ȘUT ȘI OUT

• publicat la: 25 iulie 2024
ȘUT ȘI OUT

Invidie mare la primarul evazionist Kovacs. Dacă el nu a reușit să se realizeze pe plan profesional de ce ar susține performanțele sportivilor careieni de la CSM Victoria chiar dacă ,,e pe banii orașului,, și nu ai lui.

Un primar evazionist, plin de datorii la bugetul de stat, neplătitor de taxe și impozite locale din 2008, își bate joc în cel mai ordinar mod cu putință de performanțele unor sportivi de la CSM Victoria Carei dar și de Centrul de promovare a turismului local.

După ce a performat în falimentarea a 5 societăți de producție de mic mobilier, evazionistul Kovacs a pus gând rău sportului careian de performanță de la CSM Victoria și promovării turismului local.

CSM Victoria Carei a fost scoasă din Liga a 3-a iar echipa VICECAMPIOANĂ NAȚIONALĂ LA TENIS DE MASĂ a fost scoasă din superligă la propunerea acestui pripășit la Carei, evazionistul Kovacs Eugen.

 

 

 

 

Și pentru ca bătaia de joc să fie totală, tastatorul slugarnic de la cabinetul primarului, specializat în smuls de buruieni, numește Reorganizare DESCONSIDERAREA  sportului si a turismului local!   Că doar pentru așa ceva a fost angajat împreună cu fetele de la direcția de informare  și comunicare care nu semnează niciun comunicat.

Orașul Carei a fost căpușat de un grup de interese care nu are niciun sentiment patriotic local ci doar strict personal.

Evazionistul Kovacs nu a falimentat doar societățile sale personale ci și Primăria și instituțiile subordonate. Totul, cu acordul tacit al  reprezentanților guvernului în teritoriu și al amicului său loial, Mircea Govor.

Buletin de Carei

 

 

 

 

 

 

 

Lasati un comentariu