Programul sfinţirii caselor -2011

• publicat la: 1 January 2011
Programul sfinţirii caselor -2011

PROGRAMUL SFINŢIRII CASELOR

BISERICA ,,SFINŢII ARHANGHELI MIHAIL ŞI GAVRIIL,,

PREOT PAROH: BUZURA BERAR CĂLIN – 2011

DUMINICĂ:02.IANUARIE – ORA 13 :

CART. MV II : BLOCURILE: B4 – B16; V14 – V25;

LUNI:   03.IANUARIE – ORA 8 :

ZONA STRĂZILOR: PÂRVAN, CIMITIRULUI, TRANDAFIRILOR, TIREAMULUI, CÂMPULUI, RÂNDUNELELOR, RADU ŞERBAN, ZAMFIRESCU.

MARŢI: 04. IANUARIE – ORA 8 :

ZONA STRĂZILOR: VIILOR, AUREL VLAICU, MIORIŢEI, FLORILOR, MUNCITORILOR, BRÂNCOVEANU, ZORILOR.

MIERCURI 05. IANUARIE – ORA 8 :

ZONA STRĂZILOR: ALECSANDRI, CĂPLENILOR, NOUĂ, N. IORGA, ENESCU, BASARAB, L. REBREANU

JOI: 06. IANUARIE – ORA 13 :

CART. 25 OCTOMBRIE: BLOCURILE: 50 – 45; IGNIŞULUI  I.1 – I.3

VINERI: 07. IANUARIE – ORA 14 :

CART. 25 OCTOMBRIE: BLOCURILE 44 – 37.

SÂMBĂTĂ: 08.IANUARIE – ORA 8

CART. MV II: BLOCURILE : MV8 – MV22; M1 – M13; P; IP; G; A13 – A19; C1 – C5.

DUMINICĂ:09.IANUARIE – ORA 13 :

STRĂZILE: GUTIN, MARA, DOINA,   A.IANCU,CLOSCA, CRIŞAN, SPICULUI, ROZELOR, SALCÂMILOR


Parohia Carei III

Preot Bontea Cosmin

1 ianuarie: Str1Decembrie;Progresului;G Cosbuc

2 ianuarie :      str Culturii şi  cart.Republicii

3ianuarie:str Gării,Ecoului,Peleş,Dorului

DancoPista,Privighetoarelor,Cerbului,

M Sadoveanu,T Vladimirescu,Someş.

4ianuarie:str Uzinei,Bălţilor,Mărăşeşti,

5 ianuarie:str   Stadionului,Al.Vlăhuţă, Gr.Alexandrescu, A.Odobescu, Ion Ghica, Dr.Marinescu, Zaharia Bârsan

OBS:Dacă într-o zi nu se termină sectorul stabilit se va continua a doua zi.

PAROHIA ORTODOXĂ SFÂNTUL DIMITRIE

PR. DR. DOREL SILAGHI

2011

1 IANUARIE ORA 14: Străzile: Morii, Mihai Viteazu, V. Lucaciu, Haiducilor,                                       N. Titulescu

2 IANUARIE ORA 14:  Străzile: Ghe. Lazăr, Calea Armatei Române, Dobrogeanu Gherea, Albinelor

3 IANUARIE ORA 8: Cartierul M. Viteazu I : T1-T13 , RP3-RP32 , Str. Liszt Ferenc, C1-C6 , V1-V10

4 IANUARIE ORA 8: loc. Urziceni, Cartierul M. Viteazu I: B1-B12, D2-D4, G2-G8, IV3-IV5

OBS: Dacă într-o zi sectorul respectiv nu este terminat, în ziua următoare se va continua de unde s-a lăsat.

Parohia Ortodoxă Sfântul Dimitrie

Sector Pr. Ilie Popa

2011

1 Ianuarie ora 14: Cartierul Eliberării: Bl:36, 35, 34,34A, 33, 2, 3, 4, 5, 6,7,8,9,11,12

2 Ianuarie ora 14 : : Bl 15,16,17,18

3 Ianuarie ora 8.30: Calea Mihai Viteazu: Nr.23(MV41) ,     Nr.21 (MV39) ,Nr.19 (MV37) , Nr.17 (MV35) , Nr.15 (MV33) , Nr.13(MV31) , Nr.11 (MV29) , Nr.9 (MV27), Nr.7 (MV25) , Nr.5(MV23), Nr.3 (MV21), Nr.1(MV19),STR C.COPOSU BL. R1 MV17, MV 15 MV13, MV11, MV9, MV5/7 Bl Turn 19

4 Ianuarie ora 8.30: Str: Bălcescu,Garofitei, 25 Octombrie,

Cornului, Zorilor, Cipariu,Vlad Tepes, Kogalniceanu, Tăbăcarilor, Petru Rareş, Haşdeu, Pomilor

5 Ianuarie ora 8.30:Str:,Slavici, Oborului,Ghiocelului,

Grigorescu, Soimului, Traian, Duzilor, Vidu, Ghe.Sincai, Zefirului, Eminescu,Tibles,A. Mureşan,Baritiu, Mică;

6 Ianuarie ora 14:  : STR C.COPOSU BL. R4, R6, R8, R10, R12, R14, R16, R18, R20, R22, R24, R26, R28, R30,R32

OBS.Dacă intr-o zi sectorul respectiv nu este terminat,in ziua următoare se va continua de unde s-a lăsat.

redacţia


Lasati un comentariu