Liceul Teoretic Carei își prezintă olimpicii

• publicat la: 5 aprilie 2022
Liceul Teoretic Carei își prezintă olimpicii

Sezonul olimpiadelor școlare (faza județeană), se încheie cu o listă impresionantă de elevi premiați la o mare varietate de discipline școlare. Munca asiduă și susținută, eforturile depuse, sacrifiiciile au făcut posibile aceste rezultate extraordinare, se menționează pe pagina Liceului Teoretic Carei.

Redăm în continuare lista acestor elevi și profesori merituoși:

LIMBA ENGLEZĂ
Profesori coordonatori: Borota Adriana, Mák Lilla, Prógli Reka, Tóth Sándor
Petkes Andra clasa VII C Premiul I
Sikolya Anna clasa VIII A Premiul III
Mudure Naomi clasa IX A Premiul III
Pap David clasa X A Premiul III
Papp Czier Johanna clasa XII B Premiul III
Susan Alexandra clasa VIII A Mențiune
Mák Andor clasa IX B Mențiune
Obis Bence clasa IX D Mențiune
LIMBA LATINĂ
Profesor coordonator: Iacobuț Alina
Pocol Roxana clasa VII C Premiul I Calificată la faza națională
Szabó Viktória Anna clasa IX E Premiul I Calificată la faza națională
Mateaș Casian clasa VII C Premiul II Calificat la faza națională
Ciarnota Diana clasa VII C Premiul III Calificată la faza națională
LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
Profesori coordonatori: Fazakas Erika, Szabó Csilla, Putovici Tünde, Erdős Kinga
Filip Izabella clasa IXB Premiul I Calificată la faza națională
Láng Blanka clasa XB Premiul I Calificată la faza națională
Szász Iringó clasa VI E Mențiune
Erdős Eszter Hanna clasa V D Mențiune
Heveli Hanna Hildegárd clasa V Mențiune
INFORMATICĂ
Profesor coordonator: Laslo Ion
Danciu Alex clasa XI A Premiul III
Petcu Tudor clasa XI A Mențiune
MATEMATICĂ
Profesori coordonatori: Czenter Enikő, Tămîian Traian
Rusu Luca clasa IX A Premiul I Calificat la faza națională
Paşca Augustin Gheorghiţă clasa XII C Menţiune
MATEMATICĂOlimpiada pentru minorități
Profesori coordonatori: Czenter Enikő, Gaskó Gabriela, Kiss Sándor
Balogh Roland Péter clasa IX B Premiul I Calificat la faza naționalā
Mák Andor clasa IXB Premiul III Calificat la faza naționalā
Gyerkes Fruzsina clasa IXB Premiul III Calificatā la faza naționalā
Balogh Roland Péter clasa IX B Premiul I Calificat la faza naționalā
Mák Andor clasa IXB Premiul III Calificat la faza naționalā
Gyerkes Fruzsina clasa IXB Premiul III Calificatā la faza națională
Ludescher Martin clasa V.D Premiul III
Gindele Hanna Rebeka clasa V.D Mențiune
Hajnal István clasa VI.D Mențiune
Szász Iringó clasa VI.E Mențiune
Nagy Ádám Balázs clasa XB Premiul II
Grebur Zsófia clasa XB Premiul III
Görög Anita clasa XIIB Premiul III
Pap Czier Johanna clasa XIIB Premiul III
BIOLOGIE
Profesor coordonator: Erdei Anita
Haier Gellert clasa IX D Menţiune
GEOGRAFIE
Profesor coordonator: Mențiu Gabriela
Prisacaru Luca clasa X E Premiul II
EDUCAȚIE FIZICĂ
Profesor coordonator: Răzvan Nintaș
Cura Roxana clasa X C Premiul l Calificată la faza națională
RELIGIE ORTODOXĂ
Profesori coordonatori: Dindelegan Carmen, Gabor Angela
Mureșan Dragos clasa VI Premiul II
Ilieș Șorian Chriss clasa V Premiul III
Voc Denis clasa VII C Premiul III
Tămaș Anemona clasa VIII Mențiune
Rebeleș Arlette clasa IX C Mențiune
Tămaș Lăcrămioara clasa XI E Mențiune
RELIGIE GRECO-CATOLICĂ română
Profesor coordonator: Deak Istvan
Borota Antonia clasa VIII A Premiul I Calificată la faza națională
RELIGIE ROMANO-CATOLICĂ
Profesor coordonator: Ludescher-Donca Anamaria
Sarkadi Zsófia clasa VII E Premiul I Calificată la faza națională
Andrási Zsófia clasa IX D Premiul I Calificată la faza națională
Kinczel Vivien clasa X B Premiul I Calificată la faza națională
Bakos Réka clasa XII D Premiul I Calificată la faza națională
Bartha Natália clasa XII B Premiul II
RELIGIE REFORMATĂ
Profesor coordonator: Likker Erika

Maier Tamara clasa XI B Premiul I Calificată la faza națională

Kurucz Kristòf clasa XI B Mențiune

În acest an nu au fost, din păcate, rezultate nici la disciplina Istorie, Fizică și nici la Limba și Literatura Română.

Buletin de Carei

Lasati un comentariu