ANAF, jos labele de pe gemul nostru!

• publicat la: 17 octombrie 2025
ANAF, jos labele de pe gemul nostru!

Șeful ANAF, Adrian Nicușor Nica, face o dezvăluire halucinantă pentru România: gemul făcut în casă de gospodine afectează Gap-ul de TVA al țării. Așa se exprimă cei aserviți intereselor conducerii UE. Avem nevoie de astfel de personaje lipsite total de personalitate și de bune intenții față de poporul nostru?

”Inclusiv gemul făcut din prunele din curtea din spate, inclusiv asta afectează Gap-ul de TVA”, este explicația pe scurt a șefului ANAF. Evident, aici nu intră doar gemul, ci intră toate categoriile de produse realizate în propria gospodărie.

În ce familie o fi crescut acest personaj ajuns șef la ANAF? Nu are nicio gospodină în familia sa? Cumpără totul de  la multinaționale, doar produse de import?

Singurul partid care a luat atitudine împotriva acestor derapaje ale șefului ANAF este  Partidul Glasul Neamului:

„ANAF, jos labele de pe gemul nostru”



Partidul Glasul Neamului condamnă cu fermitate absurditatea și disprețul față de poporul român manifestate de unii reprezentanți ai statului care, în loc să urmărească adevărații prădători ai economiei naționale, și-au îndreptat privirea spre… borcanele de gem făcute în casă!

În timp ce miliarde de euro se scurg anual peste hotare prin scheme sofisticate, prin firme-căpușă și contracte de stat păguboase, unii funcționari din instituții precum ANAF par mai preocupați de gospodinele care fierb fructele din propriile livezi, pe gazul și pe lemnele cumpărate din buzunarul lor. Este revoltător și rușinos!

Glasul Neamului afirmă răspicat: nu bătrânica din satul românesc strică economia, ci trădarea economică a celor care servesc interese străine și golesc vistieria națională!

Țăranca româncă, femeia care pune la fiert prunele, vișinele sau caisele din grădina ei, este chipul demnității și al muncii cinstite, nu o „problemă fiscală”.

Românii nu mai trebuie batjocoriți pentru obiceiurile lor, pentru credința lor, pentru modul lor de a trăi!


ANAF, jos labele de pe gemul nostru!

Apărați gospodina româncă, nu hăituiți poporul, ci prindeți hoții adevărați!

Partidul Glasul Neamului cere instituțiilor statului român să revină la bun-simț, la normalitate, și să-și îndrepte acțiunile împotriva celor care fură resursele țării, nu împotriva celor care păstrează tradiția, familia și munca cinstită.

Glasul Neamului, cu poporul, pentru popor, din iubire de Neam și Țară!

Biroul de Presă al Partidului Glasul Neamului

Fandel Mihai, președintele Partidului Glasul Neamului

Lasati un comentariu