Bronz pentru Cătălin la Naţionalele de Probe Combinate la Bucureşti

• publicat la: 15 februarie 2016

În zilele de  13 şi 14  februarie 2016, a avut loc la Bucuresti, Finala Campionatului National de Probe Combinate la toate categoriile.  Lotul sătmărean participant a fost alcătuit din 8 sportivi dintre care doi de la CSS LTC , antrenor Ioan Mărneanu.

După cum ne-a obişnuit, antrenorul Mărnean nu s-a întors cu mâna goală nici  de la acest concurs.

Cătălin Mărneanu a câştigat Medalia de Bronz la categoria juniori 3, la hexatlon, proba probelor cum i se mai spune.  Cătălin a fost al treilea clasat la 60m, la 60 m garduri, lungime, înălţime, aruncarea greutăţii şi 1000 m.

Colegul său de club, Laurenţiu Vădan a revenit şi el cu un rezultat foarte frumos, şi anume locul 5.

Şcoala careiană de atletism confirmă încă odată, dovedind că se poate face performanţă chiar şi fără sprijin financiar deosebit (deşi ar merita pe deplin).