Expo Moşul 2010

• publicat la: 15 decembrie 2010
Expo Moşul 2010

Luni  13.12.2010 , Grădiniţa cu program prelungit nr.3 Carei a  organizat o  expozitie cu obiecte specifice  Sărbătorii  Crăciunului.Toate ornamentele  au fost  confecţionate de copiii şi cadrele didactice de la  Grădiniţa nr.3.

EXPO MOŞUL este un eveniment care se organizează în fiecare an şi se bucură de aprecierea părinţilor,  a altor invitati  din oraş, devenind o tradiţie ce aduce bucurie în sufletul beneficiarilor: copii, părinţi, bunici şi chiar educatoare. În deschiderea expoziţiei copiii din grădiniţă, împreună cu copiii din clasa a –II a C conduşi de d-na învăţătoare Lascovici Elena, au prezentat un concert de colinde , după care au fost răsplătiţi cu dulciuri  apoi  au vizitat expoziti noastră. Tot în cadrul acestui eveniment am avut ca oaspeti copiii de la Grădiniţa cu program normal nr.3 Carei, care împreună cu grupa mare din grădiniţa noastră au confectionat brăduleti împodobiţi, în cadrul unui parteneriat între grădiniţelor noastre.La eveniment au mai participat şi colegele educatoare de la alte grădiniţe, părinţi şi oficialităţi.

Buzura Berar Nela

Lasati un comentariu