Primăria oferă distincţii pentru mai mulţi careieni! Tu pe cine ai nominaliza?

• publicat la: 7 iunie 2010
Primăria oferă distincţii pentru mai mulţi careieni! Tu pe cine ai nominaliza?

Primăria s-a decis, ca începând cu acest an, să acorde distincţii careienilor cu rezultate deosebite în activitatea prestată. Acestea vor fi oferite în cadrul unei ceremonii incluse în programul zilelor oraşului, din această lună.

Nominalizările vor fi făcute în următoarele domenii: cultură, sport, religie, ştiinţă, politică, dar se au în vedere şi posibili nominalizaţi din sfera publică. Criteriile în funcţie de care vor fi stabilite numele celor distinşii nu sunt foarte clare. Se ştie, însă, că decizia finală asupra stabilirii listei de premiaţi o vor avea consilierii locali, care se reunesc într-o şedinţă extraordinară, în 15 iunie.

careienii pot propune şi ei persoane, dar includerea pe lista nominalizaţilor a unui careian, în acest fel, e condiţionată de semnăturile a cel puţin 1000 de locuitori ai oraşului.

www.buletindecarei te provoacă! Precizează aici, care sunt persoanele cărora le-ai acorda tu o disticţie, în funcţie de domeniile de activitate prezentate!

comentarii

de cetatean la 7 iunie 2010 - 12:00

cultura:GEORGESCU BOGDAN Sport:PODOABA MIRCEA Politica:PAPP ZSOLT Religie: protopop FILIP RADU Stiinta: ZSIDO SANDOR-director la Lic.Teoretic Carei

de Marin Maria la 7 iunie 2010 - 17:01

Cultura : Bogdan Georgescu
Sport: Clubul Tapo -Podoaba Mircea
Politica Papp Zsolt
Religie : Radu Filip
Stiinta : –
Sfera Publica: Paul Sarvadi

de CITITOR BULETIN DE CAREI la 7 iunie 2010 - 17:03

:));:))

de vasi la 7 iunie 2010 - 19:25

sport. BEKEO ANITAS…TAPO..si fabian florin

de daaaaaaaaaaaaaa la 7 iunie 2010 - 19:26

HOTIE. CONDUCEREA ORASULUI….CONSILIERI SI ADUNATURILE DIN JURU LORRRRRRRRRRRr

de fayn la 7 iunie 2010 - 19:28

GASCA LUI KAIZERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRr NU PARIZERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

de dani la 7 iunie 2010 - 19:32

Pai cel mai corect ar fi conducera orasului care nu a reusit absolut nimic sa faca pentru LOCUITORI care le platesc impozite si ei FURA FARA RUSINE CRASNA A FOST DEMOLATA SI IMPARTITA TIGANILOR CARE VAND CARAMIZILE IN LOC SA FI FOST DATEUNOR NEVOIASI SI MOLOZURILE SA FI FOST FOLOSITE LA UNELE DRUMURI DIN VIILE TIREAMUNUI CARE NU SANT PRACTICABILE PE TIMP PLOIOS.

de vali la 7 iunie 2010 - 19:34

MAFIEI CARE COND. ORASU

de vlad la 7 iunie 2010 - 20:13

pt. dani crasna a cumparat o firma privata si a dat unde a vrut. Nu primaria a decis ce sa faca cu moloz. Asa ca confuzi primaria cu sectorul privat

de xyz la 8 iunie 2010 - 18:50

va rog sa-mi spuneti,care sport din carei a fost recent intr-o divizie(liga) nationala de seniori??? (liga I,II sau III ).

de Gabi la 8 iunie 2010 - 20:28

La stiinta-Zsido Sandor Dir.Lic.Teoretic Carei si Vincze Annamaria prof.lb.engleza acelasi liceu(rezultate deosebite Cambridge)
Cultura-Bogdan Georgescu(se implica in multe proiecte)
Sport-Podoaba Mircea -Clubul Tapo

de cititor la 9 iunie 2010 - 12:16

si eu propun pe dnul IEDERAN Mitica la promovarea Careiului in domenuiul cultural- un om deosebit

de Gafeurul sufleur la 9 iunie 2010 - 16:16

Sfera publica: Doina Macesan, Paul Sarvadi
Cultura: Dumitru Iederan, Paul Sarvadi (incontestabil – SPOT), Bogdan Georgescu
Sport: Mircea Podoba, Papp Zsolt (ambii avand o implicare deosebita)
Politica: Papp Zsolt (opozitie constructiva), Ilie Ciuta (opozitie permanenta), Keizer Ludovic (chiar a facut ceva ptr. orasul acesta)
Religie: Ilie Popa – a scos o carte document despre istoria religiilor si a zonei Careiului!
Atitudine civica: Adrian Bucurestean (singurul, din pacate. A fost cel care a organizat singura intalnire consumator – operator. Cazul Apaserv)

