Ianuarie la Teatrul de Nord
Luni 10 ianuarie, ora 17.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT,
coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan
Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea
Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan, Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean,
Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „C. Tănase”
Marţi 11 ianuarie, ora 16.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan
Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea
Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan, Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean, Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „O. Goga”
Joi 13 ianuarie, ora 11.00 – Sala Mare
Scufiţa Roşie- muzical pentru copii
adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia
artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume Alexandru Radu
distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă,Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu
Joi 13 ianuarie, ora 17.00 – Sala Mare
Playlist de C.C. Buricea-Mlinarcic
spectacol realizat în parteneriat cu Centrul de Cercetare şi Creaţie Teatrală „Vlad Mugur” al UBB Cluj
regia artistică Ovidiu Caiţa, coregrafia Gabriela Tănase, producţie video Mihai Dămăcuş, pregătirea muzicală Adriana Vaida
distribuţia: Ágnes Lörincz, Radu Botar, Diana
Turtureanu, Ciprian Vultur, Stelian Roşian, Dorin C. Zachei, Mihai Dămăcuş, Camelia Rus, Renata Heidel, Alina Negrău, Tibor Székely
abonament „M. Eminescu”
Vineri 14 ianuarie, ora 19.00 – Sala Mare
Playlist de C.C. Buricea-Mlinarcic
spectacol realizat în parteneriat cu Centrul de Cercetare şi Creaţie Teatrală „Vlad Mugur” al UBB Cluj
regia artistică Ovidiu Caiţa, coregrafia Gabriela Tănase, producţie video Mihai Dămăcuş, pregătirea muzicală Adriana Vaida
distribuţia: Ágnes Lörincz, Radu Botar, Diana Turtureanu, Ciprian Vultur, Stelian Roşian, Dorin C. Zachei, Mihai Dămăcuş, Camelia Rus, Renata Heidel, Alina Negrău, Tibor Székely
Sâmbătă 15 ianuarie, ora 18.00 – Sala Studio
EXPERIMENTUL de Ion Băieşu
Spectacol al trupei de teatru „Poarta” ,a Penitenciarului Satu Mare
regia Radu Botar
Sâmbătă 15 ianuarie, ora 19.00 – Sala Studio
BUFONUL REGELUI pe texte de William Shakespeare şi Victor Eftimiu
one-man-show cu RADU BOTAR
Duminică 16 ianuarie, ora 19.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan, Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean, Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „Vasile Savinescu”
Luni 17 ianuarie, ora 16.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean,Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „C. Miron”
Marţi 18 ianuarie, ora 10.00 – Sala Mare
scufiţa roşie muzical pentru copii
adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume
Alexandru Radu
distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă,Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu
Marţi 18 ianuarie, ora 17.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean, Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „D-na Stanca”
Joi 20 ianuarie, ora 11.00 – Sala Mare
scufiţa roşie muzical pentru copii
adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume
Alexandru Radu
distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă,Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu
Joi 20 ianuarie, ora 16.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT,coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan
Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,
Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean,Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „I. Creangă”
Duminică 23 ianuarie, ora 19.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean,Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
Luni 24 ianuarie, ora 17.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean,Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „L. Blaga”
Marţi 25 ianuarie, ora 11.00 – Sala Mare
scufiţa roşie muzical pentru copii
adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume
Alexandru Radu
distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă, Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu
Marţi 25 ianuarie, ora 17.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT, coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean, Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „Ghe. Dragoş”
Joi 27 ianuarie, ora 11.00 – Sala Mare
scufiţa roşie muzical pentru copii
adaptare liberă după Fraţii Grimm, regia artistică Andrei Mihalache, coregrafia Gabriela Tănase, decor şi costume
Alexandru Radu
distribuţia: Dorina Nemeş, Vlad Mureşan, Ştefan Bordea, Carmen Frăţilă, Adriana Vaida, Dorin Ceoarec, Ştefan Bordea, Sorin Oros, Carol Erdös, Gabriela Dorgai, Aurora Demeter, Tibor Székely, Alina Negrău, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan, Tibor Székely, Camelia Rus, Diana Turtureanu
Joi 27 ianuarie, ora 16.00 – Sala Mare
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
regia artistică Andrei Mihalache, decor Alexandru Radu, costume INEDIT,coregrafia Gabriela Tănase
distribuţia: Alina Negrău, Sorin Oros, Adriana Vaida, Marcel Mirea/Ştefan Bordea, Stelian Roşian/Vasile Blaga, Vlad Mureşan/Carol Erdös, Dorina Nemeş, Andreea Mocan, Tibor Székely, Sergiu Tăbăcaru, Cosmin Domnişan
şi elevele Liceului de Artă „Aurel Popp”: Andreea Tătăran, Andreea Iederan,Crina Buc, Carina Ninţaş, Carina Dunca, Evelin Leber, Adriana Grigorean,Alexandra Huszti, Adelina Filimon, Patricia Borşa
abonament „L. Rebreanu”
Agenţia teatrală se afla pe Str.Horea nr. 6, Telefon: 0261712106.
Program:
Luni – Vineri: 10.00 – 17.00
Sâmbătă: 10.00 – 13.00
şi cu o oră înainte de fiecare spectacol
Preţurile biletelor:
Premieră – 25 lei
Adulţi – 15 lei
Elevi, studenţi, pensionari – 10 lei
Copii – 5 lei
Spectacole de Studio – 10 lei
redactia