Pagina principala / Administratie locala / Banii careienilor cheltuiți pe un proiect cu Ucraina nu pe reabilitarea cartierului Republicii sau a Căminului Cultural din satul aparținător
Banii careienilor cheltuiți pe un proiect cu Ucraina nu pe reabilitarea cartierului Republicii sau a Căminului Cultural din satul aparținător
Primăria Carei cu primar UDMR, fără viceprimar și fără administrator public, accesează proiect comun cu Ucraina și desconsideră nevoile careienilor! Cartierele sunt lăsate de izbeliște la fel și satul Ianculești din cadrul UAT Carei. Cartierul Republicii arată ca după bombardamente iar românii din satul Ianculești sunt lăsați fără Cămin Cultural, fără școală și fără transport în comun.
Primăria condusă de UDMR colectează taxe și impozite din satul Ianculești și își bate joc de contribuabili prin ignorarea totală a nevoilor lor.
Găsiți mai jos proiectul comun cu Ucraina pentru care primărița udemeristă se obligă să plătim din buget sume pe care le refuză contribuabililor ce au nevoie de drumuri decente și Cămin Cultural….Monica și consilierii udemeristo-pesedisto-peneliști vor 12 sirene, o nacelă, 5 corturi cu câte 16 paturi fiecare, etc.
Electoratul captiv al UDMR să facă bine să își plătească din buzunarul lor distracțiile cu Ucraina și să nu mai bage mâna în pusculița orașului din care ar trebui reabilitat cartierul Republicii și Căminul Cultural Ianculești. Ați ocupat Casa de Cultură Carei și refuzați eliberarea scenei pentru activități culturale dar dați bani pentru proiect cu Ucraina.
Ne vrem orașul înapoi! Căutați-vă altă sursă de jecmănit dacă de muncă nu sunteți buni!
Buletin de Carei,
portal românesc de știri din Carei, de 20 de ani în slujba careienilor