Elevii lui Răzvan Nintaș de la Liceul Teoretic câștigă din nou Cupa 25 Octombrie la fotbal

• publicat la: 18 noiembrie 2023

O nouă ediție a Cupei 25 Octombrie  la fotbal în sală pentru liceeni a fost organizată de către Liceul Tehnologic Simion Bărnuţiu din Carei, ediția a XXVI-a. Au participat echipele de forbal ale celor 4 licee din Carei în sala de sport a Liceului Tehnologic Iuliu Maniu.

Finala s-a disputat între echipele  Liceului Teoretic Carei și  Liceului Tehnologic Simion Bărnuţiu. Și la această ediție, elevii antrenorului Răzvan Nintaș s-au impus și au câștigat cu scorul de 3-1.

Echipa Liceului Teoretic Carei a fost formată din Hevele Hunor, Negreanu Răzvan, Varkuti Bence, Rosel Raul, Tempfli Patrick, Murvai Martin, Varga Darius, Silaghi Horea, Mihalca Victor, Cătlan Răzvan, Kocze Marius, Balog Cristian.

Locul trei a fost adjudecat de  echipa Liceului Romano-Catolic Josephus Calasantius iar ultimul loc a revenit echipei Liceului Tehnologic Iuliu Maniu.
Golgheterul competiției Cupa 25 Octombrie la fotbal ediția XXVI  a fost  Bogdan Janos de la Liceul Tehnologic Simion Bărnuțiu Carei.

Echipa câștigătoare a avut în componență cel mai tehnic jucător, în persoana  lui  Kocze Marius dar și cel mai bun portar în persoana lui  Villi Bence.

Directorul Liceului Tehnologic Simion Bărnuţiu, Gindele Emeric, consilier județean UDMR, a înmânat premiile alături de  arbitrul internaţional Kovacs Istvan şi profesorul de sport  Gindele Tibor.