00

4

Armaș Laura

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

8,00

5

Șipoș Lia

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

7,00

6

Sprintean Cosmin

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

6,00

7

Balaceanu Sebastian

Colegiul Economic “Gheorghe Dragoş”

12

5,00

8

Lukacs Regina

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

12

1,50

 

Profil tehnic

Nr. crt.

Nume prenume

Școala

Clasa

Punctaj

1

Bura Denisa

Liceul Tehnologic “George Baritiu”Livada

9

5,00

1

Măşcan Timea

Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei

10

3,00

2

Bartos Botond

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

10

0,50

3

Balog  Raul Nicolae

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

10

3,00

4

Dobrai Balazs

Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”

10

1,00

5

Sava Marius

Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”

10

8,00

6

Prunar Adrian

Liceul Th. de Ind. Alimentara “G.E. Palade”

10

2,50

7

Kanalas Nicolas

Liceul Th. de Ind. Alimentara “G.E. Palade”

10

absent

1

Butka Gergo

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

11

15,00

2

Chis Cristina

Colegiul Tehnic Elisa Zamfirescu

11

6,50

1

Balog Dănuț Gheorghe

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

12

3,00

2

Leitner Erwin

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

12

5,50

3

Marian Paul

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

12

14,00

4

Cionca Marcel

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

12

5,50

5

Franczia Richard

Colegiul Tehnic “Ion I.C. Brătianu” Satu Mare

12

6,50

6

Bobeanu Adrian

Colegiul Tehnic “Unio-Traian Vuia”

12

17,00

7

Ene Flavia

Liceul Th. de Ind. Alimentara “G.E. Palade”

12

4,00

8

Gherman Lucian

Liceul Th. de Ind. Alimentara “G.E. Palade”

12

absent

9

Silaghi Minodora

Colegiul Tehnic Elisa Zamfirescu

12

2,00

10

Roman Andra

Colegiul Tehnic Elisa Zamfirescu

12

5,00

 

 

 

Filologie

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Clasa

Punctaj

1

Danut Ana Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

9

11,00

2

Guias Andreea Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

9

14,00

1

Gore Silvester Stelian Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

10

2,00

2

Pintea Denisa Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

10

6,00

1

Tompa Romina Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

14,00

2

Cardos Carina Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

15,00

3

Ardelean Doina Gabriela Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

6,00

Stiintele naturii

 

Nr. Crt.

Nume prenume

Școala

Clasa

Punctaj

1

Hutzel Levente

Liceul Teolologic Romano-Catolic “Ham Janos”

9

8,00

2

Kiss Eszter – Boróka Liceul Romano – Catolic “Josephus Calasantius” Carei

9

5,00

3

Schlachter Kincső Liceul Romano – Catolic “Josephus Calasantius” Carei

9

4,00

4

Druțaș Diana Liceul Teoretic Carei

9

12,00

5

Pop Ciprian Liceul Teoretic Carei

9

1,00

6

Cheregi Paul Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

9

15,00

1

Mateș Claudia Liceul Teoretic Carei

10

22,00

2

Oprea Iasmina Liceul Teoretic Carei

10

8,00

3

Oprea Sebastian Liceul Teoretic Carei

10

26,00

4

Rendeș David Liceul Teoretic Carei

10

16,00

5

Holțbergher  Claudia Liceul Teoretic Carei

10

13,00

6

Elekes Evelin Vivien Liceul Teoretic Carei

10

12,00

7

Iuhasz Leticia Liceul Teoretic Carei

10

4,00

8

Fazecaş Barbara Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

10

absent

1

Szép Márton

Liceul Teolologic Romano-Catolic “Ham Janos”

11

25,00

2

Țurcaș Alexandra Liceul Teoretic Carei

11

13,00

3

Racolța Teodora Liceul Teoretic Carei

11

5,00

4

Akkerman Kinga Liceul Teoretic Carei

11

absent

5

Heim Laszlo Liceul Teologic Romano-Catolic “Ham Janos”

11

14,00

6

Boros Zoltan Liceul Teologic Romano-Catolic “Ham Janos”

11

26,00

7

Hendre Laura Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

11

22,00

1

Dicső Mátyás

Liceul Teolologic Romano-Catolic “Ham Janos”

12

14,00

2

Hevele Lili Liceul Romano – Catolic “Josephus Calasantius” Carei

12

6,00

3

Horváth Lídia Liceul Romano – Catolic “Josephus Calasantius” Carei

12

9,00

4

Reszler Anett Liceul Romano – Catolic “Josephus Calasantius” Carei

12

5,00

5

Cosma Diana Liceul Teoretic Carei

12

5,00

6

Drimuș Janet Liceul Teoretic Carei

12

12,00

7

Szabo Andrei Liceul Teoretic Carei

12

10,00

8

Lakatos Lilla Liceul Teoretic Carei

12

13,00

9

Ludescher Evelin Liceul Teoretic Carei

12

7,00

10

Nonn Árpád Liceul Teoretic Carei

12

14,00

11

Mitea Alain Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

8,00

12

Palcou Horatiu Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

absent

13

Sandor Daiana Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

absent

14

Tite Irina Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

7,00

15

Crăciun Raluca Colegiul Naţional “Ioan Slavici”

12

5,00

16

Berecz Gabriel Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

12

24,00

17

Danci Ionuţ Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

12

20,00

18

Dornea Mihai Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

12

21,00

19

Balea Claudia Colegiul Naţional “Mihai Eminescu”

12

24,00

 

Lasati un comentariu