Amprenta administrației UDMR la Carei

Din anul 2008 municipiul Carei este condus exclusiv de primar și viceprimar UDMR. Rezultatele sunt vizibile și de pe lună. S-a ajuns ca în anul 2025 nu doar calendarul floral să fie distrus dar nici măcar ronduri cu flori ornamentale în centru nu mai avem.
Despre trotuare ce să mai spunem? Sunt dovada clară și indubitabilă a competenței actualei administrații dar și a celei anterioare. Oamenii nu pot mai mult. De fapt, la ce ne putem aștepta de la un evazionist specializat în falimentări de firme și la fetița lui cheltuitoare de bani publici, fără realizări pe plan profesional. Doar apartenența la ONG-ul UDMR a propulsat-o în scaunul încă cald al tăticului ei.
Așa arată niște trotuare din centrul orașului Carei, strada Kafka Margit fostă Avram Iancu.
Vă place cum arată intrarea la clubul copiilor? Acesta este exemplul oferit tinerilor?
Nici strada Ecoului nu arată mai bine. E strada unde a avut activitate ultima din cele 5 firme falimentate de clanul Kovacs. Priviți ce au lăsat în urma lor:
..
Aceștia sunt aleșii UDMR Carei. Păcat că procedează la fel ca partidele clasice românești care înlătură oamenii competenți cu cei fără pregătire adecvată, șantajabili și lipsiți de orice fel de competențe înafară de cea a minciunii.
Cât de impertinenți și sfidători la adresa comunității pot fi cei din conducerea UDMR de la Primăria Carei pentru a perpetua an de an o astfel de ,,grădină,, pentru care s-au încasat sute de mii de euro?
Orașul colcăie de proiecte abandonate, inclusiv clădirea Primăriei Carei a fost abandonată după ce constructorul a spart toată pardoseala relativ nouă pentru că primarul cu fustă vroia încălzire în podea și nu pe banii ei. Nici măcar un consilier local ales de careieni pentru a le reprezenta interesele nu a intervenit și nu a luat atitudine pentru dezastrul din administrația locală. Toți își urmăresc doar interesul personal.
Ne vrem orașul înapoi! Plecați înapoi la școală și lăsați oamenii competenți să administreze Careiul!
Buletin de Carei,
portal românesc de știri din Carei, de 20 de ani în slujba careienilor