Ședință fluviu la Consiliul Local. Se ,,alege,, viceprimarul

• publicat la: 14 martie 2025
Ședință fluviu la Consiliul Local. Se ,,alege,, viceprimarul

După frământări și negocieri ce durează din 23 octombrie 2024, apare pe Ordinea de Zi a ședinței CL Carei și proiect pentru alegerea viceprimarului. Alegere e un mod elegant de exprimare, practic viceprimarul e ales înainte de ședință dar trebuie respectat protocolul și cadrul …legal.

Ședința este una fluviu, cu 32 de proiecte de hotărâre și un punct Diverse. Va dura mai mult citirea proiectelor decât discuțiile  pe marginea proiectelor  de care prea puțini consilieri sunt interesați și ridică doar mâna tacit. Se vor mări chiriile la locuințele administrate de primărie și se vor acorda favoruri apropiaților.

Ca de obicei, proiectele de hotărâre nu se publică înaintea ședinței publice a CL din moment ce primărița fără CV se rușinează cu ele.

Ordinea de zi a şedinţei ordinare a Consiliului Local al Municipiului Carei din data de 18.03.2025, orele 14,00, care se va desfășura în Sala de Ședință a Primăriei (str. Progresului nr. 28):

Ședința este publică adică poate participa orice cetățean.

Buletin de Carei,

portal românesc de știri din Carei, de 20 de ani în slujba careienilor

Lasati un comentariu