Cupa Moţilor de câmpie la atletism, Marna Nouă ediţia a V-a

Duminică 24 septembrie 2017 a avut loc cea de-a V-a ediţie a Cupei Moţilor de câmpie de la Marna Nouă. Concursul de atletism a fost deschis tuturor categoriilor de vârstă şi s-a desfăşurat în cadrul Săptămânii sportului european.
Organizator a fost profesorul Ioan Mărneanu susţinut de către Direcţia judeţeană de sport şi tineret Satu Mare, Asociaţia ,,Sportul pentru toţi,, din Satu Mare şi SC Ianculeşti SRL.
Sportivi din tot judeţul s-au aliniat la start în încercarea de a câştiga primul premiu. Moţii din Marna Nouă au dovedit că sunt buni nu numai la cântat şi la jucat ci şi la atletism. La grupa piticilor au alergat alături de ei chiar şi bunicuţele sau mămicile. Competiţia sportivă a fost şi un bun prilej de relaxare şi distracţie pentru toţi cei prezenţi la Marna Nouă.
Clasament final
Locul 1
600m, categoria 9-10 ani – Roşu Serena, Marna Nouă la fete şi Denke Edward din Carei la băieţi
800m, categoria 11-12 ani – Cura Roxana, Carei
– Roşu Raul, Carei
1000m, categoria 13-14 ani – Kinczel Antonia, Carei
– Ciobâncan Driand, Carei
1200m, categoria 15-18 ani – Kurti Emoke, Ady Endre
– Mărneanu Cătălin, Marna
1500m, categoria peste 18 ani – Racolţa Teodora, Carei
– Bobotan Andrei, Carei
Locul 2
600m, categoria 9-10 ani – Tanchi Nicoleta, Marna
– Roşu Luca, Marna
800m, categoria 11-12 ani – Fuzi Răzvan, Marna
1000m,categoria 13-14 ani – Bene Giulia, Marna
-Turcu Vlad, Carei
1200m, categoria 15-18 ani – Vădan Laurenţiu, Marna
Locul 3
600m, categoria 9-10 ani – Turcu Alexia, Carei
– Lăpuşte Lucas Rareş, Oarţa de Sus
800m, categoria 11-12 ani – Roşu Gabriel, Marna
1000m, categoria 13-14 ani – Racolţa George, Carei
categoria Pitici
400m – Fuzi Octavian , Roşu Francesca Ştefania , Roşu Timotei , Coman Sofia , Tămăşan Matei, Răcăşan Miruna
Felicitări antrenorului de campioni Ioan Mărneanu şi sportivilor pentru premii şi pentru participare!
Buletin de Carei
