Concurs de dans la Carei

• publicat la: 2 July 2012
Concurs de dans la Carei

Școala de dans Lead&Folow, în parteneriat cu Direcția de Cultură și Sport a Primăriei Carei, a organizat în acest sfârșit de săptămână a IV-a ediție a concursului anual de dans la care participă membrii acestei școli de dans.

60 de formații s-au aliniat la startul competiției. Competitorii, împărțiți în 4 grupe de vârstă ( grădiniță, clasele I-II, III-IV, respectiv clasa a V-a+),  au concurat la cinci categorii de dans: T.E.T, Fashion Dance (FD), R&S, latino și standard. Din juriu au făcut parte: Both István-profesor de dans din Cluj Napoca, Szabó Nóra-fostă dansatoare, Popa Noemi-antrenoare și dansatoare la Baia Mare, Enyedi Bálint-dansator al Școlii de dans Lead&Falow din Carei și Păvăluc Raluca-instructoare de dans la Casa de Cultură Carei.

După un concurs în care participanții au pus mult suflet și dăruire, rezultatele au fost următoarele:

T. E. T. – Cls I-II

1. Bereczki Evelin, Kovács Attila, Tillinger Dávid, Fischer Csenge -Căpleni

2. Demeter Ádám, Fazakas Barnabás, Solymosi Evelin, Csenteri Blanka, Brancz Alexandra, Görög Anita – Carei

3. Maier Tamara, Kurucz Kristóf, Csenteri Blanka, Ilyés Dorottya, Láng Heidi, Szász Henrietta, Gál Zsuzsanna – Carei

T. E. T. Cls. a III-a și a IV-a

1. Berecki Evelin, Kinczel Evelin Irisz,Bánhegyi Kitti,Murvai Emilia,Bákai Máté, Lieb Denisa  – Cămin

2. Tempfli Fanni, Murvai Emilia, Juhász Petra, Letényi Gergely, Bákai Máté, Berecki Bence – Cămin

3. Tempfli Fanni, Kinczel Evelin Irisz, Bereczki Evelin, Bánhegyi Kitt, Juhász Petra, Keszenheimer Péter – Cămin

FD Cls. I-II

1. Budai Petra, Schrepler Evelyn, Magdas Imelda – Tiream

2. Berecki Evelin, Kinczel Evelin Irisz,Bánhegyi Kitti,Murvai Emilia,Bákai Máté, Lieb Denisa -Cămin

3. Demeter Ádám, Fazakas Barnabás, Solymosi Evelin, Pop Nikolett, Brancz Alexandra, Ilyés Dorottya – Carei

FD Cls. 3-4

1. Agavriloaie Melory, Ferenczi Kitti, Erdei Vivien, Pop Denisa, Tyukodi Krisztina, Fedák Tímea – Carei

2. Agavriloaie Melory, Ferenczi Kitti, Tyukodi Krisztina, Pop Cristina, Vajda Evelyn – Carei

3. Gózner Alexandra, Ónódi Bianca, Ónódi Blanka, Erdei Vivien, Fedák Tímea – Carei

FD Clasa a V-a +

1. Baumli Orsolya, Baumli Júlia, Someșan Carina, Bakó Blanka, Éder Fruzsina – Carei

2. Balogh Alexandra, Rencz Ingrid, Szilágyi Áron, Marián Tímea, Farkas Patrícia – Carei

3. Koncz Christian,Fetser Bianca, Markovits Bianka, Budai Evelin – Carei

FD grupa celor de la grădiniță

1. Tillinger Dávid, Gombos Ábel, Kaplonyi Délia, Grebúr Zsófia

R’n‘S Cls I-II

1. Schrepler Evelyn, Fetser Emanuel, Nemeti Edina  – Tiream

2. Budai Petra, Schrepler Evelyn, Magdas Imelda – Tiream

R’n‘S  cls. III-IV

1. Mózer Réka, Sabou Diana, Valenszki Laura, Korber – Radács Stefánia – Petrești

2. Vass Erik, Morent Lénárd, Horváth Rebeka, Mózer Réka, Botlinger Balázs – Petrești

3. Schrepler Vivien, Mellau Mark, Herman Alexandra – Tiream

R’n‘S Cls. a V-a +

1.Baumli Orsolya, Baumli Júlia, Someșan Carina, Bakó Blanka, Éder Fruzsina – Carei

2.Koncz Christian, Fetser Bianca, Markovits Bianka, Budai Evelin – Tiream

3.Balogh Alexandra, Rencz Ingrid, Marián Timea, Farkas Patricia – Carei

Dans standard

Vals Boston

Grupa I

1. Tempfli Péter şi Koch Vivien

2. Menzák Barnabás şi Óbis Kinga

3. Bréda Márk şi Veinberger Vivien

Grupa a II-a

1. Tempfli Lóránt şi Murvai Emilia

2. Keszenheimer Péter şi Tempfli Fanni

3. Haller Sebastian şi Kínál Orsolya

Grupa a III-a

1. Varga Patrik şi Baumli Júlia

2. Talamon Márk és Szerény Dóra

3. Czumbil Márk şi Ludescher Blanka

Cea cea cea

Grupa I

1. Rausz Valter şi Schlachter Nikolett

2. Menzák Barnabás şi Óbis Kinga

3. Szolomájer Péter şi Pósz Mercedes

Grupa a II-a

1. Haller Sebastian şi Kínál Orsolya

2. Schlachter Erik şi Bánhegyi Kitti

3. Berecki Bence şi Kinczel Irisz

Grupa a III-a

1. Talamon Márk és  Szerény Dóra

2. Czumbil Márk si Ludescher Blanka

3. Varga Patrik şi Baumli Júlia.

redactia

Lasati un comentariu