Mai multe perdele forestiere in judet

Aflat de Ziua Silvicultorului în Iojib, Adrian Ştef, preşedintele Consiliului Judeţean Satu Mare, şi-a exprimat dorinţa de a realiza cât mai multe perdele forestiere în judeţ.
“Mi-am dorit să fiu alături de dumneavoastră la acest important eveniment, mai ales că eu, împreună cu vicepreşedintele Mircea Govor, sprijinim şi încurajăm orice acţiune de împădurire sau de protejare a domeniului forestier.
Suntem conştienţi de faptul că aurul verde este una dintre cele mai mari bogăţii ale acestei ţări de aceea, ne-am propus în acest mandat să plantăm peste un milion de copaci.”
Primul pas în aceste sens a şi fost făcut, Consiliul Judeţean Satu Mare a avut deja o acţiune în cadrul căreia fiind plantaţi 100.000 de puieţi.
redactia