Sunt subiectiv, normal. Dar cred ca pot sa am pretentia de a spune ca stiu cate ceva despre acest oras.

de Gafeurul sufleur la 9 iunie 2010 - 16:19

Imi cer iertare daca am uitat sa nominalizez pe cineva. Nu a fost cu rea-intentie.

de moriko la 9 iunie 2010 - 18:35

l-am auzit odata vorbind pe un om extra la radiou,parca Florut se numea ,pe el il propun la stiinta ,f.bun la istorie ,cavaler al ordinului ,ceva virtute militara ….mai are cineva asa ceva in orasul asta ?pe dunsul il propun …nu ca ar tine cont cineva de propunerea mea ..ca cei care trebuie sa tina cont nici nu a auzit si nici nu va lua asa ceva in viata lui

de mihai la 10 iunie 2010 - 08:19

in ultimii cinci ani, cultura careiana a inflorit, fiind azi una dintre cele mai apreciate miscari de acest gen din nord vestul Romaniei. Trageti voi concluziile cu privire la eventuale nominalizari.

de Bobby la 10 iunie 2010 - 14:17

CULTURA: Georgescu Bogdan – de cand este director la casa de cultura chiar se face ceva la nivel de Carei, sa speram ca va reusi sa uneasca toate ONG-urile din toate domeniile ca sa facem impreuna ceva pentru acest oras pe care cei care ar trebui sa le ajute din pacate ii sug toata vlaga ca sasi umple ei buzunarele!
RELIGIE: protopop Filip Radu – deoarece se implica in activitatile cu tinerii, va face in orasul nostru una din cele mai frumoase biserici, si a avut curajul de a avea incredere in mine, de a privi dincolo de aparente!
SPORT: Kovacs Istvan – deoarece e un arbitru tanar cu viitor si care reprezinta orasul nostru in Liga I
POLITICA: Papp Zsolt – deoarece este unul dintre cei mai corecti oameni pe care i-am intalnit vreodata! Am avea nevoie de mai multi ca el!

de CITITOR BULETIN DE CAREI la 11 iunie 2010 - 17:41

Sunt foarte multi careieni de valoare ,ar trebui scosi in evidenta cei care au facut ceva pentru acest oras,care lasa ceva in urma lor,dar cred ca nu v-a fi asa,vor fi nominalizate acele personaje care le convin lor,adica celor care vor fi propusi si votati in Consiliu.Nu se tine cont de parerea celor multi,(adica a careienilor care-i apreciaza )doar de cei 21,care conduc orasul.Asa ca nu va stresati prea tare cu propunerile voastre,ca nu au relevanta.

de Daniela Ciuta la 11 iunie 2010 - 18:54

@CITITOR
nu e bine sa fi pesimist; “va veni vremea sa bata soarele si pe casa ta” spune o vorba din batrani.Dar pana atunci trebuie sa nu ne lasam descurajati de evenimente.Spui ca sunt multi careieni de valoare, subscriu si eu; de ce nu nominalizezi cativa ?Spui ca nu se tine cont de parerea celor multi- de acord, dar unde au facut nominalizari” cei multi” ? Aveti posibilitatea sa va faceti auziti prin postarea de comentarii si propuneri ; folositi-va de ea.Sunt multi careieni care fac cinste orasului .

de P.R. la 13 iunie 2010 - 20:12

Ar trebui premiat si Buletin de Carei, deoarece ne tin la curent cu marsaviile ce le fac alesii orasului, pardon alesii UDMR-ului, cred ca sunteti mandri pe cine a-ti ales!

de daniel M la 15 iunie 2010 - 09:35

Oare se poate sa fie cineva luat in seama in acest oras?Ma refer la cei ce fac ceva ca numele CAREIULUI sa fie cunoscut.Ma alatur celor ce au propus sa fie in sfarsit luat in vizor si clubul TAPO CAREI condus de MIRCEA PODOBA si echipa sa precum si copii care de trei ani sunt in fruntea clasamentelor nationale si chiar europene.as mentiona numai anul acesta: Locul doi pe tara la echipe;Locul doi pe tara la dublu;Locul trei la dublu in CROATIA, si lista poate continua.Acesti copii nu au primit din partea ORASULUI nici macar o strngere de mana si un “multumim”,de aceea cred ca ar merita si ei sa fie premiati impreuna cu antrenorul lor.

Lasati un comentariu