O asistentă medicală pentru Pataki Csaba și Govor Mircea la conducerea Consiliului Județean

În România educată de unde a demisionat Klaus Iohannis se permite ca demnitarii să nu își facă public CV-ul decât dacă vor, adică dacă nu se rușinează cu viața lor de dinainte de a ajunge să aibă statut de demnitar cu toate foloasele ce decurg de aici.
La Consiliul Județean Satu Mare avem doi vicepreședinți din partea PSD Satu Mare care se sfiesc să își facă public CV-ul. Dacă Filip Cătălin a avut bunul simț de a-și posta Declaratia de Avere și cea de Interese, Petca Ioana Roxana încă mai are nevoie de timp.
Doamna Petca s-a remarcat prin rezultatul obținut în august 2024 la absolvirea Școlii postliceale sanitare în meseria de Asistent medical generalist când a fost notată cu 10 la toate cele 3 probe.
Rezultatul l-a impresionat de-a dreptul pe Pataki Csaba dar nici Mircea Govor nu s-a lăsat mai prejos și au decis că o asistentă medicală proaspăt absolventă e ceea ce lipsește de la conducerea Consiliului Județean Satu Mare. A fost votată doar de consilierii PSD și UDMR.
Deocamdată niciunul dintre vicepreședinți nu are vreo atribuție așa că au program de voie….
Jupânul Pataki Csaba se amuză cu cei doi vicepreședinți de la Consiliul Județean Satu Mare
Probabil atât Pataki Csaba cât și Govor Mircea s-au gândit că vor avea nevoie de îngrijiri medicale din partea unei asistente atunci când se va afla de toată activitatea lor și se vor publica sinecurile și sumele de care au beneficiat familiile lor în perioada cât ei au condus județul.
Buletin de Carei,
portal românesc de știri din Carei, de 20 de ani în slujba careienilor
