Cupa Select la fotbal

• publicat la: 3 octombrie 2012

FC KINDER CAREI  a participat sâmbătă, 29.09.2012, cu grupa de copii născuți în anul 2004 la ,,Cupa Select” în muncipiul  Satu Mare. A fost un turneu la care s-au întâlnit 12 echipe, echipa Fc Kinder Carei ocupând în final locul 5. Fotbaliștii careieni au obținut trei victorii în compania echipelor LPS Satu Mare, Olimpia Satu Mare și Il

Calcio Satu Mare, fiind învinsă de FC Bihor care, de altfel, a fost câștigătoarea turneului, și de către Juniorul Satu Mare, care a fost finalista turneului.

Componenții echipei careiene au fost Menesi Alex, Boldiszar Gerhard, Benze Devon, Preg Adam, Barle Teo, Uveghes Adrian, Papp David, Danciu Alex, Reszler Eszter, Reszler Florian, Vasiu Alex, Csaba Kevin și Carbunaru Ionut.

Rezultatele obținute au fost rodul unor meciuri frumoase și aprig disputate. Felicitări componenților echipei Fc Kinder Carei și antrenorului acesteia,Nintaș Răzvan.