Tir în flăcări la Vraja Crasnei

6 bubuituri puternice au spart liniştea nopţii in apropiere de Vraja Crasnei,pe DN19,in jurul orei 21 şi 3 minute.
Un incendiu devastator a cuprins remorca unui tir care circula pe DN19,având ca incărcătură cabluri de plastic.Două autospeciale de la Pompieri au reusit să ajungă la locul incidentului la 23 de minute după semnalare.
In această perioada,cei aflati in vehicul au reusit să desfaca capul tractor pentru a impiedica extinderea incendiului si au folosit stingatoarele din dotare.Flăcările s-au ridicat la peste 4 m înălţime si au determinat oprirea circulatiei pe tronsonul respectiv pentru mai mult de o oră.
Potrivit celor implicati in acest accident,dacă şoferii care treceau in momentul producerii incidentului ar fi oprit ca să ajute cu extinctoarele din dotare,poate că nu se propaga aşa rapid incendiul si ar fi fost salvată măcar o parte din încărcătură.
Toată marfa aflată în remorcă a ars in totalitate.
