Deputatul Govor desconsideră careienii

• publicat la: 14 decembrie 2025
Deputatul Govor desconsideră careienii

Careienii au avut parte sâmbătă seara de o nouă sfidare  din partea deputatului fariseu Govor Mircsea. Acesta s-a prezentat în fața careienilor prezenți la  un spectacol de colinde fără nicio remușcare privind lipsa oricărei intervenții pentru eliminarea discriminării românilor care nu beneficiază de prevederile Legii 154/2021! Mai mult, a urcat pe scena Teatrului Municipal în calitate de deputat participant la un spectacol cu o ținută parcă împrumutată de la Pataki șase case sau de la evazionistul Kovacs. Ținuta respectivă îl reprezintă de fapt. Poate credea că a mers la vreo clacă de muls vaci sau la o băută cu amicii.

A salvat rușinea președintele PSD Carei, Binder Alexandru care a adoptat o ținută respectabilă.

Imaginile promovate de PSD Carei arată doar prezența generalului cântăreț Ciordaș Radu nu și alți artiști.

Nici măcar unul dintre consilierii enumerați în prezentarea PSD Carei nu a fost prezent la spectacolul omagial dedicat Zilei Naționale a României care a avut loc tot la Teatrul Municipal.

Orașul Carei a fost scena unor orori și persecuții etnice a românilor în perioada 140-1944 iar azi, urmașii lor sunt DISCRIMINAȚI  de guvern fără ca deputatul Govor să intervină vreodată dar se maimuțărește pe scena teatrului din Carei sau de Ziua Armatei cerșind capital politic.

Daniela Ciută,

nativ careian urmaș de român persecutat etnic și expulzat în 1940

 

 

 

Lasati un comentariu