Frați români, veniți acasă!

• publicat la: 2 iunie 2019
Frați români, veniți acasă!

Asociația PUBLIC ATTITUDE, înființată la Paris, vine în sprijinul românilor din străinătate, ajutându-i să se întoarcă ACASĂ. Din păcate principalele piedici sunt din partea administrației publice.

Punând accent pe rezolvarea amiabilă a litigiilor ivite cu ocazia repatrierii, asociația noastră este un partener atât pentru administrația publică cât și pentru românii expatriați, încurajând dialogul și aplanând diversele conflicte încă din faza incipientă.

Pentru a atinge acest scop, organizăm pe data de 20 iunie 2019 ora 18,30 un eveniment public la Casa de Cultură George TOPÂRCEANU din Curtea de Argeș la care vor lua cuvântul oameni ce s-au lovit de diverse piedici dar au reușit să le rezolve. Vor fi vorbitori oameni care au reușit să rezolve probleme aparent insolubile, cu expertiza asociației noastre care a intervenit în fază pre-litigioasă.

În cadrul acestui eveniment doamna Mariana ANGHEL va lansa în premieră piesa “Frați români, veniți acasă!“, pe care o puteți asculta mai jos.

Vă așteptăm alături de noi !

comunicat

comentarii

de Pui la 3 iunie 2019 - 12:30

Frați romani veniți acasă că ne iau ungurii tara.

de Buletin de Carei la 3 iunie 2019 - 16:03

Să fim serioși totuși….5 % e parcă mai mic decât 90%….Nu vă temeți inimici, Focul arde-n mulți voinici ….

Lasati un comentariu