Cupa Careiului la tenis de masă

• publicat la: 28 iunie 2011

Sărbătoarea oraşului a oferit prilejul împătimiţilor de sport să se întâlnească  în mici competiţii care să le permită atât o plăcută revedere cât şi îmbogăţirea experienţei pentru cei mai tineri.

Astfel, peste 30 de concurenţi din Satu Mare,Maramureş ,Bihor şi Carei s-au întâlnit la un minicampionat de tenis de masă structurat pe două categorii.O atmosferă destinsă şi o sală modernă au fost ingredientele care au asigurat reuşita competiţiei.

3 BUMB IOANA

Competiţia a fost organizată de CE-TAPO Carei şi sponsorizată de Primăria Carei .

Şi dacă tot suntem la capitolul tenis de masă,vă aducem la cunoştinţă că în perioada 23-26 iunie 2011 a avut loc la Giurgiu,”PALETA DE ARGINT”  ,unde a participat şi echipa Clubului Tapo Carei cu o echipă de fete compusă din Keresztesi Kitti,Podobă Barbara şi Dari Helga, şi una de baieţi alcătuită din Mudure Marcel,Vaipan Julian şi Tari Bence.

La finalul competiţiei ,fetele s-au clasat pe locul IX,iar băieţii pe locul XVII.

La individual,cel mai bun rezultat l-a obţinut Keresztesi Kitti – locul XIII,urmată de Dari Helga care s-a calificat pe tabloul principal de 32 unde a fost eliminată .

La băieţi, Mudure Marcel şi Vaipan Julian au pierdut în primii 64 din peste 200 de sportivi.